Holbošo sala – ten, kur baltas smėlis ir rožiniai flamingai

Autorius: Kelionių manija , 2012, Kovo 23d.
Dauguma keliaujančiųjų į Meksikos Jukatano pusiasalį tiesiu taikymu vyksta į vieną iš populiariųjų paplūdimio kurortų, tokių kaip Kankunas ar Playa del Carmen. Tačiau šie kurortai nedaug ką nustebina savo parduotuvių vitrinomis, triukšmingais barais ar daugiaaukščių viešbučių virtine palei jūros pakrantę. 

Kiek į šiaurę nuo triukšmingojo Kankuno, pasirodo, yra rojaus kampelis – Holbošo sala (Isla Holbox).

Spindinčių parduotuvių čia nė kvapo. Viešbučiais čia vadinamos medinės pašiūrės, ne aukštesnės nei paplūdimyje stypsančios palmės. O barai dažnai būna tokios pat palmių lapais dengtos pašiūrės, šalia kurių gali patogiai sūpuotis hamakuose. Dėl to sala yra tikras rojus mėgstantiems ekologinį turizmą.

Visa Holbošo sala, apie 42 km ilgio ir 2 km pločio, yra saugomas gamtos paminklas. Nuo Jukatano pusiasalio krantų ją skiria Yalahua lagūna. Pietinėje salos pusėje driekiasi mangrovės, o šiaurėje baltutėlio smėlio laukinius paplūdimius skalauja krištoliniai Karibų jūros vandenys. 

7meksika-holbox-sala1.jpg 

Šioje beveik negyvenamoje saloje (joje tik vienas nedidelis miestelis) nėra automobilių! Vis tik, sala nėra visai miniatiūrinė, tad pritingintys pėdinti pėsčiomis gali išsinuomoti elektra varomą golfo mašinėlę ar pasinaudoti taksi paslaugomis tokioje pačioje mašinėlėje. Saloje nėra ne tik automobilių, bet ir asfaltuotų kelių – visi keliukai yra tas pats baltas pajūrio smėlis. Holbox miestelyje namai yra nudažyti ryškiomis spalvomis, o jų stogai daugiausia dengti palmių lapais. Dauguma salos gyventojų užsiima žvejyba ir turizmu.

7meksika-holbox-sala3.jpg 

Salos gamta išties įspūdinga: čia gyvena rožiniai flamingai, pelikanai bei kiti egzotiniai paukščiai. Tiesa, išvertus iš majų kalbos, salos pavadinimas nėra nei „rožinis“, nei „baltas“ – Holbox reiškia „juodoji skylė“. 

7meksika-holbox-sala4.jpg 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.