Ką aplankyti Romoje: nemokamos įžymybės

Autorius: Kelionių manija , 2014, Rugsėjo 11d.

Roma nėra vienas brangiausių pasaulio miestų, tačiau norint aplankyti visas pagrindines jos įžymybes – Koliziejų, Vatikano muziejus, Palatiną, Forumą – gali tekti pakloti nemenką sumelę. Vis tik, neverta nusiminti ir ieškantiems nebrangių pramogų. Neskaitant pasivaikščiojimo miesto gatvėmis, kurios yra tarsi muziejus po atviru dangumi, Romoje apstu įspūdingų vietų, kurias galima aplankyti nemokamai.

 

Romos fontanai

Roma neįsivaizduojama be savo fontanų – baroko, renesanso stiliaus šedevrų. Į šiuos pasaulinio garso šedevrus galima spoksoti kiek tik nori. Tiesa, kartais teks prasibrauti pro turistų minią, kuri paprastai būna apspitusi tokias garsenybes, kaip Trevi fontanas ar Keturių upių fontanas. Trevi fontanas yra vienas iš Romos simbolių. Jį sudaro barokinio namo fasadą primenanti siena, ties kuria išvysite Neptūno ir dviejų tritonų figūras. Keturių pasaulio upių (Nilo, Plato, Gango ir Dunojaus) alegorinės figūros puošia Piazza Navona aikštėje esantį Keturių upių fontaną, kurį sukūrė Bernini.

Gerų kainų skrydžių į Romą paieška

Romos aikštės

Romoje yra ne viena aikštė, kuri pritraukia šimtus vietinių gyventojų ir turistų, norinčių tiesiog pasimėgauti gera kompanija ir gražiais vaizdais. Keletas žymiausių, kurias verta pamatyti kiekvienam – tai jau minėta Piazza Navona su Keturių upių fontanu, Piazza di Spagna su žymiaisiais Ispaniškaisiais laiptais, Piazza de Campidoglio su Kapitolijaus rūmais, Piazza Campo dei Fiori, garsėjanti rytiniu gėlių bei daržovių turgumi ir kt.

 

Apijaus kelias

Apijaus kelias, arba Via Appia Antica yra pagrindinis senosios Romos imperijos kelias, kuris šiuo metu paverstas regioniniu parku. Apijaus kelias buvo nutiestas 4 amžiuje pr. Kr. ir romėnų laikais buvo vadinamas ilgųjų kelių karaliene. Apijaus kelias į istorijos pusliapius įėjo ir kaip kelias, ties kuriuo buvo nukryžiuoti Spartako sukilimo I a.pr.Kr. dalyviai – iš viso 6000 vergų. Ties istoriniu Apijaus keliu ir šiandien išlikę pompastiškų antikinių kapaviečių ir mauzoliejų liekanos, o taip pat įspūdingos katakombos.

 

Nemokami muziejai

Kai kuriuos Romoje įsikūrusius muziejus retsykiais galima aplankyti ir nemokamai. Pavyzdžiui, pasaulinio garso Vatikano muziejai ar Kapitolijaus muziejai lankytojams nemokamai atviri paskutinį mėnesio sekmadienį.

 

19Roma-1.jpg

 

Panteonas

Panteonas yra geriausiai išsilaikęs senosios Romos pastatas, romėnų inžinerijos stebuklas, kuris turi įspūdingą kupolą, paslėptą už klasikinio portiko. Šis statinys – tai ankščiau buvusi pagoniška romėnų šventykla, kuri išliko iki šių dienų vien todėl, kad buvo pritaikyta katalikų bažnyčios reikmėms.

 

Roma iš paukščio skrydžio nuo Gianicolo kalvos

Nors skaičiuojant legendines „septynias Romos kalvas“ Gianicolo neįskaičiuojama, tačiau nuo šios kalvos atsiveria pasakiškas vaizdas į beveik visas Amžinojo miesto įžymybes –besistiebiančius bažnyčių bokštus ir pompastiškus kupolus, raudonus stogus ir kyšančias antikines kolonas.

 

Romos bažnyčios

Be jokios abejonės, žymiausia bažnyčia Romoje yra svarbiausias katalikų pasaulio statinys, Šv.Petro bazilika, esanti Vatikane. Jos lankymas yra nemokamas. Santa Maria bažnyčia – taip pat viena iš tų, kurias turistams galima aplankyti nemokamai. Nuo Campo dei Fiori aikštės paėjus ties Romą juosiančia Tiberio upe, kitoje upės pusėje verta užsukti į pirmąją Romos krikščionių bažnyčią Santa Maria, įsikūrusią Trestevere kvartale. Šioje bažnyčioje saugoma įsimylėjėlių globėjo Šv.Valentino kaukolė.

 

19Roma-san-pietro.jpg

 
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.