Phi Phi: tropinis rojus Tailande

Autorius: Kelionių manija , 2011, Rugpjūčio 25d.

Žvelgiant į šių salų nuotraukas pirmą kartą, sunku patikėti, kad taip būna iš tikrųjų, „nesufotošopinta“. Skaidrus smaragdinis, tiesiog peršviečiamas vanduo, baltutėlis smėlis, egzotiškos palmės ir stačios uolos, krentančios tiesiai į žydras įlankėles. Matyt, ne veltui Phi Phi salų įlankos buvo pasirinktos filmuojant žymiojo filmo „Paplūdimys“  (The Beach), kuriame vaidina merginų numylėtinis Leonardo DiCaprio, scenas.

Phi Phi salos driekiasi Andamano jūroje, Tailando Krabi provincijoje, o nuo populiariosios Puketo salos nutolusios apie 50 km į pietryčius. Iš Puketo Phi Phi galima pasiekti lėktuvu, keltu ar motorine valtimi. Pačiose salose pagrindinės susisiekimo priemonės – vandens taksi, dviračiai, o daug ką galima pasiekti tiesiog keliaujant pėstute. Mat salos ne tokios ir didelės.

 

tailandas-phi-phi6.jpg

 

Didžiausia šio salyno sala – Phi Phi Don, kurią itin pamėgęs jaunimas. Tai ir vienintelė apgyvendinta Phi Phi sala, jos ilgis 8 km, o plotis – 3,5 km. Į nuostabius paplūdimius taipogi kviečia ir antroji pagal dydį Phi Phi Leh sala. Šios salos Maya įlanka, apsupta stačių uolų, poilsiautojus žavi krištoliniu vandeniu. Dar kelios archipelagui priklausančios salos labiau primena iš jūros išnirusias uolas, tačiau net ir čia galima rasti puikių paplūdimių, kurie yra ramesni.

 

tailandas-phi-phi.jpg

 

Ką dar veikti Phi Phi salose be apsilankymo jaukiose įlankėlėse, gulinėjimo pasakiškuose paplūdimiuose ir maudynių krištoliniuose vandenyse? Salų pakrantės vilioja nardytojus, kadangi čia galima pasižvalgyti po nuostabaus grožio koralinius rifus. Taip pat galima šokinėti nuo uolų, laipioti uolomis, leistis į žygius baidarėmis, buriuoti, žvejoti ir t.t. Salose esančiuose urvuose vietiniai gyventojai renka valgomuosius paukščių lizdus, kuriuos daugelis laiko itin retu delikatesu.

 

tailandas-phi-phi7.jpg


 

Phi Phi salose klimatas – tropinis, išskiriami tik du metų laikai: karštasis, trunkantis nuo sausio iki balandžio mėnesio, ir lietingasis, trunkantis nuo gegužės iki gruodžio. Vidutinė metinė oro temperatūra – nuo +25 iki +32 C°. Phi Phi salos buvo nuniokotos milžiniškos cunamio bangos 2004 metų gruodį. Tačiau gana greit visa turizmui būtina infrastruktūra buvo atstatyta.

 

tailandas-phi-phi1.jpg

 

Unikalus Phi Phi salų grožis yra saugomos valstybės, tačiau bene vienintelis šių salų trūkumas yra didžiulis turistų srautas. Dėl to planuojant išvykas į salų lankytinas vietas geriau rinktis ankstyvą rytmetį, kuomet tingūs poilsiautojai dar miega! Sunku patikėti, kad iki 1990 m. čia užsukdavo vos vienas kitas nuotykių ištroškęs keliautojas.

 

tailandas-phi-phi3.jpg

  

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos