Barselona: įdomūs faktai, kurių galbūt nežinojote

Autorius: Kelionių manija , 2014, Lapkričio 11d.

Katalonai simboliniame referendume už Katalonijos, Ispanijos autonominio regiono, nepriklausomybę šią savaitę ištarė tvirtą „taip“. Nenagrinėsime, kaip ši istorinė pergalė lems tolesnius politinius įvykius, tačiau akivaizdu, kad regiono šarmingoji sostinė Barselona išlieka viena populiariausių miestų krypčių lietuvių tarpe. 

 

Katalonijos sostinė

Barseloną aplanko apie milijoną žmonių per savaitę. Nenuostabu, juk Katalonijos sostinė yra vienas svarbiausių Viduržemio jūros uostų ir antrasis pagal dydį miestas Ispanijoje. Barselonoje kalbama dviem kalbomis – katalonų ir ispanų. 

 

Legendinis Barselonos įkūrėjas – Heraklis  

Barri Gotic – tai Barselonos senamiestis ir vieta, kur 3 a.pr.Kr. romėnai įkūrė Barcino karinę stovyklą. Senamiestyje esančiuose Palau Reial rūmuose įsikūręs Miesto istorijos muziejus. Jo požemiuose galima išvysti senojo Barcino pėdsakus – pamatų ir sienų liekanas. Vis tik, legenda pasakoja, jog Barseloną įkūrė mitologinis didvyris Heraklis.

 

Barselonos simbolio statybos trunka jau daugiau nei 130 metų

Vienas iš Barselonos simbolių, Antoni Gaudi šedevras, Sagrada Familia bažnyčia statoma jau daugiau nei šimtmetį – jos statyboms prireikė daugiau laiko negu Didžiajai Cheopso piramidei Egipte. 1882 m. pradėta statyti Sagrada Familia yra bene žymiausias A.Gaudi kūrinys, kurio statybų aikštelėje architektas praleido 14 metų. 

 

16sagrada-familia1.jpg 

Ilgiausias pasaulio suoliukas yra Barselonoje

Antoni Gaudi vardas susijęs ir su kitomis pagrindinėmis Barselonos įžymybėmis, kurios yra saugomos Unesco. Viena iš tokių įžymybių – tai A.Gaudi suprojektuotas Güell parkas, kuriame savo išraiškingomis formomis stebina mistiški architekto kūriniai. Šiame įspūdingame parke nesunkiai rasite ir ilgiausią pasaulio suoliuką, išsirangiusį ties pagrindine parko terasa.

 

16barselona-gaudi.jpg 

Geriausi pasaulyje miesto paplūdimiai?

Barselonos paplūdimius žurnalas „National Geographic“ yra išrinkęs geriausiais pasaulyje miesto paplūdimiais. Jei driekiasi 4,5 km. Įdomu tai, jog iki 1992 m. paplūdimių čia nė nebuvo – pakrantėje plytėjo industrinės zonos. Miestas ėmė sparčiai keistis besirengdamas 1992 m. čia vykusiai olimpiadai – tuomet pakrantės ir buvo atvertos miestiečiams ir Barselonos svečiams. 

 

16barselona-papludimiai.jpg 

 

Gyva legenda – Barselonos futbolo klubas

FC BARCELONA – tai išties daugiau nei futbolo klubas. Tai nemirštanti legenda, sutraukianti tūkstančius futbolo gerbėjų. O ir vieta tam tinkama – FC Barselona klubo namų stadionas yra didžiausias Europoje beveik 100 000 žiūrovų talpinantis Camp Nou futbolo stadionas. 

 

16barselona-futbolas.jpg 

 

Žymiausias Katalonijos muziejus neatsitiktinai susijęs su futbolu

FC Barcelona futbolo klubui priklauso ir dar vienas svarbus rekordas. Šio klubo muziejus yra labiausiai lankomas muziejus visoje Katalonijoje, lankytojų skaičiumi lenkiantis net genijaus Pablo Picasso muziejų. 

 

Naktinis Barselonos gyvenimas

Ne paslaptis, kad ispanų gyvenimo tempas yra kiek kitoks, nei įprasta Lietuvoje. Barselonos naktiniai klubai paprastai būna tušti iki 1-2 val. nakties, kuomet prisipildo linksmybių ištroškusių žmonių. 

 

Žymiausia Ispanijos gatvė?

LA RAMBLA gatvė yra ne tik vienas svarbiausių turistų traukos centrų Barselonoje, bet ir viena žymiausių gatvių Europoje – kasdien šia gatve praeina po 150 000 žmonių. Vaikštinėdami gatve, stebėdami mimų pasirodymus ir gatvės prekeivius, užsukite į La Boqueria turgelį – spalvų ir kvapų rojų. La Rambla gatvėje verta sustoti ties Palau Güell – tai Antoni Gaudi suprojektuotas statinys.

 

Pažintis su ispanų architektūra

Poble Espanyol architektūros muziejus po atviru dangumi – tai per 100 tradicinių ispanų pastatų, atspindinčių skirtingų šalies regionų stilius. Ispaniškame kaimelyje išvysite ne tik Katalonijos tradicinių pastatų, bet ir kitų šalies regionų – Andalūzijos, Aragono, Baskų, Kastilijos ir kt. stilius.

 

Miesto šventė – Fiestas de la Mercè

Fiestas de la Mercè yra žymiausia Barselonos miesto šventė, kuri tradiciškai rengiama rugsėjo 24 d. Iš tiesų linksmybės mieste trunka daugiau nei dieną. Triukšmingas gatvės festivalis su persirengėliais, fejerverkais ir kitomis atrakcijomis siejamas su vasaros sezono pabaiga. 

 

baneris Barselona-1.jpg


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.