6 svarbiausios lankytinos vietos Milane

Autorius: Kelionių manija , 2011, Rugsėjo 29d.

Mada, dizainas, prabangūs drabužiai Milanui suteikė ne tik Italijos mados sostinės vardą, bet ir tarptautinį pripažinimą. Kasmet Lombardijos regiono sostinėje vykstančios mados savaitės, kurių metu demonstruojamos žymiausių dizainerių kolekcijos prikausto viso mados pasaulio ir žiniasklaidos dėmesį.

Be Italijos mados sostinės titulo Milanas didžiuojasi ir šalies finansų centro statusu. Mieste įsikūrę bankų būstinės, Italijos birža, daugybė Italijos ir tarptautinių bendrovių. Milanas nėra tipinis Italijos miestas, tačiau turintis ne mažiau savito žavesio.

 

Duomo

Gotikinė katedra Duomo, viena didžiausių šio stiliaus bažnyčių pasaulyje, yra tikras Milano pasididžiavimas. Katedros stogą vainikuoja 135 smailės, puošia 2245 marmurinės skulptūros, o viduje įrengta apie 40 tūkstančių sėdimųjų vietų. Sako, jog giedrą dieną nuo ant katedros stogo įtaisytos apžvalgos aikštelės galima įžiūrėti baltuojančias Alpių smailes.

9milanas-duomo1.jpg

 

Galleria Vittorio Emanuele II

XIX a. statyta prekybinė arkada su įspūdingu stiklo ir metalo stogu jungia Piazza della Scalla ir Piazza del Duomo – dvi svarbias Milano aikštes. Čia įsikūrusios Stilingos dizainerių parduotuvės, suvenyrų krautuvėlės ir kavinės, o įspūdingas stiklo kupolas, po kuriuo galima apžiūrėti mozaikinį grindinį, vainikuoja prekybinę galeriją.

9milanas-Galleria-Vittorio-Emanuele.jpg

 

La Scala

Tai, galima sakyti, vienas žymiausių operos teatrų pasaulyje. XVIII a. atidarytame neoklasikinio stiliaus operos teatre La Scala vyko garsių Pučinio, Verdžio kūrinių premjeros. Šalia teatro įsikūręs muziejus, kuriame saugomi su teatro istorija susiję eksponatai.

9milanas-la-scala.jpg

 

„Paskutinė vakarienė“ ir Santa Maria delle Grazia

Vieną žymiausių renesanso genijaus Leonardo da Vinci kūrinių, freską „Paskutinė vakarienė“ galima išvysti Santa Maria delle Grazia vienuolyne. Šis vienuolynas itin lankomas turistų, tad planuojant savo apsilankymą jame reiktų į tai atsižvelgti. Restauruota Judo išdavystės momentą vaizduojanti freska yra 8,5 metrų aukščio.

9milanas-paskutine-vakariene.jpg

 

Castello Sforzesco

Sforzų dinastijai priklaususiuose raudonų plytų rūmuose eksponuojamos senovinių baldų, paveikslų ir kt. kolekcijos. Šiuo rūmus Sforzos perėmė XV a. iš Viskonti giminės ir pertvarkė renesansiniu stiliumi. Rūmuose saugomas paskutinis nebaigtas Mikelandželo kūrinys – „Pieta Rondonini“.

9milanas-castello-sforcezco.jpg

 

Montenapoleonės gatvė

Norite būti madingi? Tuomet nepamirškite užsukti į Montenapoleonės gatvę (Via Montenapoleone), vieną madingiausių apsipirkimo vietų pasaulyje. Žinoma, jei ketinate išeiti ne tuščiomis, teks gerokai paploninti piniginę, mat vadinamajame prekybos grandų „auksiniame trikampyje“ kainos ne iš pigiųjų. Paguoda bent jau ta, kad spoksojimas į žėrinčias vitrinas yra nemokamas.

9milanas-Via-Montenapoleone.jpg

 

baneris Milanas-1.jpg

Taip pat skaitykite:
Savaitgalis Milane, arba ko trošta merginos

10 svarbiausių lankytinų vietų Romoje

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.