Gražiausi Sicilijos miesteliai

Autorius: Kelionių manija , 2013, Rugpjūčio 13d.

Sicilijos sala kupina atrakcijų įvairiam skoniui – ir vakarėlių ant jūros kranto mėgėjams, ir archeologijos gerbėjams, ir ieškantiems kulinarinių įmantrybių, ir mėgstantiems aktyvų poilsį. Paprastai atvykusieji į šią Italijos salą neaplenkia sostinės Palermo, istorinio Sirakūzų miesto, ugnimi alsuojančio Etnos ugnikalnio ar šventyklų slėnio Agridžento. Tačiau jei norite išties išskirtinių Sicilijos vietų ar vaizdų, jų patariame ieškoti atokiau nuo turistų pamėgtų vietų.

 

Eričė

Istorinis Eričės (it. Erice) miestas įsikūręs ant kalno netoli Trapanio, Sicilijos vakarinėje pakrantėje. Tiesa, norint pasiekti 750 m aukštyje įsikūrusį miestelį reikia keltis funikulieriumi (it. funivia). Antikos laikais ant kalno stūksojo didinga Veneros šventykla. Nuo šio kalno atsiveria kvapą gniaužianti panorama – matosi Trapanis, aplinkiniai slėniai ir kyšančios Egadi salų nugaros, kurių grožis atsiskleidžia saulėlydžio metu. Nedideliame, 30 tūkst. gyventojų neturinčiame miestelyje yra apie 60 bažnyčių!

5erice-sicilija.jpg

 

Kaltabelota

Už keleto dešimčių kilometrų nuo Agridžento, garsėjančio įspūdingomis graikų šventyklomis, aukštai ant Krato kalno ramiai snaudžia Kaltabelotos (it. Caltabellotta) miestelis, vienas seniausių Sicilijoje. Šio beveik 1000 m aukštyje įsitaisiusio miestelio istorija yra gan marga – antikos laikais jis išgarsėjo atlaikęs penkerius metus trukusią priešų apgultį. Miestelio apylinkėse aptikta net keli priešistoriniai nekropoliai, tuometinėje Triokaloje karaliavo ir graikai, ir romėnai, kol galiausiai arabai pavadino 9 amžiuje miestelį pervadino Qalat al Balat, iš čia ir dabartinis pavadinimas Kaltabelota. Seniausia miestelio dalis yra kalno viršuje, čia išlikę ir Castelvecchio tvirtovės griuvėsiai. Tačiau bene didžiausia atrakcija – tai galimybė pasivaikščioti neįtikėtino siaurumo gatvelėmis ir pasižvalgyti po apylinkes.

 

5sicilija-kaltabelota.JPG

Monreale

Sicilijos salos Palermo provincijoje esantis Monrealės miestas (it. Monreale) garsėja savo katedra. Miestelis įsikūręs už keleto kilometrų nuo salos sostinės Palermo ant Kaputo kalno šlaitų. Monreale katedra yra vienas didingiausių normanų architektūros pavyzdžių, iškilusių 12 a. arabams užėmus Palermą, kuomet šio miesto arkivyskupas susirado naują vietą savo katedrai, o greta netrukus buvo įkurtas benediktinų vienuolynas. Katedros interjeras išpuoštas įspūdingomis mozaikomis, vaizduojančiomis biblines scenas.

5sicilija-monreale.jpg

Savoka

Netoli Mesinos įsikūrusi Savoka (it. Savoca) taip pat išgarsėjo „Krikštatėvio“ dėka. Būtent šiame miestelyje buvo filmuojamos F.F.Kopolos filmo scenos. Be Savokos, keletas filmo scenų buvo nufilmuota ir Forza d’Agro miestelyje.

 

Korleonė

Visiems, mačiusiems filmą „Krikštatėvis“ ar skaičiusiems knygą, Korleonės vardas yra gerai žinomas. Ir ne veltui. Sicilijoje šis vardas siejamas su galingiausiomis mafijos šeimomis. Beje, pats Korleonės (it. Corleone) miestelis, įsikūręs 500 m virš jūros lygio, garsėja ne tik šiuo vardu, bet ir bažnyčiomis ir net yra vadinamas „šimto bažnyčių miestu“.  Gal visų jų aplankyti ir nepavyks, tačiau svarbiausios ir gražiausios yra Šv.Martyno, Šv.Rozalijos, Šv.Domintyko ir Šv.Augustino bažnyčios. Be to, Korleonėje galima apžiūrėti 19 a. Provenzano rūmus, Castello Soprano rūmų griuvėsius. Netoli Korleonės yra įspūdingas kanjonas Gole del Drago, kuriame Frattina upė suformavo įspūdingus krioklius ir tvenkinukus.

 

Enna

Sicilijos centrinėje dalyje esanti Enna taip pat pretenduoja į gražiausių šios salos miestelių sąrašo viršūnę. Daugiau nei 900 m aukštyje virš jūros lygio įsikūręs miestelis yra puikiai išlaikęs viduramžių dvasią. Ennos įžymybė – senovinė 13 a. Lombardijos pilis (it. Castello di Lombardia), pasipuošusi 6 bokštais. Nuo vieno iš jų, Torre Pisana, galima ne tik pasidairyti virš miesto stogų ar apžvelgti kalnuotas Ennos apylinkes, bet ir pamatyti rūkstančią Etnos viršūnę.

5enna-sicilija.jpg

 

Nuotr. kelioniumanija.lt ir sxc.hu

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.