Gražiausios Europos pakrantės: Auksinio rago kyšulys Kroatijoje

Autorius: Kelionių manija , 2013, Birželio 04d.

Salų su vaizdingomis pakrantėmis ties Kroatijos krantais netrūksta. Viena jų – Bračo sala, besidriekianti netoli Splito Dalmatijos regione. 

Trečia pagal dydį Adrijos jūroje Bračo sala į ilgį nutįsusi tik apie 40 km, tačiau kartu yra aukščiausia šios šalies sala. Vidovicos viršūnė Vidova Gora plokščiakalnyje kyla į 778 m aukštį. Nuo šio plokščiakalnio atsiveria ne tik Bračo salos panorama, bet ir kaimyninių salų pakrantės. 

Bene didžiausia Bračo salos įžymybė – vaizdingasis Auksinio rago (Zlatni rat) kyšulys, išsišovęs ties Bolo gyvenviete salos pietuose. 500 m ilgio kyšulio smėlėtas smaigalys, skalaujamas jūros bangų ir pustomas vėjo, nuolat keičia savo formą. 

04kroatija-braco-sala1.jpg

 

Bračo salos gyventojai nuo seno vertėsi žemdirbyste – augino alyvuoges, vynuoges bei įvairius vaisius. Sala jau Antikos laikais garsėjo baltuoju kalkakmeniu, kuris dėl savo savybių buvo pramintas „Bračo marmuru“. Saloje iškastas kalkakmenis buvo naudojamas tokių žymių statinių statyboms kaip Diokletiano rūmai Splite.  O taip pat ir šiuolaikiniams pastatams, tokiems kaip Berlyno Reichstagas ar Vašingtono Baltieji rūmai.

 

04kroatija-braco-sala.jpg

 

Bračo salos vakaruose esanti Milna kadaise garsėjo kaip prekybinių laivų statykla. Pušišcos miestukas garsėja vienintele visoje Kroatijoje akmentašių mokykla, kuriai jau 100 metų. Supetaras – tai Bračo salos sostinė, į šį uostą plaukia laivai iš žemyninės Kroatijos dalies, Splito uosto.

Tolėliau į pietus nuo Bračo salos stūkso kita populiari Kroatijos pakrantės sala – Hvaras. Tarp šių dviejų salų esanti jūros dalis itin populiari burlentininkų tarpe.

04kroatija-Bol-papludimys.jpg

Croatian Tourist Board nuotr.

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.