Spalvotosios persirengimo kabinos Braitono paplūdimyje

Autorius: Kelionių manija , 2012, Sausio 26d.

Pasirodo, paplūdimio persirengimo kabinos irgi gali turėti istorinę vertę. Tik, žinoma, ne bet kokios. Tokios kabinos stovi Melburno priemiesčio Braitono paplūdimyje (Brighton Beach) nuo 1862 metų. Jų virtinė, tvarkingai išsirikiavusi palei krantą – viena iš antrojo didžiausio Australijos meišto Melburno vizitinių kortelių.

Dendy Street Beach – taip vadinasi ši istorinė privačių paplūdimio persirengimo kabinų „gatvelė“, jei tik taip galima pavadinti ant balto smėlio išdėstytą kabinų eilę. Iš viso Braitono paplūdimyje stovi per 80 spalvotų medinių namelių. Visi jie yra vienodo stiliaus ir dydžio. Skiriasi tik spalvos – ryškiaspalvės kabinos šviečia iš tolo.

 

Brighton-Beach-australija12.jpg

 

Viktorijos laikų stiliaus medinės kabinos išlaikė savo istorinę vertę, kadangi griežtai uždrausta ką nors jose keisti. Jose net vandentiekis ir elektra nėra įvesti. Vieno šaltinio teigimu, tokia istorinė paplūdimio trobelė kainuoja apie 500-600 tūkstančių litų. Ir norinčių jas parduoti, pasirodo, nėra taip jau daug.

 

Brighton-Beach-australija11.jpg

 

Braitono paplūdimyje esančios persirengimo kabinos naudojamos ne tik persirengti maudymosi kostiumus, bet ir atsikvėpti nuo saulės ar saugoti asmeninius daiktus. Nors Braitono paplūdimio kabinos yra unikalios savo istorine verte, panašių persirengimo kabinų yra ir keliuose kituose Australijos paplūdimiuose, o taip pat kai kuriuose Anglijos bei Prancūzijos kurortuose.

 

BathingMachineDontBeAfraid-wiki.jpg

Iliustracijos šaltinis – Vikipedija

 

Paplūdimio kabinų pirmtakės, naudotos XIX a. pradžioje, buvo specialios maudymosi mašinos ant ratų, kadangi tais laikais galiojo tam tikri griežti dorovės principai. Moterys ir vyrai negalėjo vieni kitų matyti apsirėdžiusių maudymosi kostiumais, nors pagal dabartinius standartus anuometiniai kostiumai buvo ganėtinai uždari. Šiuos keistus įrenginius, maudymosi mašinas, naudojo tik intelektualai. Pavyzdžiui, tokią mašiną turėjo Anglijos karalienė Viktorija bei karalius Jurgis III. XX a. imta statyti paplūdimio kabinas.

 

Brighton-Beach-australija.jpg

 

Šiandien Braitono priemiestyje, kuris kadaise buvo pavadintas Anglijos miesto Braitono vardu, vyrauja prabangios vilos, kuriose gyvena pasiturintys Melburno gyventojai.

 

Brighton-Beach-australija1.jpg


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos