Japonija: maudynės arbatoje, vyne ir net sakėje

Autorius: Pirtyje.lt , 2012, Vasario 03d.

Japonijoje tradicinė pirtis yra kiek kitokia, nei mums įprasta garinė su plautais ir vantomis. Šios šalies gyventojai nuo seno įpratę kaitintis karšto vandens kubiluose arba baseinėliuose, vadinamuose sento. Japonijoje yra nemažai karštųjų versmių, vadinamų onsen, kurortų.

Hakonės regione esantis Yunnesun spa kurortas įdomus tuo, jog jame siūloma pasimėgauti ne tik tradicinėmis japoniškomis pirtimis, bet ir gerokai egzotiškesnėmis. Čia galima išmėginti 25 skirtingų rūšių spa ir pirtis, kurių tarpe – turkiškas hamamas, antikinės romėniškos pirtys, suomiška pirtis. Tačiau įdomiausios lankytojams siūlomos pramogos – tai galimybė pasimėgauti unikaliomis sakės spa, vyno spa, žaliosios arbatos ar kavos spa.


Vyno spa. Šis baseinėlis, virš kurio kabo daugiau nei trijų metrų aukščio vyno butelis, yra pripildytas tikro raudonojo vyno. Baseinėlio vyno atsargas tenka papildyti kelis kartus per dieną. Sakoma, kad žymioji senovės Egipto karalienė Kleopatra mėgusi maudytis vyne, kadangi šis gėrimas, esą, atjaunina odą.

japonija-vyno-spa.jpg


Japoniškos sakės spa. Japonai įsitikinę, kad sakė itin teigiamai veikia odos grožį. Ar tai tikrai tiesa, galima pabandyti įsitikinti įšokus į sakės baseinėlį. Tiesa, jis nėra pripildytas vien šiuo tradiciniu japonų alkoholiniu gėrimu iš ryžių. Tačiau čia sakė nuolat laša į baseinėlio vandenį iš didžiulės statinės.

japonija-sakes-spa.jpg


Žaliosios arbatos spa. Pasak japonų, žalioji arbata taipogi yra naudinga odai, be to, ji turi antioksidantų bei gerina imunitetą. Yunnesuno spa centre esantis unikalus baseinėlis pripildytas tikros arbatos.

japonija-zaliosios-arbatos-spa.jpg


Kavos spa. Dar vienas neįprastas baseinėlis – tai kavos spa, kurioje tikra kava „užplikoma“ karštosios versmės vandeniu. Teigiama, kad kava padeda įveikti nuovargį, o kavos aromatas suteikia žvalumo.

japonija-kavos-spa.jpg


Dar viena įdomi detalė: į šį spa centrą neįleidžiami žmonės, turintys tatuiruočių!

Nuotr. yunessun.com

Pirtyje.lt