Korfu – žalioji Graikijos sala

Autorius: Kelionių manija , 2013, Rugsėjo 20d.
Lietuviams, kurie jau, galima sakyti, priprato prie saulės nukepinto Kretos ar Rodo salų kraštovaizdžio, Korfu greičiausiai pasirodys kaip žaliuojantis rojus. Nors salos pakrantės, nusėtos kurortais, labiausiai vilioja paplūdimio pramogų ieškančius poilsiautojus, Korfu sala visuomet buvo ir svarbus graikų kultūros centras. 

Graikijos Korfu sala, dar vadinama Kerkyra, priklauso Jonijos salynui. Salos šiaurėje vyrauja kalnuotos vietovės, o labiau į pietus kraštovaizdis kur kas plokštesnis. Ši sala nusidriekusi netoli Graikijos ir Albanijos krantų. Pjautuvo formą primenanti sala iš šiaurės į pietus nutįsusi apie 64 km, o plačiausioje vietoje vieną jos krantą nuo kito skiria 32 km. 

4korfu-graikija2.jpg 

Korfu sala yra glaudžiai susijusi su senovės graikų mitologija. Anot mitų, graikų jūrų dievas Poseidonas kadaise įsimylėjęs nimfą, vardu Kerkyra. Būdamas ūmaus būdo, Poseidonas ją pagrobė ir atgabeno į nežinomą salą, kuri vėliau buvo pavadinta Kerkyros vardu. Korfu – tai itališkas salos vardas, tačiau jis dažniau naudojamas nei graikiškasis (išskyrus gal tarp pačių graikų). 

4korfu-graikija1.jpg 

Kone visa Korfu sala apaugusi medžiais, daugiausia – alyvmedžiais. Šių medžių istorija gana įdomi, mat alyvmedžiai Korfu saloje buvo pradėti masiškai auginti dar 14 amžiuje, kuomet salą valdė venecijiečiai. Jų dėka ir pastangomis, Korfu sala buvo apsodinta alyvmedžių giraitėmis – šių medžių ir iki šiol čia tūkstančiai. Saloje taip pat auga citrinmedžiai ir kiparisai, o vynas ir alyvuogių aliejus yra gaminami nuo antikos laikų. 

 

4korfu-graikija4.jpg 

Korfu salos sostinė pavadinta tuo pačiu vardu, kaip ir sala – Korfu. Šio miesto senamiestis su siauromis vingriomis gatvelėmis yra įtrauktas į Unesco pasaulio paveldo sąrašą. Siaurų gatvelių, kuriomis standartiniam automobiliui neretai yra per siaura pravažiuoti, labirinte apstu turistinių parduotuvėlių, siūlančių įvairiausių dalykėlių bei suvenyrų – nuo muilo iki rankdarbių. 

Korfu miesto įžymybės – tai dvi citadelės, Palaio ir Neo, arba Senoji ir Naujoji. Šios venecijiečių statytos tvirtovės ilgą laiką sergėjo jų jūrinius-prekybinius kelius nuo osmanų puldinėjimų. 

 

4korfu-graikija.jpg

Nuotr. scx.hu

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.