Koh Changas – daugiau nei pabėgimas į paplūdimį

Autorius: Astraveland.com , 2014, Spalio 16d.
Nesu didelė gulėjimo paplūdimyje gerbėja, tad pirmą kartą atvykusi į Koh Chango salą Tailande neturėjau, ką čia veikti. Kol mano turistai degindavosi prie baseino ar bandydavo atsivėsinti visai ne vėsiose Siamo įlankos bangose, aš skaitydavau arba rašydavau straipsnius savo kambaryje. Dabar, kai tai prisimenu, kaltinu savo tikru laiko švaistymu, nes Koh Changas yra tikrai daugiau nei gulėjimas paplūdimyje. Tai pabėgimas nuo šurmulio, didmiesčio smogo ir streso.
Dramblių sala vadinamas Koh Changas yra antra pagal dydį šalies ir didžiausia Rytų Tailando bei Koh Chango archipelago sala. Jos dydis – 429 kv. kilometrai. Koh Changui būdingas tas pats sezoniškumas kaip ir Bankokui, tad geriausia čia atvykti lapkričio-vasario mėnesiais, nuo kovo iki gegužės karaliauja karščiai, o birželio-spalio mėnesiais čia lyja ir lyja nemažai. Lietinguoju laikotarpiu daugelis apgyvendinimo įstaigų yra uždaryti.

Vietinių gyventojų saloje vos per 5 tūkst., tačiau kiekvienais metais didėja skaičius čia pailsėti atvykstančių turistų. Šiuo metu į jau civilizuotą salą atvyksta daug rusų, keliones perkančių iš kelionių agentūrų, ir „backpacker’ių“, kurie keliauja po Kambodžą. Jie čia atvyksta ieškoti ramybės ir nepaliestos gamtos, mat net 70 proc. salos dengia džiunglės, paplūdimiai, kriokliai, uolos ir rifai. Mane pačią nustebino, kad itin populiarėjantis Tailando kurortas vos prieš dešimtmetį neturėjo visą parą tiekiamos elektros, buvo laikomas maliarijos židiniu ir turėjo vos kelis asfaltuotus kelius.

 

17tailandas-Koh-Chang2.jpg 

Paplūdimiai

Į salą atvykstantys turistai čia gali mėgautis poilsiu ne viename paplūdimyje. Populiariausia yra White Sand Beach, Klong Prao Beach, Kai Bae Beach, Chang Noi Beach, Lonely Beach ir keletas kitų. Priklausomai nuo vietos, kurioje apsistosite, saloje rasite mažų maisto prekių parduotuvių, drabužių, vaisių ir jūros gėrybių turgelių, kavinių, masažo salonų. Jei apsistosite White Sand Beach, rasite netgi kas vakarą veikiantį naktinį turgų, barus, kuriuose užsieniečių turistų laukia vietinės merginos, vaistines, banko padalinius ir pan. Viskas, ko reikia, yra po ranka, tačiau dar neperkrauta.

 

Ekskursijos

Norintiems ne tik gulėti paplūdimyje, vietiniai pasiūlys nemažą pasirinkimą ekskursijų: kelionę aplink salą, ekskursiją po aplinkines salas, žvejybą, nardymą, jodinėjimą drambliais, pasivaikščiojimą po džiungles ir pan. Patarimas: visuomet derėkitės. Jei jūsų kompanija nemaža, tikėtina, kad nuolaidą galite gauti irgi nemažą. Jei norite pirkti ne vieną ekskursiją, pirkite iš to paties pardavėjo, tuomet jis ir vėl pritaikys nuolaidą. Tačiau pirkdami visuomet išsiaiškinkite, kokiu transportu keliausite, koks bus maitinimas, kas papildomai įeina į ekskursijos kainą (snorklinimo akiniai, nardymo įranga, baidarės ir pan.)

 

Transportas

Keliauti po salą, jei mokate vairuoti, patariu motoroleriu. Kadangi sala yra kalnuota, eismas vyksta kita puse, turite tikrai mokėti valdyti transporto priemonę, nes nekalti pabandymai gali baigtis griovyje. Taip pat, visuomet mūvėkite šalmą, nes priešingu atveju jus sustabdys policija ir skirs baudą – apie 200 batų (16 lt). Tai nedaug, bet geriau šiuos pinigus išleisti vakarienei. O bent kartą pavakarieniauti siūlau restorane „Nong Bua Seafood“, apie kurį jau esu rašiusi ankstesniame įraše.

 

Apgyveninimas
Saloje pilna viešbučių, nakvynės namų ar bungalų įvaraus skonio, piniginės storio ir norų turistams. Jei mėgstate autentiką ir norite būti arčiau gamtos, rekomenduoju apsistoti bungaluose. Vieni jų būna paplūdimiuose, kiti – džiunglėse, vieni su plazminiu televizoriumi, kiti – ne karšto vandens. Kainos svyruoja nuo 30 iki 100 litų už naktį sezono metu. 

 

Lankytinos vietos