Ką aplankyti netoli Londono (II)

Autorius: Kelionių manija , 2012, Rugsėjo 28d.

Hemptono rūmai

 

Netoli Londono yra gausybė įdomių lankytinų vietų – keletą jų jau esame apžvelgę anksčiau. Jūsų dėmesiui – lankytinų vietų sąrašo papildymas.


Hemptono rūmai

Karališkuose Hemptono rūmuose (Hampton Court Palace) karališkoji šeima nebegyvena nuo XVIII amžiaus. Šioje vietoje ant Temzės kranto Tiudorų stiliaus rūmai iškilo dar XVI amžiuje karaliaus Henriko VIII laikais ir tapo vienais mėgstamiausių šio karaliaus rūmų. Vėliau Hemptono rūmai buvo ne kartą perstatyti ir plečiami siekiant pranokti Versalio rūmų puošnumą ir prabangą.

 

Kolčesterio zoologijos sodas

Už pusantros valandos kelio nuo Londone esančiame Kolčesterio (Colchester) zoologijos sode gyvena apie 200 gyvūnų rūšių. Viena iš šio zoologijos sodo įdomybių – po vandeniu įrengtas tunelis, kuriuo keliaujant galima stebėti šalia plaukiojančius jūrų liūtus. Sodo lankytojai gali ne tik susipažinti su įvairiais gyvūnais, bet ir specialiais ruošiniais juos pašerti.

 

Stratfordas prie Eivono

Vieta kur gimė Šekspyras. Taip dažniausiai pristatomas Statfordas prie Eivono (Statford upon Avon). Jaukiame mieste apstu vietų, susijusių su bene žymiausiu Anglijos rašytoju. Tai – namas, kuriame gyveno Šekspyro tėvai, namas, kuriame gyveno nacionaliniu poetu vadinamo Šekspyro dukra. Taip pat Statforde galima aplankyti Karališkąjį Šekspyro teatrą bei Šv. Trejybės bažnyčią, kurioje jis palaidotas. Net viešbučių ir kavinių pavadinimai susiję su Šekspyro kūryba. Karališkasis Šekspyro teatras buvo pastatytas XIX amžiuje žymiajam dramaturgui atminti, tik vėliau perstatytas art deco stiliumi. Kasmet balandžio 23 d. mieste švenčiamas Šekspyro gimtadienis.

01statfordas-londonas.jpg

Stratfordas prie Eivono


Legolendas 

Pirmasis pasaulyje Legolendas buvo įkurtas Bilunde Danijoje, o Jungtinėje Karalystėje netoli Vindsoro Legolendas veikia nuo 1996 metų. Šiame atrakcionų parke įkurta 11 teminių šalių, iš viso čia panaudota apie 53 milijonai LEGO kaladėlių. Be nuotaikingų atrakcionų, Vindsoro Legolende yra Miniland miniatiūrų parkas, kuriame galima išvysti įvairius pasaulio miestus bei žymius pastatus, sumažintus 20 kartų.


Blenheimo pilis

Viena žymiausių ir prašmatniausių Anglijos pilių, Anglijos Versaliu praminta Blenheimo pilis stūkso netoli Oksfordo. Didingi barokiniai rūmai iškilo 1722 m. ir buvo padovanoti karalienės Anos generolui Džonui Čerčiliui po triuškinančios pergalės prieš prancūzus 1704 m. Blenheime netoli Dunojaus. Šioje pilyje gimė žymusis Britanijos ministras pirmininkas Vinstonas Čerčilis. Rūmų kieme esantis gyvatvorių labirintas laikomas didžiausiu pasaulyje.

 

Česingtono nuotykių parkas

Chessington World of Adventures nuotykių parkas yra apie 20 km į pietvakarius nuo Londono centro. Net 90% šio parko atrakcionų yra pritaikyti mažesniems nei 12 metų vaikams. Atrakcionai suskirstyti į 10 teminių zonų. Išbandykite Vampyrų linksmuosius kalnelius Transilvanijoje, linksminkitės su Madagaskaro herojais Afrikoje, pamatykite piratų laivą Piratų įlankoje!


Voriko pilis

Voriko (Warwick) pilis – tai įspūdinga viduramžių tvirtovė, stūksanti ant Eivono upės krantų. Tai viena iš labiausiai lankomų Anglijos pilių. Voriko pilį pastatė Viljamas Užkariautojas 1068 m. Tai buvo svarbi gynybinė tvirtovė, kurioje buvo saugomi karo belaisviai. Vėliau Voriko pilies prieigose XVIII a. buvo įkurtas puikus parkas, užimantis apie 24 ha, o pati pilis pertvarkyta į rezidenciją. Voriko pilyje galima apžiūrėti įspūdingą viduramžių ginklų bei šarvų kolekciją. Muziejuje taip pat eksponuojami žymių menininkų, tokių kaip Rubensas, darbai. Be to, čia rengiami įvairūs renginiai – viduramžių riterių turnyrai ir kt.

01voriko-pilis.jpg

Voriko pilis


Thorpe parkas

Apie 30 km į pietvakarius nuo Londono centro esančiame Thorpe pramogų parke įkurtos 7 teminės zonos. Tai vienas ekstremaliausių pramogų parkų Jungtinėje Karalystėje.

 

Nuotr. sxc.hu

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

baneris-Londonas.jpg

Kelionių idėjos