Gražiausios Europos pakrantės: akmenuotas Molen paplūdimys Norvegijoje

Autorius: Kelionių manija , 2013, Liepos 09d.

Apvalučiai jūros nugludinti įvairiausių dydžių akmenys ir akmenukai, pabirę pajūry – tai Molen pakrantės Norvegijoje vizitinė kortelė. Tai – prieš 10 tūkstančių metų pasibaigusio Ledynmečio palikimas, didžiausias akmenuotas paplūdimys gamtos grožiu garsėjančioje Norvegijoje.

Senąja norvegų kalba žodis „mol“, nuo kurio ir kilęs vietovės pavadinimas, reiškia „akmenų krūva“, „akmenuota pakrantė“. 

Molen pakrantėje išlikę ir žmogaus pėdsakų – tai Akmens amžiaus ir vikingų laikų piramidės, statytos iš akmenų. Jų čia per 200. Net 16 buvusių piramidžių yra palyginti didelės, t.y. jų skersmuo siekia apie 30 m. 

 

molen.jpg 

Yra net keletas versijų, aiškinančių šių akmens pylimų funkciją. Manoma, jog šios piramidės galėjo tarnauti kaip žymekliai jūreiviams ir padėdavo orientuotis jūroje, arba kaip aukurai, ant kurių buvo aukojamos aukos arba deginami mirusieji. Taip pat egzistuoja ir versija, sakanti, jog akmenų krūsnys buvo kraunamos laidojant žmones, daugiausia karius bei jūreivius, taigi tai yra kapavietės. 

Akmenuotoji Molen pakrantė yra pietų Norvegijoje, netoli Larviko, kuris garsėja mineraliniais šaltiniais. O netoliese esančiame Staverne yra Ferdriksvern fortas-laivų statykla, statyta 18 a. 

 

molen-norvegija2.jpg 

Nuotr. visitnorway.com ir sxc.hu
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.