Komisas – miestas Sicilijos baroko širdyje

Autorius: Kelionių manija , 2013, Gruodžio 05d.

Komisas (it. Comiso) – tai nedidelis miestelis Sicilijos salos pietuose, Ragūzos regione. Komisas įsikūręs vos už kelių dešimčių kilometrų nuo Ragūzos – vieno gražiausių barokinių Sicilijos miestų. 

Komiso apylinkėse plyti itin derlingos žemės, tad nuo seno čia verčiamasi žemdirbyste – auginami vaisiai ir daržovės. Komise gyvena apie 30 tūkstančių gyventojų.

Manoma, jog Komiso apylinkėse buvo paslaptingasis senovės graikų įkurtas Kasmenai miestas. Iš tiesų, miesto apylinkėse aptinkama nemažai archeologinių radinių, liudijančių apie čia kadaise gyvenusius graikus. 

Ilgą laiką, iki pat 18 a. miestelį kontroliavo Naselių giminė. Jų dėka Komisas klestėjo ir augo, ypatingai 16 amžiuje. Tačiau vėliau maras, žemės drebėjimas, politiniai nesutarimai kiek sustabdė Komiso plėtrą, o netoliese esantis Vitorijos (Vittoria) miestas netrukus perėmė lyderio pozicijas.  

Komisas – vienas iš barokinių Sicilijos pietuose įsikūrusių miestų, atkurtų po didžiojo žemės drebėjimo 17 a. pabaigoje. Mieste dominuoja renesansinė Naselių pilis, statyta ir perstatyta įvairiais laikotarpiais, kyšo barokiniai bažnyčių kupolai, o miesto pagrindinėje aikštėje, Piazza del Municipio, trykšta Dianos fontanas. 

Komiso oro uostas yra vos už 5 km nuo Komiso miesto centro, o nuo oro uosto iki Ragūzos – apie 15 km. Ilgą laiką šis oro uostas buvo naudotas kariniais tikslais, ir tik 2013 m. pradėti vykdyti komerciniai skrydžiai. 

Ką aplankyti netoli Komiso?

Komisas įsikūręs pačioje Sicilietiškojo baroko, arba Noto slėnio (Valle di Noto) širdyje, tad aplinkui apstu dailių barokinių miestų, pavyzdžiui, Ragūza, Modika, Ispika, Noto, nedidelių miestukų, tokių kaip Chiaramonte Gulfi. Taip pat netoliese įsitaisę ir pakrantės miesteliai ir kurortai, pavyzdžiui, Pozzalo, Scicli, Gela. 

 

Taip pat skaitykite: Pietryčių Sicilija: ką pamatyti, ką aplankyti 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.