Kur geriausia „šopintis“ Londone?

Autorius: Laura Naimovičiūtė | Alfa.lt , 2017, Sausio 25d.

sxc.hu nuotr.

   

Vis labiau populiarėja vadinamosios „šopingo“ kelionės. Žmonės plūsta į Europos miestus turėdami vieną tikslą – apsipirkti, nes žino vietas, kur galima įsigyti pigių, bet kartu ir kokybiškų prekių. Kur galima jų rasti viename labiausiai dėl „šopingo“ lankomame mieste – Londone, pasakoja šiame mieste įsikūrusi ir viename prabangiausių butikų pasaulyje dirbusi lietuvė Lina Zabarauskaitė.

 

Kokias vietas, be Big Beno, Londono tilto ir kitų, dažnam turistui jau žinomų, pasiūlytum aplankyti miesto svečiams?

Miesto centre yra Kovent Garden. Ten daug gražių kavinukių ir mažų parduotuvyčių, ten rasite ir turgų, sutiksite visokiausių klounų ir triukų atlikėjų. Taip pat siūlyčiau aplankyti Kamden Tauną. Tai vieta tiems, kurie mėgsta „undergraundo“ stilių ir technomuziką. Čia visą dieną yra atidaryta turgavietė su pora įspūdingų klubinių parduotuvių, taip pat daug kavinių aplink kanalą. Čia rasite daug ekstremaliai apsirengusių žmonių (pasipuošusių daugybe auskarų, tatuiruočių, apsiavusių aukštas platformas). Šiame rajone gyveno ir garsi dainininkė Amy Winehouse. Šalia Kamden Tauno yra didžiulis, su labai gražia panorama parkas, kuris vadinasi Hampstedo Viržynas.

 

Kokias Londono gatves išskirtum kaip geriausiai tinkamas „šopingui“? Kokie žinomiausi prekybos centrai?

Pati populiariausia, be abejonės, yra Oksfordo gatvė. Čia rasite turbūt visas reikiamas parduotuves – nuo pigiausios „Primark“ iki pačių prabangiausių. Tiesa, pigesnes prekes ar „Hight street brand“ rasite pačioje Oksfordo gatvėje, o prabangesnes – „Selfridges“ prekybos centre, kuris yra toje pačioje gatvėje.

 

Kur drabužius perka anglai ir kur – lietuviai?

Tarp anglų populiariausi prekių ženklai yra „Top Shop“, „H&M“, „River Island“. Kadangi lietuviai mėgsta kokybę už prieinamą kainą, dažnai renkasi „Diesel“, „Moschino“, „D&G“, „Nike“ ir panašius prekės ženklus. Taip pat anglai mėgsta didelius prekybos centrus, esančius už Londono, kaip „Bluewater“, „Lakeside“. Tačiau ten prabangių daiktų nerasite.

 

Dirbai viename prabangiausių drabužių butikų Londono centre – „Harrods“. Kas yra šios parduotuvės klientai?

Patys prabangiausi prekybos centrai yra „Harrods“, „Selfridges“, „Harvey Nickols“. „Harrods“ yra žymiausias prekybos centras pasaulyje. Jis pasižymi prabangia aplinka viduje ir prekių bei paslaugų įvairove. „Harrods“ turi savo banką, kelionių agentūras, nekilnojamojo turto, įvairiausių restoranų, grožio saloną. Jie parduoda ne tik drabužius, bet ir gyvūnėlius, maisto prekes. Visos prekės ir paslaugos bei aptarnavimas aukščiausios klasės! Todėl šį prekybos centrą turistai dažnai lanko kaip muziejų. Pagrindiniai klientai – arabai. Beje, dabartiniai „Harrods“ savininkai – Rojal Qatar šeima. Buvęs savininkas Mohamedas Al-Fajedas, Dodi Al-Fajedo, kuris žuvo per autoavariją su princese Diana, tėvas.

 

Kaip į tave žiūri darbo kolektyvas? Ar nejauti neigiamo požiūrio darbe, kad esi kitatautė?

Darbo kolektyvas labai priklauso nuo to, kur ir ką dirbi. Kai dirbau anglų biure, jaučiau didelį skirtumą ir nerasdavau bendros kalbos su kolegomis. Jaučiausi nemaloniai, nes mačiau, kad jie į mane žiūri, lyg būčiau iš „trečios šalies“. Parduotuvėje dirbti daug linksmiau, nes čia dirba ne tik lietuvaičiai, bet ir rusai, ukrainiečiai, latviai, estai. Su jais jaučiasi panašus humoro jausmas ir mąstymas.

Apskritai anglai lietuvius priima kaip darbščius ir sąžiningus darbuotojus.

 

Taip pat skaitykite:

Top 10: garsiausi pasaulio muziejai, kuriuose privalote apsilankyti!

Norite būti madingas Londono svečias? Apsilankykite turguje!

Alfa.lt-logo1-1.gif

baneris-Londonas.jpg

Lankytinos vietos