Maldyvai: kada keliauti ir ką pamatyt

Maldyvai – šalis, sudaryta iš 1190 koralinių salų, suskirstytų į 26 atolus. Visa Maldyvų teritorija apima 90 tūkstančių kvadratinių kilometrų, iš kurių sausuma sudaro tik vieną procentą. Iš visų šalies salelių tik 200 yra apgyvendintos, kitos – negyvenamos,  naudojmos žemės ūkio ar kitiems tikslams. Maldyvai – tai tikras keliautojų rojus: ši  kelionės kryptis vis dažniau pasirenkama medaus mėnesiui ar nepakartojamoms atostogoms. Seniau kelionė į Maldyvus atrodė tarsi sunkiai įgyvendinama svajonė, tačiau šiandien  tokią kelionę gali sau leisti vis daugiau žmonių, nes kelionių kainos nėra tokios didelės, kaip kartais yra manoma.

 

Čia lankantis tikrai yra ką pamatyti, ir pramogų taip pat nestinga. Net 100 Maldyvų salų yra kurortai, kurie keliautojus pradėjo traukti palyginti neseniai – maždaug prieš keturis dešimtmečius. Šiandien turistams tikrai yra ką pasiūlyti: skirtingi paslaugų tiekėjai smarkiai konkuruoja tarpusavyje, todėl aptarnavimo ir maisto kokybė tampa vis geresnė. Taigi, kada palankiausia čia vykti, ir ką vertėtų pamatyti?

 

Kada vykti į Maldyvus?

Visai metų laikais temperatūra svyruoja nuo 26 iki 30°C. Lapkričio mėnuo – liūčių sezonas, todėl geriausia kelionę planuoti kitu metu. Kartais permainingos oro sąlygos tvyro ir gruodį, tačiau šį mėnesį lietus tampa trumpesnis. Palankiausia į Maldyvus vykti nuo gruodžio iki balandžio mėnesio, tačiau tenka pastebėti, kad brangiausias metas kelionei į Maldyvus – šv. Kalėdos ir Naujieji metai, o pigiausia čia keliauti balandžio mėnesį. Sausis, vasaris, kovas ir balandis – geriausias metas vykti atostogų, nes šiuo metu dangus būna žydras, o vanduo – ramus ir skaidrus. Nuo gegužės mėnesio orai Maldyvuose tampa permainingi, tad nevertėtų rizikuoti – juk tikrai nesinori, kad dėl orų permainų subjurtų pakili atostogų nuotaika.

 

Nacionalinis muziejus

Sostinė Malė – Maldyvų centras, kuriame gyvenimas tiesiog verda. Jei lankysitės šioje mažytėje saloje, užsukite į Nacionalinį muziejų. Jame galėsite geriau susipažinti su šalies kultūra: trijų aukštų pastate rasite gausybę įvairių radinių, pasakojančių Maldyvų istoriją. Šalia muziejaus esančiame Sultono parke galėsite pailsėti ir atgauti jėgas: jame gausu medžių bei įvairiaspalvių gėlių.

 

HP ir Bananų rifas

Šie du rifai yra Šiaurės Malės atole. Nardytojai ypatingai mėgsta HP rifą, nes čia galima pamatyti įspūdingus koralinių rifų darinius bei įvairiaspalves žuvis.  Bananų rifas taip pat yra mėgstama nardytojų vieta. Rifas gavo tokį pavadinimą dėl savo formos, primenančios bananą. Rifas yra maždaug 300 metrų, ir ši vieta labai pamėgta nardytojų: čia galima išvysti žuvis-plaštakes, murenas ir kitas įvairiaspalves žuvis, kurių įvairovė čia tikrai labai didelė. Nardytojams Maldyvai yra tikras rojaus kampelis, o bijantys nerti į gilumas povandeninį pasaulį gali stebėti ant vandens –jis skaidrus tarsi stiklas. Nardymas Maldyvuose yra dažniausiai turistų pasirenkama pramoga. Galite rinktis paviršinį arba giluminį nardymą: įspūdžių užteks tikrai ilgam.

 

Alimatos sala

Neapsiribokite poilsiu pasirinktoje Maldyvų salelėje, kad ir kokia graži ji būtų.  Keliautojai pataria nuvykti į Alimatos salą, esančią rytinėje Maldyvų dalyje, Vaavu atole. Ši vietovė garsėja didele žuvų įvairove, kilometro ilgio balto smėlio paplūdimiu ir žalsvai mėlynomis lagūnomis. Į Alimatos salą dažnai traukia nardytojai, norintys tyrinėti vandens pasaulį.

 

Kopa vandenyje

Vidury vandenyno rasite ir smėlio kopą, kurioje galite pamiršti visus rūpesčius, pasimėgauti vandens vaizdais ar užsiimti paviršiniu nardymu. Vietiniai smėlio kopas vandenyje vadina „Sandbank“,   į jas siūloma atvykti vandens transportu. Čia nėra kur pasislėpti nuo kaitrios saulės, tačiau kelionės organizatoriai visada pasirūpina skėčiais, galinčiais apsaugoti nuo kaitros.

 

Biyadhoo salos kurortas

Biyadhoo salos kurortas garsėja egzotiškų viešbučių gausa ir didele vandens pramogų įvairove. Nameliai, kuriuose apgyvendinami salos lankytojai, yra tokie žemi ir maži, kad  tik atvykus į salą galima pamanyti, jog tai – negyvenama teritorija. Salos kurorte yra daugiau nei 35 nardymo vietos, kuriose galima pasimėgauti šia pramoga. Galima nerti labai įvairiais būdais: tai priklauso nuo srovių bei tuometinių klimato sąlygų.

 

Turgus

Jus tikrai sužavės Malės žuvies, vaisių bei daržovių turgūs. Žvejyba Maldyvuose yra vienas svarbiausių pragyvenimo šaltinių, todėl turgus jus tikrai nustebins žuvies ir jūros gėrybių gausa. Vaisių ir daržovių turguje tiesiog akys raibsta nuo siūlomų prekių gausos, ir čia tikrai yra ką paragauti. Jei ieškote lauktuvių, nesuklysite pirkdami prieskonius, nes jų pasirinkimo gausa iš tiesų didelė.

 

Hukuru Miskiiy

Malėje esanti Penktadienio mečetė (Hukuru Miskiiy) yra seniausias tokio pobūdžio statinys visuose Maldyvuose. Mečetė buvo pastatyta XVII amžiuje, statyboms buvo naudojami koralai, todėl šis statinys keliautojams tikrai paliks didelį įspūdį. Fenfushi saloje yra antra pagal senumą Maldyvų mečetė: ji taip pat pastatyta iš koralų.

 

Rihiveli sala

Ši sala – tikrai įspūdinga. Joje pamatyti vaizdai atmintyje išliks visą gyvenimą: keliautojus žavi skaidrus žydras vanduo, jame tarsi per stiklą matomos plaukiojančios rajos, ir vos už šimto metrų esanti negyvenama sala, į kurią galima tiesiog nubristi. Keliautojai, apsilankę šioje saloje, neretai teigia, kad Maldyvų vaizdai iš įvairių atvirukų tikrai nėra pagražinti.

 

Budistų šventyklos griuvėsiai

Juos rasite Thoddu saloje. Ši sala yra maždaug kilometro skersmens, turi apie 1400 gyventojų, kurių pagrindinis pragyvenimo šaltinis – žvejyba. Į šią salą maždaug per 15 minučių galima nukeliauti iš netoliese esančios Rasdhoo salos. Taip pat yra galimybė čia atvykti iš  Malės.

 

Prezidento rūmai (Mulee Aage)

Maldyvų sostinėje esantys prezidento rūmai sultono įsakymu pastatyti 1906 metais. Tuo metu Maldyvus valdęs sultonas norėjo rūmus paskirti savo sūnui, tačiau 1936 metais sultonas neteko savo sosto, ir statinys tapo vyriausybės nuosavybe. 1953 metais Maldyvai tapo respublika, ir rūmai paversti prezidento rezidencija. Kiekvienas turistas, apsilankęs Malėje, tiesiog privalo šiuos rūmus pamatyti.

 

Istorinė rezidencija Utheemu Ganduvaru

Maldyvų šiaurinėje dalyje esančioje Utheemu saloje įsikūrusi istorinė rezidencija. Mediniuose rūmuose gyveno sultonas Mohamedas, kuris yra vienas didžiausių šalies didvyrių. Pagarbą jis pelnė gindamas Maldyvų gyventojus nuo Portugalijos užkariautojų, užėmusių šią teritoriją 1558-1573 metais.

 

Ranalhi sala

Ranalhi sala yra viena egzotiškiausių: joje labai daug namukų, pastatytų ant vandens. Egzotikos mėgėjams lankymasis šioje saloje bus tikrai nepamirštamas: vos už kelių žingsnių pamatysite nuostabius koralų rifus, ir aplink plaukiojančių įvairiaspalvių žuvų būrius.

 

Paplūdimiai
Maldyvų paplūdimiai yra vieni gražiausių. Net ir tuomet, jei nemėgstate drybsoti prie vandens, tikrai verta pamatyti šios vietovės paplūdimius. Niekur kitur nerasite tokio balto smėlio ir skaidraus vandens, todėl nieko nuostabaus, kad šis pasaulio kampelis yra toks populiarus. Vienas gražiausių Maldyvų paplūdimių –  Maafushi saloje, kurioje taip pat galėsite išbandyti vandens motociklų, baidarių ar vandens slidžių sportą.
Įsitikinsite, kad ne veltui Maldyvai yra vadinami rojumi žemėje. Teigiama, kad ši pasaulio vieta yra žemiausiai vandenyno lygio, ir tuomet, jei vandens lygis ir toliau sparčiai kils, Maldyvų salos po vandeniu panirs nepraėjus nė šimtmečiui. Taigi, norintys apsilankyti Maldyvuose, turėtų paskubėti.

Užsisakykite oro linijų bilietus čia

Susiję straipsniai

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

Informacija apie šioje svetainėje naudojamus slapukus

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie leidžia tobulinti mūsų siūlomas paslaugas.

Rodyti daugiau
Visi slapukai Būtiniausi slapukai