Latvijos pajūris: kurį kurortą rinktis?

Autorius: Kelionių manija , 2013, Birželio 06d.

Atostogauti Baltijos pajūryje susiruošę lietuviai vis dažniau apsvarsto alternatyvą mūsiškiems kurortams. Tai – Latvijos kurortai ir pajūrio gyvenvietės, noriai priimantys svečius iš Lietuvos.

Mėlynosios vėliavos paplūdimiai Latvijoje

Papė – lietuvių ir gamtos rojus Latvijoje

Lietuvių rojumi Papę galima vadinti vien dėl to, kad mūsų tautiečius čia sutiksi dažniau nei latvius. Vos už keleto kilometrų nuo Lietuvos sienos esanti Papė įsikūrusi tarp jūros ir ežero. Ties šiuo pajūrio kaimeliu įkurtas Papės ežero gamtos draustinis (Papes dabas parks), kuris apima jūrą ir kopas, ežerą ir pelkes, pajūrio pievas ir ošiančius pušynus. Bene labiausiai parką garsina čia gyvenantys pusiau laukiniai arkliai. Be to, Papės ežero gamtos draustinyje priskaičiuojama per 270 paukščių rūšių, tad ši vieta yra mėgstama ornitologų mėgėjų. Papė tiks tiems poilsiautojams, kurie nori pailsėti nuo miestų ir kurortų, tokių kaip Palanga, šurmulio; kurie nebijo zyziančių uodų, prieš saulėlydį sukylančių iš greta esančių pelkių; kurie net ir per atostogas nesibodi pasigaminti maisto, nes prabangių restoranų čia tiesiog nėra.

 

Liepoja – dainuojantis vėjų miestas

Liepoja – vienas iš arčiausiai prie Lietuvos esančių Latvijos pajūrio kurortų. Atostogos Liepojoje įdomios vien jau dėl to, kad pats miestas siūlo daugybę įdomybių – pradedant architektūros šedevrais (miestas garsėja Art Nouveau, arba jugendo stiliaus pastatais, medinėmis vilomis) ir baigiant į baisiausių pasaulio viešbučių sąrašą patenkančiu Karostos kalėjimu. Liepoja įsitaisiusi tarp jūros ir Liepojos ežero, o pajūry driekiasi platūs smėlio paplūdimiai. Liepoja taip pat garsėja muzikos festivaliais: čia rengiami tarptautiniai pianistų žvaigždžių, o taip pat vargonų, roko, simfoninės, elektroninės, alternatyviosios muzikos festivaliai.

Apie Liepoją | Liepojos lankytinos vietos

 

latvijos-pajuris1.JPG

Liepojos panorama, kelioniumanija.lt nuotr. 

Paviluosta – banglentininkų pakrantė

Aktyvaus poilsio mėgėjai tradiciškai renkasi Paviluostoje, esančioje pusiaukelėje tarp Liepojos ir Ventspilio. Laukiniai paplūdimiai ir vyraujantys vėjai traukia banglentininkus, burlentininkus ir jėgos aitvarų sporto gerbėjus. Pavažiavus kelias dešimtis kilometrų į šiaurę nuo Paviluostos, Jūrkalnėje išvysite Baltijos jūros skardžius. Tai kone stati 20 m aukščio pakrantė.

 

Ventspilis: pramogos visai šeimai

Ventspilyje netrūksta pramogų. Gal todėl šį Latvijos kurortą itin pamėgę šeimos su vaikais – juk mažieji nenuoramos poilsiautojai nesitenkina vien jūros bangomis ir pakrantės smėliu. Ventspilyje apsilankykite vandens parke „Ventspils“, nuotykių parke išbandykite Tarzano šuolį, užsukite į Vaikų miestelį, pasivaikščiokite promenada, „Miško taku“ ar „Džiunglių taku“, nusifotografuokite bent su viena iš daugybės menininkų sukurtų karvučių, „besiganančių“ miesto gatvėse. Verta skirti laiko ir kultūrinei programai: aplankyti Livonijos ordino pilį, kurioje įrengta skaitmeninė krašto istorijos ekspozicija, ar užsukti į Piejūros buities muziejų, pasakojantį žvejybos istoriją. Ventspilio balto smėlio paplūdimys, nusidriekęs 1,2 km, yra apdovanotas Mėlynosios vėliavos ženklu.

Apie Ventspilį | Ventspilio lankytinos vietos | Ventspilio pramogos vaikams

 

Jūrmala – legendinis Latvijos pajūrio kurortas

Jūrmalos kaip kurorto ištekliais mėgavosi carinės Rusijos turtuoliai ir karininkai. Jūrmalą sudaro kelios dabar jau tarpusavyje susijungusios gyvenvietės, kadaise buvę žvejų kaimeliai. Bendras šių kurortų balto smėlio paplūdimių pakrantės ilgis viršija 30 km. Jūrmala vasarą atgyja linksmais renginiais, iš kurių bene žymiausias – tarptautinis muzikos festivalis „Naujoji banga“, pritraukiantis daugybę žvaigždžių ir smalsuolių, norinčių į tas žvaigždes pasižiūrėti iš arčiau. Visame mieste apstu puikių medinių 19 amžiaus vilų, na, o su vaikais galima užsukti į Dzintari parką ar Lyvu vandens parką. Netoliese esantys Ragakapos gamtos ir Kemerų nacionalinis parkai siūlo atrakcijas ir pasivaikščiojimo takus gamtos mėgėjams.

Apie Jūrmalą | Jūrmalos lankytinos vietos

 

latvijos-pajuris.JPG

Modernus apžvalgos bokštas Jūramalos Dzintari parke, kelioniumanija.lt nuotr. 

Saulkrastai – „saulės kraštas“ netoli Rygos

Gelsvo smėlio pakrantės ir ramybė į Saulkrastus jau nuo seno viliojo rygiečius. Saulkrastai, arba „Saulės kraštas“ įsikūręs apie 40 km nuo Rygos, tad nenuostabu, kad šį pajūrio kampelį yra pamėgę sostinės gyventojai. Ties Saulkrastais į jūrą įteka net keturi upeliai. Saulkrasti gyvenvietėje įkurtas dviračių muziejus, kuriame eksponuojami istoriniai, reti dviračių modeliai – nuo kareiviškų dviračių iki savadarbių „šedevrų“. Taip pat verta aplankyti Baltąją kopą – vieną gražiausių pajūrio kopų Vidžemės regione. Už keleto kilometrų į šiaurę nuo Saulkrastų, Duntėje, įsikūręs dėmesio vertas muziejus, dedikuotas šmaikščiajam personažui Miunhauzenui.

 

Salacgryva – gamtos mėgėjams
Salacgryvos gamta yra išskirtinė – ne tik jūra ir smėlio pakrantės čia vilioja poilsiautojus, bet ir unikalios Randų pajūrio pievos, kuriose apstu paukščių, tad yra specialiai įrengti paukščių stebėjimo bokšteliai. Salacgryvoje rengiamos žvejų šventės, o pats miestelis garsus devyniakių bučių takišiais. Tai – senovinis žvejybos būdas, unikalios konstrukcijos lieptelis, įrengtas ties upės žiotimis, nuo kurio į vandenį nardinant specialius bučius gaudoma žuvis. Netoli Salacgryvos driekiasi akmeningasis Vidžemės pajūris – tai įspūdingos raudonojo smiltainio atodangos. Bene įspūdingiausia iš jų yra Veczemjų uola su grotomis.
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Kelionių idėjos