Į Diuseldorfą – ragauti senovinio alaus

Autorius: Kelionių manija , 2013, Kovo 18d.

Miestas, gyvenantis tarptautinių parodų ritmu, žavintis dailiu senamiesčiu, viliojantis gražiais parkais, išugdęs daug žymių menininkų – toks yra Diuseldorfas, įvairiaspalvis ir lietuvių dar neatrastas.

Greta vietos, kur nedidelis Diuselio upelis įteka į Reiną, viduramžiais įsikūrė gyvenvietė, Diuseldorfas (išvertus į lietuvių k. – „Diuselio kaimas“), kuri kaip miestas suklestėjo XVIII a. Miestas labai nukentėjo II Pasaulinio karo oro atakų metu, tačiau po karo sparčiai atsikūrė ir šiuo metu yra septintas pagal dydį Vokietijos miestas, Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės sostinė.

Tiesa ta, kad Diuseldorfas paprastai laikomas pramoniniu miestu ir nepatenka į keliaujančiųjų po Vokietijos gražiausias vietas maršrutus. Tačiau tai nėra visiškai teisinga. Šiandien Diuseldorfas garsėja ne tik moderniais prekybos centrais ir konferencijų bei parodų salėmis, bet ir senuoju tamsiuoju alumi, Altbier, būdingu tik šiam Vokietijos regionui. Senuoju jis vadinamas dėl to, kad verdamas naudojant senovinę aukštutinės fermentacijos technologiją, kuomet rūgimo metu misos paviršiuje susidaro stora puta. Šis alus tradiciškai patiekiamas nedideliuose bokaluose.

Diuseldorfo gyventojai šį miestą dar vadina „20 minučių miestu“, akcentuodami patogų jo susisiekimą ir išpuoselėtą infrastruktūrą. Tiesa, ir gyventojų čia, lyginant su didžiaisiais Vokietijos miestais, sąlyginai nedaug – beveik 600 tūkst.

Diuseldorfas garsėja ir savo keistoku renginiu – kasmet vykstančiomis ridenimosi varžybomis, kurios ypač populiarios vaikų tarpe. Ši tradicija išlikusi nuo XIII amžiaus, kuomet ridendamiesi „saulute“ miestiečiai džiūgavo pergale Voringeno mūšyje, po kurio Diuseldorfui suteiktos miesto teises.

 

diuseldorfas-pigus-skrydziai2.jpg

 

Lankytinos vietos Diuseldorfe

  • Senamiestis

Diuseldorfo senamiestis yra ta vieta, kur verda miesto gyvenimas, šurmuliuoja restoranai, barai, klubai, vilioja parduotuvės. Bolkerstraße, Kurze Straße ir Berger Straße gatvės dar vadinamos „ilgiausiu pasaulio baru“, mat čia – tikras rojus alaus mėgėjams. Šis fenomenas netgi apdainuotas žymiausios Diuseldorfo grupės „Die Toten Hosen“.

  • Geriausios vietos apsipirkti

Diuseldorfo apsipirkimų „meka“ – tai prabangioji Königsallee, kuri sutrumpintai vadinama tiesiog Kö, ir yra viena žymiausių Europos apsipirkimo gatvių. Senamiestis – taip pat puiki vieta apsipirkti.

  • Muziejai ir galerijos

Nemažai žymių menininkų gyveno ir kūrė Diuseldordorfe. Jägerhof rūmuose įsikūręs vokiečių literatūros klasiko J.W.Gėtės muziejus. Pasaulinio garso menininkų (Pikaso, Matiso ir kt.) darbai eksponuojami K20 muziejuje, o K21 supažindina su šiuolaikinio meno kūriniais.

  • Benrato rūmai

Reino pakrantėje prieš kelis šimtus metų įsikūrę Benrato rūmai (Schloss Benrath) kadaise buvo vasaros rezidencija. Šiuo metu dailiu parku garsėjančiuose rokoko stiliaus rūmuose įsikūręs Europos sodininkystės istorijos ir Gamtos istorijos muziejai.

 

Lankytinos vietos netoli Diuseldorfo

  • Kelnas (Köln)

Vos už 40 km nuo Diuseldorfo esantis Kelnas neretai tituluojamas Vokietijos šokolado sostine, be to, miestas garsėja didžiausia šalies gotikine katedra. Kelne įsikūrusi Stollwerck šokolado gamykla, o tai pat ir Imhoff Stollwerck šokolado muziejus, pasakojantis 3000 metų senumo šokolado istoriją bei supažindinantis su šio saldumyno gamybos procesu. Kelno katedra pradėta statyti 1248 m. ir darbai užsitęsė iki 1520 m. Tūkstančiais dailių bokštelių išpuošta katedra galutinai baigta 1842-1880 m., jos šiaurinis bokštas yra 157,38 m aukščio. Į bokšto viršų patekti galima įveikus per 500 laiptelių. Kelne verta užsukti į Romėnų-germanų muziejų, eksponuojantį romėnų karo ir buities reikmenis, o trokštantys išvysti XX a. meno šedevrus turėtų aplankyti Liudvigo muziejų.

  • Bona

Boną nuo Diuseldorfo skiria apie 70 km. Buvusi Vokietijos Federacinės Respublikos sostinė taip pat garsėja ir kaip Liudviko van Bethoveno gimtasis miestas. Name, kuriame gimė žymusis muzikas, dabar įrengtas muziejus.

 

Nuotr. sxc.hu


   

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.