Belgija – alus, midijos su gruzdintomis bulvėmis ir šokoladas

Koks pirmas vaizdas iškyla paminėjus Belgijos pavadinimą? Šokoladas? Ramus belgas? O gal Europos parlamentas? Kuo gyva Belgija ir jos sostinė Briuselis mums papasakojo Europos komisijoje besidarbuojanti lietuvaitė Jurga Gaidytė. Pokalbio metu mergina atskleidė, kad Belgijoje lyja dažniau, nei mūsų gimtinėje, vadinamoje lietaus šalimi.

 

Kuo Belgija skiriasi nuo Lietuvos?

Pirmas išskirtinis bruožas yra tas, kad Belgija yra tankiau apgyvendinta. Perpus mažesnėje teritorijoje gyvena daugiau nei tris kartus daugiau gyventojų. Žmonės čia labiau vakarietiški ir atsipalaidavę.

Gamtovaizdis būtų panašus, bet Belgijoje nėra miškų masyvų, kurie taip puošia Lietuvą. Tačiau Belgija traukia savo kalvuotomis vietovėmis.

Taip pat, Belgija yra itin patogioje geografinėje vietoje. Pabodus bet kada galima pabėgti iš šalies. Pakanka valandos, kad pasiektum artimiausią pasienį ir atsidurtumei kitoje šalyje, o už trijų valandų galima mėgautis Amsterdamo vaizdais ar gerti kavą Paryžiuje, Liuksemburge ar Frankfurte.

Iki šiol maniau, kad lietaus šalimi vadinamoje Lietuvoje dažnai lyja, bet pasirodo klydau – Belgijoje lyja dar dažniau. Čia kone visi gatvės praeiviai savo rankinėse turi nedidelius skėčius, nes žino, kad bet kurią akimirką gali prapliupti lietus. Neretai gali susidaryti įspūdis, kad per dieną pasikeičia kokie trys metų laikai. Ryte gali plieksti saulė, o už kelių valandų po lietaus gali atvėsti iki rudeniui ar pavasariui labiau būdingos oro temperatūros.

Daugeliui ši šalis asocijuojasi su šokoladu. O su kuo tau? Trys žodžiai, apibūdinantys Belgiją.

Nors daugeliui Belgija asocijuojasi tik su šokoladu, sumaniai išreklamuoto besišlapinančio berniuko skulptūrėle ar įspūdinga Atomo formos metaline konstrukcija, šiai šaliai priskirčiau šiuos žodžius: alus, midijos su gruzdintomis bulvėmis ir šokoladas.

 

Briuselis. Europos Sąjungos centras ir būstinė. Ar tai kostiumuotas parlamentarų miestas?

Briuselis – ne tik Belgijos, bet ir visos Europos Sąjungos sostinė, kurioje įsikūrusi didžioji dalis ES institucijų, įvairių organizacijų. Šiame mieste tikrai gausu kostiumuotų politikų, o sutikti vietinį belgą nėra lengva. Briuselis apgyvendintas čia dirbti atvykusiais užsieniečiais, tad vietiniai gyventojai mieliau gyvena užmiestyje ar kituose miestuose.

Briuselyje taipogi nepasigendama juodaodžių ar įvairių arabiškos išvaizdos piliečių. Jie čia turi savo atskirus rajonus, kur veikia jų gimtųjų kraštų maistą gaminančios kavinės, o parduotuvėse parduodami tiems regionams būdingi produktai.

 

Briuselis1.JPG

 

Kokį Briuselį pažinai, ilgiau jame pagyvenusi?

Kurį laiką pagyvenusi Belgijoje pastebėjau, kad šalis yra politiškai susiskaldžiusi ir retas belgas save pavadina belgu. Dažniausiai vietiniai gyventojai prisistato, flamandiškai arba prancūziškai kalbančiais belgais, kartais ir vokiškai.

Nors Belgijoje šunų ne daugiau nei Paryžiuje, jų savininkų požiūris į savo augintinius akivaizdus – šunys ne tik kartu su šeimininkais vakarieniauja restoranuose, bet taip pat ir ant šaligatvių paliktos „gamtos šauksmo“ dovanėlės neleidžia prarasti budrumo ir atidumo vaikštant.

 

Kas labiausiai sužavėjo Briuselyje?

Gal susižavėjimą išskirčiau ne vien Briuseliui, o ir pačiai Belgijai. Vienu didžiausiu šios šalies privalumu įvardyčiau apšviestus kelius ir autostradas. Belgija turi kelias atomines elektrines ir pertekline energija apšviečia kone visas šalies gatves tiek miestuose, tiek mažuose kaimeliuose.

Ne mažiau maloniai nuteikia ir faktas, kad gyvenant Belgijoje daug rečiau tenka plauti automobilius, nes jie taip neišsitepa. Čia gana dažnai plaunamos gatvės, tad jose nėra daug dulkių ar purvo.

Smagu, kad Briuselyje nuolatos pilna turistų. Jų čia apstu tiek pavasarį, kuomet mieste tirštai žydi magnolijos, tiek kitais metų laikais. Ne vienas jų čia atvyksta vien tik dėl gyvo gėlių kilimo, kuris kas antrus metus kuriamas pagrindinėje miesto aikštėje (Grand Place).

 

Geliu-kilimas-Briuselyje.JPG

 

Kokie yra belgai? Ar galioja pasakymas – ramus, kaip belgas?

Iš tiesų belgai yra gana ramūs, neskubantys, bet nesu tikra, ar šis, mano žiniomis tik Lietuvoje vartojamas posakis, gerai apibūdina šiuos žmones. Manau, kad daug kas priklauso nuo situacijos. Jie gali kantriai laukti prie kasos maisto parduotuvėje, kol kasininkė baigs šnekėti su pagyvenusia pirkėja ir kol pastaroji neskubėdama susikraus pirkinius į krepšį, tačiau tą patį „romų” belgą gali išvysti ir nervingai signalizuojantį automobilių spūstyje. Teko girdėti, kad belgai yra gana sėslūs, tad sunkiai keičia gyvenamąją vietą. Dažniausiai jie lieka gyventi gimtojoje vietovėje ir nevengia į darbą kasdien važiuoti apie 100 kilometrų.    .

 

Kokius miestus dar aplankei Belgijoje?

Teko apsilankyti pajūryje: Ostende, Knokėje. Ten išvydau, kaip gali atrodyti industrinis pajūris, kuriame nėra nei kopų, nei pušynų, o ant pačio kranto stovi daugiabučiai. Ne kartą lankiausi ir Briugėje bei Gente – miestuose ant kanalų. Šie miestai traukia savo senove ir jaukiomis gatvelėmis.

Ne ką mažiau man patiko ir Namuras bei Dinantas. Šie miestai žavi savo neapsakomo grožio panoramomis. Dar vienu gražiausių ir jaukiausių miestų įvardyčiau vos 50 km nuo Briuselio nutolusį antrą pagal didumą Belgijos miestą Antverpeną. Tai pagrindinis šalies verslo centras, nes mieste įsikūręs vienas didžiausių uostų Europoje.

 

Kaip linksminamasi šioje šalyje? Ar vakarais visi nusimeta kostiumus ir traukia į barus gurkšnoti, pvz., alaus?

Nors savo dydžiu ar žmonių kiekiu Briuselis neprilygs Londonui ar Paryžiui, šis miestas beveik nemiega. Čia vyksta nemažiau renginių nei kitame Europos didmiestyje, tad atvykėliams iš svečių šalių nuobodžiauti netenka. Tiek darbo dienomis, tiek savaitgaliais mieste vyksta įvairios parodos, koncertai ar kitokios atrakcijos, suburiančios minias žmonių.

Daugelis Briuselį vadina mažuoju Niujorku, nes čia taip pat galima sutikti žmonių iš pačių įvairiausių pasaulio kampelių. Pasižvalgius po kavines ar restoranus, tikrai galima pasakyti, kad čia nejaučiama jokia ekonominė krizė, nes susirasti laisvą stalelį dažnai būna gana sudėtinga.

Ir Briuselyje tikrai išgeriama nemažai alaus. Šį gėrimą geria tiek vietiniai, tiek atvykėliai. Ir nesvarbu, ar jie kostiumuoti, ar su džinsais. Tarp institucinių darbuotojų kone populiariausia alaus gėrimo susitikimo vieta – Liuksemburgo aikštė, įsikūrusi priešais Europos Parlamentą. Joje nuo ketvirtadienio popietės apstu žmonių, nes atsigaivinti alumi užsuka didžiulė minia vis dar darbiniais kostiumais vilkinčių ES institucijų darbuotojų. Mieste tai tapo tarsi tradicija. Ten susitinkama su draugais, kolegomis ar pažįstamais, kalbama tiek apie darbinius reikalus, tiek apie laisvalaikį ar sportą.

 

Briuselis2.JPG

 

Kodėl verta aplankyti Belgiją?

Visų pirma, čia galima paragauti itin daug rūšių alaus. Belgai giriasi, kad jų yra daugiau nei penki šimtai, o gal net ir dar daugiau. Galima paskanauti du kartus taukuose verdamų garsiųjų bulvyčių (French fries) ar tiesiog gatvėse kepamų cukrumi kvepiančių vaflių. Taip pat čia galima aplankyti šimtmečiais stūksančias pilis.

 

Nuotraukos iš Jurgos asmeninio albumo
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Užsisakykite oro linijų bilietus čia

Susiję straipsniai

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

Informacija apie šioje svetainėje naudojamus slapukus

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie leidžia tobulinti mūsų siūlomas paslaugas.

Rodyti daugiau
Visi slapukai Būtiniausi slapukai