Stiklo paplūdimys

Autorius: Kelionių manija , 2011, Lapkričio 07d.

Vienus žavi balto smėlio paplūdimiai, kitus – uolėtos pakrantės. Bet ar teko matyti… stiklo paplūdimį? Tiesa, gulinėjančių ir saulės vonias gaudančių poilsiautojų čia neišvysite. Nebent smalsuolius turistus, užsukusius paspoksoti į neįprastą reiškinį.

JAV Kalifornijos valstijoje, Fort Brago miestelio paplūdimys garsėja stiklo karoliukais, kurie nusėję visą pakrantę. Maždaug prieš 100 metų „žaliosios“ idėjos anaiptol nebuvo populiarios ir Fort Brago gyventojai šiukšles vertė tiesiog į šią pakrantę. Čia buvo metamos ne tik buitinės atliekos, stiklas, plastikas, bet net ir nebenaudojami automobiliai.

 

4stiklo-papludimys1.jpg

 

1967 m. pakrantės sąvartynas buvo uždarytas. O bangos padarė tai, ko nesugebėjo žmogus – išvalė paplūdimį, išplovė šiukšles. Liko tik įvairiaspalviai bangų nugludinti stiklo gabaliukai, žaismingai žaižaruojantys saulės šviesoje. Taigi, nors žodis „stiklas“ asocijuojasi su kažkuo aštriu, Stiklo paplūdimyje vaikščioti nėra pavojinga, nes mažyčiai stiklo gabaliukai per metų metus buvo gludinami bangų ir smėlio ir įgavo apvalias formas. Vis tik, basam leistis apžiūrėti tokį paplūdimį nerekomenduojama.

 

4stiklo-papludimys2.jpg

 

Šiuo metu buvusios šiukšlės, virtę dailiais stikliniais karoliukais, yra netgi saugomos. Na, bent jau nuo tų, kurie nori jų prisirinkti ir parsivežti namo – kaip suvenyrus. Panašių stiklo paplūdimių pasaulyje yra ir daugiau. Vienas iš jų yra toje pačioje Kalifornijoje, Benicijos miestelyje.


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.