Stovyklavimo Jūrmaloje ypatumai – kainos ir kokybės suderinamumas

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2012, Rugpjūčio 22d.

Neabejoju, kad daugeliui mūsų vasara neįsivaizduojama be lietuviškų miškų ir ežerų, tačiau vilnietė Kristina su draugu šią vasarą nusprendė paįvairinti Latvijos miškais. Nekyla abejonių, mūsų kaimyninė šalis užkariauja vis daugiau simpatijų. Tad šį kartą – apie stovyklavimą Jūrmaloje.

 

Pasitikėjo draugų rekomendacijomis

„Mūsų draugai Latvijoje stovyklauja jau kelerius metus ir vis pasakoja kaip ten šaunu. Todėl ir mes susigundėme prie jų prisijungti ir įsitikinti, ar tikrai viskas yra taip, kaip jie pasakojo“, – itin paprastą priežastį pasakojimo pradžioje nurodė Kristina. Žinoma, nieko nėra geriau nei keliauti ten, kur draugai jau pabuvoję ir gali garantuoti, kad laikas, praleistas svečioje šalyje, bus tikrai įsimintinas.

Todėl Kristina ir jos draugas visą savaitgalio planavimą atidavė į draugų rankas. Patiems beliko pasirūpinti turistiniu inventoriumi ir sėsti į automobilį. Atstumas nuo Vilniaus iki galutinės stotelės, Zivartinš kempingo Jūrmaloje, yra 370 kilometrų, tad kelionė užtruko apie keturias valandas. Kadangi draugai jau penkerius metus stovyklauja Latvijoje, informacija buvo patikrinta laiko ir praktiškai išbandyta draugų.

„Atvažiavus į vietą būtina sustoti prie vartelių ir eiti ieškoti kempingo prižiūrėtojų. Kol nepasikalbi su jais, tol negalima įvažiuoti į aikštelę. Automobilių aikštelė tvarkinga, šalia stovi namukai. Jei nenori statytis palapinės, gali apsistoti juose“, – gana griežtas stovyklavietės taisykles paaiškino Kristina ir pridūrė, kad palapines galima statyti visur, išskyrus ant smėlio, tai yra paplūdimio zonoje. „Ir perspėjo, kad tvarkingai pastatytume automobilius, nes savaitgalis nusimatė aktyvus – buvo laukiama lietuvių. Pasirodo, kiekvieną savaitgalį čia jų būna nemažai“, – dar kartą lietuvių simpatijas Latvijai patvirtino pašnekovė.

Paklausta, kiek kainuoja stovyklavimas šiame kempinge, Kristina negalėjo tiksliai įvardyti kainų, nes jos nėra viešai skelbiamos. „Prižiūrėtojai tiesiog „primetė“, kad šešiese atvažiavome dviem automobiliais, todėl dvi naktys mums visiems kainavo 33 latus. Pavyko nuderėti 1 latą“, – kainų subtilybes atskleidė pašnekovė.

04jurmala-kempingas1.jpg

Civilizacija gamtos apsuptyje

Nuo pagrindinės automobilių stovėjimo aikštelės iki stovyklavietės daiktus teko neštis apie 300 metrų. Šalia jos pastatytas tualetas, medinis stalas su suolais, laužavietės ir net šašlykinė. „Reikėjo tik pasirūpinti malkomis, jų geriau atsivežti, nes vietoje galima rasti tik kankorėžių. Taip pat reikia  nepamiršti geriamo vandens, tačiau jei jo nepasiimi, tačiau turi tuščios taros, gali vandens nemokamai gauti pas prižiūrėtoją“, – apie stovyklavimo sąlygas pasakojo Kristina.

Kaip juokavo pati pašnekovė, čia puikios sąlygos stovyklautojams, norintiems ir trupučio civilizacijos teikiamų malonumų. „Pagrindinėje aikštelėje net dušas yra. Kam įlankos vanduo per šaltas, susimokėję mokestį gali praustis po šiltu vandeniu“, – vieną po kito patogumus gamtoje vardijo pašnekovė.

Ten, kur apsistojo vilniečiai, elektros nebuvo, tačiau tokiems išbandymams pasiruošę visi stovyklautojai. Tereikia turėti tinkamą įrangą užsikaisti vandeniui, o maistą galima lengvai gaminti ant laužo. Reikia tik puodo.

04jurmala-kempingas2.jpg

 

Žmonių – ne kaip Palangoje

„Tą savaitgalį, kaip ir minėjau anksčiau, stovyklautojų buvo nemažai, tačiau teritorija nemaža, todėl jų nesimatė ir nesigirdėjo. Vieni kitiems netrukdė, nebuvo susigrūdę, neleido ir muzikos, nes automobiliai pastatyti aikštelėje, o elektros prie kiekvieno medžio tikrai nėra“, – ramybe ir poilsiu džiaugėsi Kristina. Tiesa, paplūdimyje galima sutikti vietinių, tačiau vakarop ir tie patys išsiskirsto, palikdami stovyklautojus vienus.

„Paėjus paplūdimiu apie 500 metrų yra kitas kempingas, bet žmonių vis tiek nėra tiek daug, kiek Palangoje per piką. Ramu, gera, tylu… Miškelyje gali net grybų bei uogų prisirinkti“, – sakė pašnekovė.

Paklausta, kiek kainuoja toks savaitgalio pabėgimas į gamtą, Kristina paskaičiavo, kad viskas susideda iš kuro kainos, mokesčio už kempingą. „Mes, keturiese, važiavome vienu automobiliu, todėl kuras mums kainavo apie 200 litų, kempingas – apie 55 litus. Parduotuvių netoliese taip pat yra, o iki žuvų turgelio reikia pavažiuoti 10-15 kilometrų, bet ten tikrai galima rasti visokių rūšių ir skonių gėrybių. Mes pirkome rūkytus ešeriukus – skonis nuostabiai nerealus, o ir kainavo 1 ešerys apie 2 latus (apie 10 litų)“, – stovyklautojų piniginių nenuskriausiančias kainas atskleidė Kristina.

04jurmala-kempingas3.jpg

 

Nuotraukos iš Kristinos asmeninio archyvo
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos