Rūtos savaitės atostogos Koso saloje

Šį kartą norime pasidalinti keliautojos – Rūtos Jonaitienės kelionės į Kosą įspūdžiais. Rūta ieškojo kurorto savaitės atostogoms, kuriame kartu su šeima galėtų pasilepinti saule ir šilta jūra, kiek pakeliauti ir susipažinti su kita kultūra. Tokioms atostogoms kuo puikiausiai tiko nedidelė Koso sala, į kurią yra tiesioginiai skrydžiai iš Kauno.
Koso sala – nedidelė Dodekaneso salyno sala Egėjo jūroje netoli Turkijos. Sala visai nedidukė – nuo rytinio iki vakarinio salos galo bus maždaug 40 km.
Vasarą oro temperatūra Kose neretai šokteli iki 30 °C, todėl geriausia į šią Graikijos salą vykti vėlyvą balandį, gegužę, rugsėjį ar spalį. Rūta keliauti į šią salą nusprendė rugsėjo vidury, kai nebūna per karšta, jūros vanduo šiltutėlis ir saloje nedaug žmonių.

Pirmoji diena. Atvykimas
Atskridusi į salą, šalia oro uosto esančiame automobilių nuomos punkte Rūta su šeima išsinuomavo automobilį visai savaitei, nes nusprendė, kad taip bus patogiau aplankyti salą. Be je, apžiūrėti salą su automobiliu užtektų ir keletos dienų. Vietoj mašinos galima nuomotis keturrates dvivietes transporto priemones atviru stogu. Saloje taip pat labai populiaru važinėti motoroleriais ir dviračiais. Taksi Kose yra brangus.
Kadangi keliautojai ieškojo ramesnio poilsio, pasirinko „Kalimera Mare“ viešbutį. Netoli yra paplūdimys, tinkamas vaikams, viešbutis turi šeimyninių kambarių, o kaina gan įkandama. Viešbutis ne pačiame Kardamenos kurorte, o už jo, tad ramybės čia tikrai pakanka.

Viešbutis Kose Kalimera Mare
Kadangi lėktuvas leidosi oro uoste 18:30, nuvykus iki viešbučio ir pavakarieniavus viešbučio restorane jau buvo vėlu, laiko liko tik trumpam apsilankymui pajūryje.

Antroji diena
Po pusryčių Rūta su šeima pirmiausia lankėsi šalimais esančiame paplūdimyje. Šiuo metų laiku čia paprastai būna ramu: žmonių nedaug, jūra rami ir skaidri. Pats paplūdimys smulkaus žvyro, jūros vanduo šiltutėlis, krantas labai patogus maudytis vaikams.
Vakarėjant poilsiautojai aplankė netoliese esantį kurortą Kardamena. Nors tai antras pagal dydį salos miestas ir laikomas vienu triukšmingiausių salos kurortų, didelis jis nepasirodė ir buvo pakankamai ramus. Čia galima pasivaikštinėti gatvelėmis su daugybe barų, restoranėlių ir suvenyrų parduotuvėlių, taip pat krantine ir molu, apžiūrėti laivus.

Trečioji diena

Paradise beach KoseŠią dieną poilsiautojai pirmiausia nusprendė automobiliu aplankyti pietvakariniame salos pakraštyje esantį Kefalos miestelį. Svarbu! Važiuojant šia kryptimi, pietinėje pakrantėje, yra gražiausi ir garsiausi salos paplūdimiai. Žymiausi jų – „Magic beach“, „Paradise beach“. Nuo pagrindinio kelio yra nuorodos į šiuos ir kitus paplūdimius. Nusukus nuorodos kryptimi, teks pavažiuoti nebūtinai asfaltuotu ir gana stačiu bei vingiuotu keliu. Prie paplūdimių įrengtos aikštelės mašinoms. Ypač Rūtą sužavėjo „Paradise beach“ paplūdimys – puikus smėlis, šilta skaidri jūra, palaipsniui gilėjantis krantas.
Važiuodami link Kefalos poilsiautojai aplankė dar vieną nuostabų Koso paplūdimį – Agios Stefanos. Paplūdimyje yra išlikę ankstyvosios krikščionių bazilikos griuvėsiai. Nuo paplūdimio matosi nedidukė akmenuota Kastri salelė su balta koplytėle, skirta jūreivių globėjui šv. Nikolui.
Kefalos miestelis įsikūręs ant uolos, tad čia puiki vieta pasigrožėti panorama.
O vakare šeima nusprendė išbandyti vietinę virtuvę Koso mieste: mėgavosi austrėmis, aštuonkojais, ančiuviais, krevetėmis, kalmarais ir kitais delikatesais.

Ketvirtoji diena

Neratzia pilis Kose
Po pusryčių poilsiautojai aplankė ant kalvos išlikusius viduramžių pilies griuvėsius – Antimachia. Išlikę pilies gynybinės sienos, keletas pastatų fragmentų, taip pat kelios mažytės bažnytėlės.
Važiuojant nuo Antimachia link Kefalos, yra mažytė rodyklė „Plaka“. Plaka – tai laukinė pušų giraitė, kurioje gyvena povai ir katės. Pasakojama, kad kažkada žmogus atvežė į šią giraitę jam nereikalingus povus. Jie sėkmingai išgyveno, gausino giminę, o vėliau prie jų prisijungė ir katės.
Vakarop Rūta vėl apsilankė Koso mieste. Tai salos sostinė ir pagrindinis salos uostas. Vaikštinėjant uosto krantine matosi Turkijos krantai, kurie yra visai netoli nuo Koso salos. Iš Koso uosto vykdomos ekskursijos į netoli esančias salas bei Turkijos Bodrumo kurortą. Visi Koso lankytini istoriniai objektai išsidėstę labai netoli vienas nuo kito, tad juos visus patogu apžiūrėti pėstute.
Kadangi Rūta yra gydytoja, jai buvo įdomu aplankyti visai prie miesto vartų esantį Hipokrato medį. Sala yra Hipokrato, žymiausio antikinės Graikijos gydytojo, gimtinė. Hipokrato medžiu yra laikomas senas platano medis. Pasakojama, kad slėpdamasis nuo karštos saulės po platano medžiu, prieš 2400 metų Hipokratas mokė savo studentus būtent šioje vietoje. Dabartiniam šioje vietoje augančiam platanui 500 metų.
Koso miesto pilis – Neratzia pilis, pastatyta Šv. Jono ordino riterių apsisaugoti nuo otomanų. Visą lankomą teritoriją supa pilies sienos, kuriomis galima apeiti ratu ir pasižvalgyti. Nuo čia atsiveria graži panorama į jūrą, matosi gretimų salų bei Turkijos krantai. Pačios pilies likę tik sienų bei pamatų griuvėsiai, kolonų fragmentai.
Senovinių griuvėsių bei istorijos mėgėjai dar turėtų apsilankyti senovės Odeone – tai vieta, skirta muzikos ir teatro renginiams. Vėliau Odeoną iš graikų perėmė romėnai ir ten vyko gladiatorių kautynės. Taip pat verta apsilankyti archeologinių atradimų vietoje – senovinėje Agoroje.
Pačiame Koso senamiestyje, priėjus miesto aikštę, galima išvysti turgaus pastatą, mečetę musulmonų šeimoms – Defterdar, kiek toliau stovi ortodoksų bažnyčia, pavadinta šv. Paraskevi vardu. Grįstos Koso senamiesčio gatvelės vinguriuoja tarp baltų namų, gausu suvenyrų krautuvėlių, tavernų ir kavinukių.
O saulėlydį Rūta su šeima pasitiko Zia kaimelyje kalnuose. Kelias į Zia kaimelį vingiuoja kalnais į viršų. Šis kaimelis traukia turistus savo autentiškais mėlynai baltais nameliais, siauromis gatvelėmis bei panorama ir saulėlydžiu, todėl turistų čia vakarais tikrai daug. Zia gatvelės užpildytos suvenyrų parduotuvėlėmis ir tavernomis.

Penktoji diena

Nisyros sala Graikijoje
Šią dieną buvo nuspręsta aplankyti Nisyros salą, kurią nesunku pasiekti iš Kardamenos uosto. Kelionė laivu neprailgsta, nes žvilgsnį traukia tolstanti Kardamena ir Koso salos krantai, o jau neužilgo matosi Nisyros sala ir jos sostinės Mandraki uostas.
Vulkaninės kilmės Nisyros sala yra mažulytė –  vos 8 km skersmens. Šią vieną mažiausių Dodekaneso salyno salų suformavo ugnikalnių išsiveržimai. Nisyros ugnikalnis yra vis dar aktyvus, tik šiuo metu miegantis.
Iš uosto autobusu keliautojai vežami iki ugnikalnio. Vingiuotas kelias link jo kyla vis aukščiau ir aukščiau į kalnus. Kuo aukščiau kylama, tuo keliukas siaurėja, posūkiai staigėja. Pro autobuso langą matosi įspūdinga panorama ir pats ugnikalnio krateris.
Atvykus į vietą iškart pajuntamas stiprus sieros kvapas, kylantis iš ugnikalnio. Karštas sieros kvapas, įkaitusi žemė, vietomis kylantys garai iš žemės – visa tai palieka įspūdį.
Pats Mandraki – labai žavus: siauros gatvelės, balti namukai, spalvotos langinės, vazonėliai, gėlės, balkonėliai. Katinai, snaudžiantys saulės atokaitoje. Kad miestelis būtų toks žavus, valdžia yra įvedusi tam tikras statybos ir apdailos taisykles. Langinės ir durys turi būti medinės ir dekoruotos rankomis. Namai – ne aukštesni nei 2 aukštų ir panašiai.

Šeštoji diena
Po keliavimo ir važinėjimosi ši diena buvo skirta tingiam poilsiui ir maudynėms.

Septintoji diena

Šventykla Kose Asklepione
Šią dieną šeima nutarė apsilankyti viename žymiausių Koso salos objektų – Asklepione. Graikų mitologijoje Asklepijus – medicinos ir gydymo dievas. Antikinėje Graikijoje kūrėsi dievo Asklepijaus šventyklos –  Asklepionai. Viena žymiausių buvo Hipokrato gimtinėje Koso saloje, įkurta apie 400 metus prieš Kristų. Asklepionuose buvo šventyklos, ligoninė ir medicinos mokykla. Čia dirbo šventikai, gydytojai, masažuotojai, skaitovai ir aktoriai (nes vykdavo spektakliai ir kiti protą gydantys renginiai ligoniams) ir daug įvairių kitų patarnautojų. Buvo gydoma daug ir įvairių negalavimų – nuo gyvatės įkandimų, epilepsijos, pūliuojančių žaizdų ir sužeidimų iki aklumo ir vaikų ligų.
Koso Asklepioną sudaro trys terasos. Čia buvo medicinos mokykla, lankytojų priimamieji, pirtys, pacientų rūmai, Asklepijaus ir Apolono šventyklos. Šiandien išlikę šventyklų griuvėsiai, kolonos, kelios skulptūros, terasas skiriantys laiptai. Nuo viršutinės terasos atsiveria Koso salos panorama.

Straipsnyje naudojamos nuotraukos iš asmeninio Rūtos Jonaitienės nuotraukų archyvo ir be atskiro autorės leidimo jas naudoti draudžiama.

Viesbutis2

Viesbutis1

Viešbutis 3

Užsisakykite oro linijų bilietus čia

Susiję straipsniai

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

Informacija apie šioje svetainėje naudojamus slapukus

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie leidžia tobulinti mūsų siūlomas paslaugas.

Rodyti daugiau
Visi slapukai Būtiniausi slapukai