Turkija su vaikais

Autorius: Raminta Žalkauskaitė | Kelionių manija , 2010, Balandžio 07d.

Šiuo metu viena iš populiariausių kelionių šalių yra Turkija. Tai taip pat ideali vieta atostogoms su vaikais, nes mažieji čia laukiami visur. Šioje vaikus mylinčioje šalyje pajusite, kad jūsų atžalos tikrai niekam netrukdo. Tad pateikiame sąrašą įdomiausių pasiūlymų ką Turkijoje galima veikti su vaikais.

Viešbučiai, jei jie skirti ne jaunoms poroms ar vienišiems žmonėms, turi viską, ko reikia atostogaujant su vaikais: vaikiškų kėdučių, vaikų kambarių, linksmintojų, baseinėlių vaikams ir t.t. Kurortinių zonų viešbučiuose dažnai galima pasisamdyti auklę. Geruose kompleksuose prie Viduržemio jūros vaikams tarpusavyje taip linksma, kad jūs galite ramiai atsipūsti paplūdimyje.

Pasisaugoti reikėtų didžiulių baseinų, kurie įrengti jau beveik visuose viešbučiuose – jie pavojingi ypač naktį, ypač jei jie neatitverti grotelėmis. Atostogaujant Turkijoje reikėtų vengti kaitrios vidurdienio saulės. Taip pat geriau nepirkti gatvėje parduodamo maisto.

Jei vaikui įkando gatvinis šuo ar katė, kurių čia pilna, nelaukite, iš karto kreipkitės į gydytoją ir paskiepykite vaiką nuo pasiutligės. Sveikatos apsauga čia tikrai gera, išskyrus visai atokias gyvenvietes, dideli viešbučiai dažnai turi savo gydytojus. Tiesa, privačios klinikos dažnai labai brangios.
Aplink Stambulą

  • Kemerburgaz/Durusu

Tik 40 km atstumu nuo 12 mln. gyventojų metropolijos įrengta didžiulė poilsiavietė. Čia galėsite išvysti ir romėniško-bizantiško, meistro Sinano patobulinto, akveduko liekanas. Penkių kvadratinių kilometrų plote stovi ištaigingas viešbutis su baseinu viduje, jojimo aikštelė su poniais, bei nedidelis traukinukas. Čia galima pasisamdyti linksmintoją vaikams, išsinuomoti kalnų dviračius ir kanojas.

  • Rahmi Koc Sanayi Muzesi

Įspūdingi laivų, traukinių modeliai, tikri lėktuvai, duženos ir originalūs kolekciniai modeliai – stambių pramoninkų šeimos įkurtame muziejuje ne tik pamatysite technikos istoriją nuo pirmųjų astronominių įtaisų iki kompiuterių, bet ir daugybę vertingų originalų. Kapitono tiltelių modeliuose pasijusite taip, lyg plauktumėte vandenynu. Po to vaikai galės pašėlti Auksinio rago parke.

Daugiau informacijos
Vakarų pakrantė

  • Riterių pilis Bodrume

Didžiulė restauruota XV a. pr. riterių pastatyta Bodrumo pilis išties įaudrina vaizduotę. Ši tvirtovė laikoma Kryžiaus karų laikotarpio architektūros pavyzdžiu. Užkopkite į daugybę jos bokštų, apžiūrėkite kryžiuočių herbus. Amforų kolekcija, seni stiklo dirbiniai, kankinimo kamera, „princesės Ados svečių kambarys“ ir jos skeletas bei daugybė radinių iš Egėjo jūroje paskendusių laivų paverčia šią pilį tikra įdomybe.
Pietinė pakrantė

  • Lykia World/Fethiye

Už Likijos kalnų, pinijomis apaugusioje įlankoje, stovi 360 kvadratinių kilometrų dydžio atostogų kompleksas su 750 m ilgio akmenukų paplūdimiu. Vaikams skirtos pramogos – gražiausios visame Viduržemio jūros regione: 3 šildomi baseinai mažiesiems, 15 čiuožynių, nuotykių ola, lobių sala, vandens patrankos ir plėšikų miškas. Veikia teatras vaikams, galima užsiimti dziudo, žaisti futbolą, laiką leisti meno dirbtuvėse, važinėti riedlente, žaisti stalo tenisą, biliardą, ar dalyvauti plaukimo, nardymo, buriavimo, teniso ir plaukimo banglente kursuose vaikams. Į kainą įeina vaikų nuo 3 m. priežiūra.

Po pusryčių vaikai į savo rojų išvažiuoja traukinuku. Visą parą galima pasisamdyti auklę, už užstatą dalinami vaikiški vežimėliai. Klube yra virtuvė, skirta kūdikių maistelio gaminimui.

Daugiau informacijos

  • Nardymas su vaikais

Antalijoje, Tekirova paplūdimyje, nardyti galėsite su visa šeima. Nardymo bazė Azur prie IFA-Hotel siūlo kursus vaikams nuo 10 m. Mažieji gali kartu su suaugusiais iš laivo nerti apžiūrėti nuostabų povandeninį pasaulį arba savaitę dalyvauti kursuose ir į jūrą nerti nuo kranto. Po kursų baigimo galėsite ant sienos pasikabinti gražų sertifikatą. Nardymo kursai siūlomi ir suaugusiems. Ekologiškai eksploatuojamas viešbutis.

Daugiau informacijos
Juodosios jūros pakrantė

  • Riverside Club/Agva

Kur susikerta gėlas ir sūrus vanduo, statomos ne tik gražios smėlio pilys. Riverside Club viešbutis stovi unikalioje vietoje, prie Goksu upės, įtekančios į Juodąją jūrą. Viešbučiui priklausančios kanojos, gondolos, vandens dviračiai ir motociklai padės ištyrinėti medžiais apaugusią upę. Prieš pusryčius reikia pašerti žuvis, kas gali, susižvejoja sterką. Idealu atostogoms su vaikais. Iš Stambulo/Uskudar į Agva reguliariai važiuoja autobusai. Adresas: Riverside Club, Yakuplu Mah. 2, Agva

  • Polonezkoy

XIX a. viduryje atvykėlių lenkų įkurtas „lenkų kaimas“ – šiandien puiki vieta atostogoms kaime su vaikais. Vietovė tik 25 km nuo Stambulo, todėl atostogas čia lengva kombinuoti su pasisvečiavimu mieste. Pavasarį viskas pražįsta, visu savo grožiu baltuoja vaismedžiai. Birželį visų pagalbos prireiks per vyšnių derliaus nuėmimą. O žiemą čia dažniausiai daug sniego. Kartais net daugiau nei Lietuvoje. Čia galima išsinuomoti dviračius ir pajodinėti poniais. Viešbutis Polka Country įrengtas restauruotame name.

Daugiau informacijos