Ką aplankyti netoli Paryžiaus?

Autorius: Kelionių manija , 2015, Rugsėjo 30d.

Vykstate į meilės miestu tituluojamą Paryžių? Neginčytina, šis miestas abejingų nepalieka. Tačiau jei atostogauti ketinate daugiau nei kelias dienas, verta bent dienai pabėgti nuo miesto šurmulio ir aplankyti netoli Paryžiaus esančias Prancūzijos įžymybes. Štai keletas idėjų.
Versalio rūmai

Buvusios Prancūzijos karalių rezidencijos pristatinėti turbūt nereikia, kadangi tai – bene lankomiausia pilis šioje pilimis garsėjančioje šalyje. Versalio rūmai – vieni didžiausių ir puošniausių Europoje. Teigiama, jog juose telpa apie 20 tūkstančių žmonių. Prabanga tviskančius rūmus pasistatė karalius Liudvikas XIV. Atstumas nuo Paryžiaus – apie 20 km.
Chateau de Fontainebleau

Kurį laiką renesansiniai Fontainebleau rūmai buvo mėgstamiausia Prancūzijos karališkoji rezidencija. Be to, tai vieninteliai Prancūzijos karalių rūmai, kurie be pertraukų buvo apgyvendinti net septynis šimtmečius. Romantiško angliško stiliaus parko apsuptuose rūmuose – daugiau nei 1500 kambarių. Atstumas nuo Paryžiaus – apie 65 km į pietus.

paryzius-fonteneblo.jpg
Disneilendas

Neretai šeimos, turinčios mažų (bet nebūtinai!) vaikų deda lygybės ženklą: Paryžius=Disneilendas. Tik nesakykite, kad net ir būdami suaugę niekada nesvajojote pašėlti garsiajame atrakcionų parke. Norint patekti į magiškąjį pasakų pasaulį tereikia sėsti į traukinį, kuris nuo Paryžiaus centro iki teminio parko važiuoja apie 40 minučių.

paryzius-disneilendas.jpg
Chateau de Vaux-le-Vicomte

18 amžiaus baroko stiliaus Vaux-le-Vicomte rūmai garsūs gausia ir prabangia puošyba bei įspūdingu, galima sakyti, tobulu sodu su simetriškomis gyvatvorėmis, baseinėliais bei puošniomis skulptūromis. Atstumas nuo Paryžiaus – apie 60 km į pietryčius.

paryzius-vikomte.jpg
Živerni

Kartais juokaujama, kad Živerni (Giverny) yra ta vieta, kur dauguma svajoja gyventi sulaukę senatvės. Čia užmiesčio viloje kadaise gyveno ir kūrė Claude Monet. Sodai, kuriuose garsusis impresionistas sėmėsi įkvėpimo, išsaugoti be žymių pokyčių. Atstumas nuo Paryžiaus – apie 70 km.

ziverni.jpg

Šartro

Šartro (Chartres) Dievo Motinos katedra laikoma vienu gražiausių gotikinės architektūros pavyzdžių. Įspūdingi 800 metų senumo katedros vitražai nėra vienintelis miestelio traukos objektas – čia galima aplankyti keletą muziejų bei pasivaikščioti jaukiomis senamiesčio gatvelėmis. Atstumas nuo Paryžiaus – apie 95 km į pietvakarius.

sartro-katedra.jpg
Provins

Provinso miestelis, visų pirma, garsėja Viduramžių mugėmis bei storomis gynybinėmis sienomis, kurios juosia senamiestį. Be to, Provinsą garsina ir rožės – jos čia ne tik auginamos. Miestelyje gaminami įvairiausi maisto produktai iš rožių, tokie kaip rožių žiedlapių uogienė, rožių saldainiai ar rožių medus. Atstumas nuo Paryžiaus – apie 95 km.

provins-prancuzija.JPG
Taip pat skaitykite:

Žymiausi Paryžiaus muziejaiParyžius. Kelionės planavimas | Įdomūs faktai apie Paryžių
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Kelionių idėjos