Iš keliautojos lūpų: 13 vietų, kurias privalai pamatyti Barselonoje žiemą

Autorius: Rūta Juozapaitytė | Kelionių manija , 2014, Sausio 06d.
Dvidešimt dvejų metų Margaritai Kasputytei keliavimas – tai galimybė pasijusti laisvai. Ji negali įsivaizduoti nė vienų savo atostogų be išvykos į užsienį. Ne išimtis ir žiemos atostogos, kurių metu mergina aplankė Barseloną, Ispanijos autonominio regiono šalies šiaurės rytuose Katalonijos sostinę.
„Manau, kad geriausia, ką žmonės gali nusipirkti už pinigus – tai bilietą svetur. Keliavimas man suteikia galimybę pažinti ne tik kitas kultūras, bet ir save. Keliaudami, o ne stovėdami vietoje, žmonės gali tobulėti“, – patikino Margarita.
Sužavėjo ramybe ir patriotiškumu
Anot jos, Barselona – nuostabus miestas, kurį ji pamilo vos atvykusi ir jei tik turėtų galimybę, mielai ten sugrįžtų dar kartą, nes tiki, jog jame liko dar kažkas neatrasto.
„Tai jaukus ir šiltas miestas net žiemą. Atrodo, didmiestis, tačiau čia nesijaučia to erzinančio didelių miestų šurmulio. Gal todėl, kad vietiniai – neskubantys žmonės. O ir kam skubėti – jie čia turi viską: jūrą, saulę, skanų maistą… Tuo ir mėgaujasi. Kartą pro langą pamatėme bėgantį vyrą, juokaudami pamąstėme: tai tikriausiai turistas, nes vietiniai taip neskuba“, – šyptelėjo mergina.
Nors Barselona neretai pavadinama Ispanijos miestu, jos gyventojai su tuo nesutiktų. Katalonai nuolatos pabrėžia, kad jie – ne ispanai. Šis regionas 2006 išplėtė savo autonomiją ir šiuo metu ten gyvena apie 7 mln. gyventojų. Tai dideliu savarankiškumu ir nesutarimais su Ispanijos valdžia garsėjantis kraštas. Būtent šiuos išskirtinumus pastebėjo ir Margarita.

„Mane labai sužavėjo katalonų patriotiškumas. Taip, jie save laiko ne ispanais, o katalonais. Didžiuodamiesi savitumu, jie kabina katalonų vėliavas ant savo namų. Kai kuriose vietose jas galima pamatyti vos ne ant kiekvieno balkono“, – pastebėjimais dalijosi mergina.

 

barselona-ispudziai2.jpg 

Nuotykių neišvengė
Anot jos, tai viena iš nedaugelių vietų, kur civilizacija taip dera su gamta. Barselona – savo kultūra turtingas miestas. Daugybė lankomų objektų ne tik pačioje Barselonoje, bet ir aplink ją.
„Skanus maistas, A.Gaudi architektūra, smėlėtas paplūdimys bei gotika dvelkiančios senamiesčio gatvės. Būtent čia galima pasiklysti ieškant geriausios vietos paragauti paellos – nacionalinio ispanų patiekalo. Senamiestis iš tiesų žavi savo jaukumu bei savitumu. Naktinėje Barselonoje sutikome daugybę žmonių, traukiančių link prie pat paplūdimio įsikūrusių klubų bei barų“, – pasakojo mergina.
Tiesa, kelionėje jai teko patirti ir ne tokių smagių nuotykių. Miesto centre su draugu aptikę mandarinų sodą, kuris dažnai savo vaisiais vilioja turistus, jie nusprendė pasimėgauti gamtos gėrybėmis.

„Tačiau paragavę iš karto to pasigailėjome, nes jie buvo neapsakomai rūgštūs. Kitą nuotykį patyrėme Montserato vienuolyne skubėdami į paskutinį traukinį. Norėdami suspėti turėjome bėgti nuo kalno, į kurį prieš tai kopėme kelias valandas. Barselonoje taip pat sužavėjo Pramoninis parkas su moderniomis skulptūromis, kuriame atradome nuostabią čiuožyklą, ir naktiniai atrakcionai vidury miesto gatvių“, – įspūdžiais dalijosi mergina ir sudarė būtinų pamatyti vietų Barselonoje tryliktuką.

 

barselona-ispudziai1.jpg 

13 vietų, kurias privalai pamatyti Barselonoje žiemą

1. Guelio parkas. Vienas labiausiai intriguojančių pasaulio parkų, suprojektuotas jau minėto architekto – Antoni Gaudi. Tai, ką pamatysite šiame parke šiandien, pastatyta 1910-1914 metais. 

2. Pikaso muziejus. Jei mėgstate meną – tikrai verta.

3. Gotikinis kvartalas. Čia įsikūręs Barselonos senamiestis. Siauros gatvytės, gėlėtos palangės bei gotikinė su eklektikos priemaišomis architektūra. Jaukus pasivaikščiojimas saulėtą savaitgalio rytą garantuotas. 

4. Stebuklingieji fontanai. Jie pastatyti dar 1929 m. ant Montjuic kalvos, į pietvakarius nuo Barselonos miesto centro. Tiesa, Stebuklingieji fontanai žiemos metu neveikia, bet aplinka vis tiek graži.

6. Pramoninis parkas. Jame yra didelė aikštė, dirbtinis ežeras, fontanai, žaidimų aikštelės, modernios skulptūros. 

7.Triumfo arka. Visai netoli De la Ciutadela parko pastatyta Triumfo arka, simbolizuojanti pagrindinį įėjimą į 1888 m. vykusią Pasaulinę parodą. Arką suprojektavo Josep Vilaserca. 

8. Centrinis Barselonos parkas. Tai parkas, kurio teritorijoje galima pamatyti Katalonijos skulptorių, tokių kaip Clara, Llimonos, Gargallo, darbų.

9. Las Ramblas – 1,2 km ilgio populiariausia Barselonos gatvė, kuri tęsiasi nuo tradicinio miesto centro iki Kristupo Kolumbo paminklo. Čia galėsite įsigyti begalę suvenyrų, pasiklausyti gatvės muzikantų, pasimėgauti gaivinančiais gėrimais.

10. „Eixample“ kvartalas. Kvartalas su modernistinės architektūros pastatais, pastatytas 19 a. antroje pusėje. Gatvės išdėstytos taisyklingu tinkleliu, tačiau sankirtose kampai nuapvalinti, kad pastatai žvelgtų į sankirtas ar aikštes, išimtis tik Diagonal – pagrindinis prospektas. Šiame kvartale galite rasti ir keletą Antoni Gaudi suprojektuotų pastatų. 

11. Barceloneta. Tai vienas iš seniausių ir arčiausiai miesto centro esantis paplūdimys Barselonoje, sujungtas su Olimpiniu miesteliu. Tai mėgstama jaunimo ir užsienio turistų laisvalaikio leidimo vieta. 

12. Barselonos katedra. Tai vienas iš didžiausių gotikos statinių Ispanijoje. Ji dar vadinama kankinės Eulalijos vardu. Architektų sąjungos pastato fasadą puošia Pablo Pikaso kūrinių motyvai. Jei užeisite į katedrą tarp 8:00 ir 12:45 val. arba 17:15 ir 20:00 val. – įėjimas Jums nieko nekainuos. 

13. Montserato vienuolynas. Kiek atokiau nuo Barselonos „Dantytuoju kalnu“ vadinamame kalne įsikūręs Montserato vienuolynas (Monestir de Montserrat) yra laikomas švenčiausia vieta Katalonijoje. Vienuolyno bazilikoje saugoma Juodosios Montserato Mergelės, kuri laikoma Katalonijos globėja, skulptūra. 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

baneris Barselona-1.jpg