Nica – Žydrosios pakrantės sostinė

Autorius: Kelionių manija , 2015, Gegužės 03d.

Prancūzijos Žydroji pakrantė (Côte d'Azur) – tai vienas populiariausių paplūdimio regionų Europoje. Ir ne tik eilinių poilsiautojų, bet ir pasaulinio garso žvaigždžių tarpe. Į Nicą vilioja ne tik saulė ar madingi paplūdimiai, bet ir meno lobiai, saugomi šio Prancūzijos Rivjeros perlo muziejuose, aktyvus naktinis gyvenimas, prabangūs kazino bei ištaigingos parduotuvės. 

 

Ką aplankyti, ką pamatyti Nicoje?

 

Nicos senamiestis – Vieux Nice

Siauros vingrios senamiesčio gatvelės – tai tikroji senoji Nica. Senamiestyje ne tik apstu senovinių namų, bet ir įspūdingų architektūros šedevrų, tokių kaip Chapelle de la Miséricorde – įspūdinga baroko stiliaus bažnyčia. 

 

9nicos-senamiestis.jpg 

 

Promenade des Anglais

Bene žymiausia Nicos gatvė – Promenade des Anglais – driekiasi keletą kilometrų pakrante nuo senamiesčio iki pat oro uosto. Iš vienos pusės ši gatvė tarsi sveikinasi su jūra, o tiksliau – Angelų įlanka. Kitą jos pusę įrėmina viešbučių, restoranų, kavinių virtinė, išsirikiavusi greta judriosios promenados. Gatvė buvo pavadinta Anglų promenada, kadangi būtent šios tautos dėka 18 amžiuje suklestėjo Prancūzijos Žydrosios pakrantės kurortai, o jų tarpe ir šarmingoji Nica. 19 amžiaus pabaigoje čia mėgdavo lankytis pati Anglijos karalienė Viktorija. 

 

9nica-promenada.JPG 

 

Šv.Mykolo rusų soboras

Šis stačiatikių soboras, Eglise Russe, yra vienas iš labiausiai išsiskiriančių statinių Nicoje. Tai rusų aristokratų, kurie kurortą pamėgo 19 amžiaus pabaigoje, palikimas. 

 

9nicos-soboras1.JPG 

 

Cours Saleya

Bene žymiausias Nicos turgus, Cours Saleya, ankstyvą rytmetį prisipildo kvapų, garsų ir spalvų. Čia pūpso kruopščiai išdėliotos šviežios daržovės, skintos gėlės ir kitos gėrybės. 

 

MAMAC – modernaus iš šiuolaikinio meno muziejus

Šiame muziejuje eksponuojami prancūzų ir amerikiečių avangardinio meno atstovų kūriniai, daugiausia 6-ojo dešimtmečio darbai. 

 

Matisse muziejus

Šis muziejus, kuriame eksponuojami Henri Matisse darbai, įsikūręs 17-ojo amžiaus genujiečių stiliaus viloje. Spalvingais paveikslais pagarsėjęs tapytojas ypatingai mėgo pietų Prancūzijos regioną, o taip pat ir Nicą.  

 

9nicos-uostas.jpg 

Nicos uostas 

Svarbiausi vasaros renginiai Nicoje

Nicoje visais metų laikais vyksta įvairiausi renginiai, o ypatingai vasarą. Keletas didžiausių ir svarbiausių: 

  • Fête de la Musique – tautinės muzikos festivalis, vykstantis birželio antrojoje pusėje.
  • Nice en Roller – riedučių festivalis, pripildantis Nicos gatves įvairaus amžiaus riedutininkų ir rengiamas birželio viduryje.
  • Fête de la Mer – tai tradicinė Žvejų šventė, rengiama birželio pabaigoje.
  • Fête du Château – moderniosios muzikos festivalis, vykstantis birželio pabaigoje.
  • Nicos džiazo festivalis rengiamas liepos mėnesį.
  • Les Nuits Musicales de Nice – kamerinės muzikos festivalis, vykstantis rugpjūtį.
  • Uosto šventė – Nicos uoste vykstanti tradicinė maisto šventė (rugpjūčio vidurys).
       
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Lankytinos vietos