Saulėtosios Maljorkos salos sostinė – Palma

Autorius: Kelionių manija , 2013, Sausio 15d.

Saulė, jūra ir smėlis – tai trys pagrindiniai dalykai, kurių poilsiautojai ieško, ir, be abejo, randa atostogų rojumi tapusioje Maljorkos saloje. Juk kartais tiek ir tereikia geroms atostogoms. O jei vieną kitą atostogų dieną nuspręsite pasižvalgyti po salą, neaplenkite salos sostinės Palmos. Paplūdimiais ir saulės voniomis garsėjančioje saloje Palma nustebina savo unikalia ir rafinuota atmosfera.

Maljorkos Palmos (Palma de Mallorca) pavadinimas kildinamas nuo romėnų II a.pr.Kr. įkurto miesto Palmaria, kurio liekanų galima aptikti po dabartinio miesto grindiniu ir pastatais. Kurį laiką miestas buvo maurų valdžioje, o XIII a. šiems pasitraukus tapo vienu svarbiausių uostamiesčių ir prekybos centrų Viduržemio jūros regione.

Maljorkos salos pietinėje pakrantėje įsikūrusi Palma sužavi senamiesčiu, menančiu klestėjimo laikus. Mieste stypso dailūs bažnyčių bokštai, kurių priešaky – įspūdingoji gotikinė Palmos katedra. Ši katedra stovi buvusios mečetės vietoje, kuri, savo ruožtu, iškilo vietoj romėnų šventyklos. Netoli katedros vingiuoja Arabų kvartalo gatvelių labirintas. Pagrindinės Palmos gatvės – Passeig des Born ir La Rambla.

 

atostogos-maljorkoje1.jpg


Svarbiausios lankytinos vietos Maljorkos Palmoje:

Belverio pilis (Castell de Bellver) – tai XIV a. karališkoji pilis, įsikūrusi atokiau nuo sostinės centro. Belverio pilis yra unikali tuo, jog, skirtingai nei dauguma ispaniškų pilių, yra apvali. Centrinį pilies kiemą supa trys masyvūs bokštai. Ilgą laiką ši pilis buvo naudota kaip kalėjimas, o šiuo metu čia veikia miesto muziejus. Nuo pilies bokštų atsiveria puiki Palmos miesto ir įlankos panorama.

Almudainos rūmai (Palau Reial de l‘Almudaina) priklauso Ispanijos karaliui. Gotikiniai rūmai išlaikė ir arabiškų architektūros elementų, kadangi anksčiau čia buvo maurų tvirtovė, kuri buvo perstatyta karaliaus Jaume II.


Baluardo muziejus – tai šiuolaikinio meno muziejus, duris atvėręs 2004 m. Muziejus įsikūręs XVI a. tvirtovėje, Baluard de Sant Pere. Muziejuje eksponuojami XIX a. menininkų tapybos, skulptūros, keramikos darbai.


Palmos akvariumas – tai įspūdingas jūrų muziejus, kurio įžymybė yra didžiausias Europoje ryklių akvariumas, talpinantis 3,5 mln. litrų vandens. Šiame akvariume gyvena keturių rūšių rykliai. Muziejaus kolekcijoje – įvairių pasaulio jūrų gyvūnija, iš viso per 200 rūšių.


Lėlių muziejus – tai Palmoje įsikūręs muziejus, kuriame sukaupta senovinių lėlių kolekcija.


Šv. Pranciškaus bazilika (Basilica Sant Francesc) – tai gotikinė bažnyčia Palmos centre. Bažnyčia iškilo XIII a., tačiau vėliau buvo perstatyta.


Arabų pirtys (Banys Arabs) – tai X a. arabiškųjų pirčių liekanos, vienos iš nedaugelio pėdsakų, kurie išliko iki šių dienų iš arabų laikotarpio. Istorikai mano, jog tai nebuvo viešosios pirtys, o priklausė vienam iš miesto kilmingųjų. Tepidariumą vainikuoja įspūdingas kolonų laikomas kupolas. Jo šonuose įrengtos 25 ertmės, pro kurias į vidų patenka dienos šviesa.


Olivaro turgus – tai spalvinga dengta Palmos turgavietė, kurioje galima įsigyti įvairiausių šviežių produktų nuo alyvuogių iki žuvų ir sūrio.


Ispaniškas kaimelis (Poble Espanyol) – tai Palmos užmiestyje įsikūręs kaimelis, kuriame galima išvysti žymiausių Ispanijos architektūros šedevrų kopijas. Per vieną dieną čia galima aplankyti žymiuosius Granados Alhambros rūmus, Toledo El Greko namą, Madrido įžymybes ir kitus pastatus.

Nuotr. sxc.hu 


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos