Įsimylėjėlių viltis pildanti Verona

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2011, Gruodžio 29d.

Džiuljetos balkonas

 

Vilnietė Edita su draugėmis neseniai grįžo iš Italijos, kur aplankė visų pasaulio įsimylėjėlių Meką – Veroną. O dabar nekantriai laukia elektroninio atsakymo į laišką, kurį parašė garsiajai Džiuljetai. „Visi prašo meilės arba už ją dėkoja“, – paslaptingai šypsosi mergina.

 

Netikėti šeimininkai

Trys merginos Veronoje praleido kelias dienas, kurių, pasak Editos, pakanka, norint apžiūrėti Šekspyro išgarsintą miestą. Jį pasiekti labai patogu traukiniu iš Milano. Kelionė kainuoja apie 20 eurų ir trunka porą valandų.

„Veronoje buvome išsinuomoję kambarius bute, panašiame į „hostelį“, tačiau kainos čia didesnės nei, pavyzdžiui, Milane, nes vietiniai mėgsta pasipelnyti iš turistų“, – perspėja mergina. Vilnietės apsigyveno šešių kambarių bute, kurio savininkai – jauni italai. Edita juokiasi, jog pamačiusios šeimininkus, merginos nudžiugo, kad turės kompanijoje vaikinų, bet teko nusivilti – vyrukai yra pora ir juokdamiesi perspėjo lietuves, kad šiame mieste nieko nesitikėtų, nes dauguma vietinių italų – tokios pačios orientacijos, kaip ir jie.

„Tačiau šeimininkai buvo labai šaunūs, net pusryčius mums gamindavo. Kalbant apie namus, jie – labai jaukūs, buvo papuošti kalėdinėmis dekoracijomis. Buvo net eglutė. Jautėmės, lyg atvažiavusios pas pusbrolius ar bičiulius į svečius“, – šeimininkais ir jų namais negalėjo atsidžiaugti Edita.

0Spynelemis-nukabineti-vartai-i-Dziuljetos-namus.jpg

Spynelėmis nukabinėti vartai į Džiuljetos namus

 

Išprotėję įsimylėjėliai

Pačią pirmą viešnagės naktį merginos nuėjo aplankyti vietos, kur gyveno Džiuljeta ir jos šeima. Edita prisipažįsta, kad pirmasis įspūdis – nekoks. Pirmiausia, merginos išsigando, kai pamatė, į ką pavirto garsiosios įsimylėjėlės namai. „Arka, esanti priešais namą, visa apipaišyta, apklijuota kramtomąja guma, nes laiškus Džiuljetai visi priklijuoja su tuo, kas po ranka. Kadangi lapelius vėliau surinkdavo, kramtoma guma likdavo“, – baisėjosi vilnietė.

Nors kai kurie skeptikai mano, kad šiame name negyveno nei Džiuljeta, nei jos šeima, tačiau daugelis tiki pasakojimais, kad Veronoje viešėjęs Šekspyras išgirdo legendą apie šią nelaimingą jaunuolių meilę ir vėliau parašė įžymųjį sonetą „Romeo ir Džiuljeta“.

Namo kieme yra ir vartai, nukabinėti tūkstančiais spynelių, kurias galima nusipirkti čia pat esančioje parduotuvėlėje. Taip pat, kieme turistai įnirtingai čiupinėja Džiuljetos skulptūrą, nes sakoma, kad palietus jos krūtį, aplanko meilė ir sėkmė.

0verona-Romeo-ir-Dziuljetos-lova.JPG

Romeo ir Džiuljetos lova

 

 

Garsiosios poros namai

„Norint patekti į Džiuljetos namo vidų, reikia susimokėti 6 eurus. Namas yra penkių aukštų – yra garsus balkonas, kuriame Džiuljeta laukdavo Romeo, valgomasis, neva garsioji lova, kurioje meilę „plėšė“ Romeo ir Džiuljeta, to meto kostiumai. Taip pat yra įrengti kompiuteriai, kuriose galima parašyti elektroninį laišką Džiuljetai. Aš jį ir parašiau. Dabar laukiu atsakymo“, – juokėsi Edita. Paklausta, ką dažniausiai laiškuose rašo turistai, mergina spėja, kad greičiausiai jie prašo meilės arba už ją dėkoja. Į visus šiuos prašymus kantriai atrašinėja Džiuljetos sekretorės. Apie tai yra net sukurtas filmas „Laiškai Džiuljetai“.

0verona-Kompiuteriai--kur-galima-parasyti-laiska-Dziuljetai.JPG

Kompiuteriai, kur galima parašyti laišką Džiuljetai

 

Kita romantikų turistų stotelė Veronoje yra Romeo namas, bet jis nėra išpirktas ir priklauso privatiems asmenims. Šis namas taip pat apipaišytas įsiaudrinusių turistų ir poros gerbėjų, bet ne taip baisiai, kaip Džiuljetos. Nors name įrengta ne viena kamera, išprotėjusios turistės vis tiek fotografuojasi prie vartų, kurie saugo namus, kuriuose gyveno Romeo.

„Netoliese yra ir Džiuljetos kapas, o tiksliau tai, kas iš jo liko. Katakomba, kuroje ji buvo palaidota, per karus buvo nusiaubta. Jos kapas toks mažytis… Matosi, kad ji buvo labai jauna mergina“, – įspūdžiais dalijosi Edita.

Deja, kur palaidota Džiuljetos meilė Romeo, niekas nežino. Kadangi jis buvo apkaltintas Džiuljetos šeimos nario nužudymu, neturėjo teisės būti mieste. Spėjama, kad dėl to jis buvo palaidotas slapta netoli savo namų.

0verona-Siena--prie-Dziuljetos-namo.jpg

Siena prie Džiuljetos namo

 

Senovinis miestas

„Žinoma, gal kažkam tai tik akmenys, iš kurių pastatyti Romeo ir Džiuljetos namai, bet aura byloja apie meilę. Susimąstai, kad čia tikrai buvo jauna mergina ir jaunuolis, kurie ėjo iš proto dėl meilės vienas kitam“, – prisiminimais vis dar gyveno save romantike vadinanti Edita. Ji taip pat pridūrė, kad šią aurą sukurti padeda ir pats miestas, kuriame nėra daug naujų pastatų.

Veroną aplankiusios merginos taip pat rekomenduoja aplankyti du amfiteatrus. Vienas jų – miesto centre, kitas – kiek toliau. Centriniame amfiteatre iki šių laikų rodomi pasirodymai. Tomis dienomis, kai miestelyje viešėjo lietuvės, buvo rodoma opera „Aida“. O užlipę ant amfiteatro viršaus, turistai gali mėgautis gražia miesto panorama.

Tarp rekomenduojamų lankytinų vietų ir „Giardino Giusti“ – XVI a. labirintų sodas. Tik deja, labirintas nėra aukštas ir atsibodus vaikščioti ir ieškoti išėjimo, galima krūmus tiesiog peržergti. „Įsivaizduoju, jog Veronoje ypatingai gražu vasarą, kai viskas žydi, tačiau mes nesigailime, kad apsilankėme čia žiemą, prieš pačias šv. Kalėdas. Viskas beprotiškai gražiai papuošta“, – džiaugėsi antrą kartą į šį meilės miestą pasiryžusi grįžti Edita.

0Verona1.jpg

Nuotraukos iš Editos asmeninio archyvo

Lankytinos vietos