Londono muziejai, kuriuos aplankyti reikia bent kartą gyvenime

Autorius: Kelionių manija , 2011, Spalio 10d.

Britų muziejus

 

Jei esate iš tų, kurie mano, jog muziejuose lankosi nuobodūs moksliukai ar laiką norintys prastumti senjorai, o kelionėje galima pamatyti žymiai įdomesnių dalykų, nei apdulkėjusios senienos, Londone greičiausiai pakeisite savo nuomonę.

Londono muziejai tikrai turi kuo sudominti net ir išrankiausius. Daugumoje jų įrengtos interaktyvios ekspozicijos griauna tradicinio nuobodaus muziejaus stereotipą. Ekspozicijas čia galima ne tik apžiūrėti, bet ir, pamiršus skambiąją frazę „eksponatai rankomis neliečiami“, drąsiai išbandyti ir paliesti. Be to, visuose žemiau išvardytuose muziejuose ir galerijose apsilankymas yra NEMOKAMAS. Gal dėl to čia mėgsta lankytis ne tik turistai, bet ir miesto gyventojai, šeimos su vaikais.

 

Britų muziejus (British Museum)

Kuris muziejus yra seniausias pasaulyje? Taip, tai Britų muziejus Londone. XVIII a. viduryje įkurto muziejaus ekspozicijos ilgis – apie 4 km. Juokais ar rimtai, bet sakoma, kad norint viską nuodugniai apžiūrėti šiame muziejuje, reikia čia praleisti bent savaitę! Muziejuje galima aplankyti Priešistorinę ekspoziciją, susipažinti su romėnų laikų Britanija, viduramžiais, renesanso epocha ir naujaisiais amžiais. Taip pat sukaupta gausi Senovės Egipto, Azijos, Antikinės Graikijos ir Romos radinių kolekcija ir kiti vertingi kultūriniai eksponatai iš viso pasaulio.

 

Nacionalinė galerija (National Gallery)

Net jei jums ir nelabai girdėti tokie vardai kaip Rembrantas, Belinis, Rubensas, Botičelis ar Monė, šį muziejų, įsikūrusį Trafalgaro aikštėje aplankyti būtina. Bent jau tam, kad sužinotumėte, kaip atrodo viena nuostabiausių pasaulyje meno kolekcijų.

 

7londono-muziejai-nac-galerija.jpg

Nacionalinė galerija, Trafalgaro aikštė

 

Gamtos istorijos muziejus (Natural History Museum)

Tai didžiulis muziejus, kuriame galima susipažinti su pasaulio evoliucija, ekologija. Muziejų sudaro trys skyriai: Gyvybė, Žemė ir Darvino centras. Vaikus labiausiai žavi įspūdinga dinozaurų, tiksliau realaus dydžio jų skeletų, kolekcija. Mėgstantys tikrus potyrius gali išbandyti žemės drebėjimo simuliatorių.

7londono-muziejai-gamtos-ist.jpg

Gamtos istorijos muziejus

 

Karo muziejus (Imperial War Museum)

Karo muziejus pasakoja XX a. pasaulio karinių konfliktų istoriją. Muziejuje demonstruojami ginklai, karo technika, įrengta sukrečianti holokausto ekspozicija. Tankus, naikintuvus, povandeninius laivus ar raketas greičiausiai esate matę filmuose. O čia, Londono centre, juos galite išvysti gyvai. Jei norite realių potyrių, galite išbandyti realistiškas ekspozicijas, priverčiančias suvokti, kaip jautėsi slėptuvėse ar apkasuose pasislėpę žmonės karinių antskrydžių ir bombardavimų metu. Šiurpuliukai, bėgantys per nugarą, garantuoti!

7londono-muziejai-karo-m1.jpg

Karo muziejus

 

Londono muziejus (Museum of London)

Tai vieta, kurioje pasakojama vieno svarbiausių Europos miestų, istorija. Kiekviena londoniečių istorijos atkarpa atsispindi įdomiose ekspozicijose: romėniškasis laikotarpis, viduramžiai ir naujieji amžiai, karališkas spindesys ir miestiečių kasdienybė, prabanga ir skurdas, karai ir revoliucijos.

 

Viktorijos ir Alberto muziejus (Victoria & Albert Museum)

Viktorijos ir Alberto muziejuje, arba tiesiog V&A, saugoma gausi meno ir taikomosios dailės kūrinių kolekcija. Tai didžiausias dekoratyvinio meno muziejus pasaulyje, pavadintas legendinės britų karalienės Viktorijos ir jos vyro Alberto garbei. O ekspozicijos ilgis išties įspūdingas – apie 11 km. Visko per vieną dieną pamatyti turbūt nespėsite, tad teks rinktis, ar norite pasigrožėti Renesanso skulptūromis, ar Rytų šalių menu, ar įspūdingais stiklo dirbiniais, ar… visko toli gražu neišvardinsi.

7londono-muziejai-va.jpg

 

Mokslo muziejus (Science Museum)

Jame įrengtos pažangios interaktyvios ekspozicijos supažindina su mokslo ir technologijų raida nuo Antikos iki šių dienų. Sutinkame, muziejaus pavadinimas skamba kiek snobiškai, tačiau ekspozicija čia tokia įvairiapusiška ir plati, kad kiekvienas ras sau įdomių dalykų – nuo Antikinės medicinos iki orlaivių veikimo principų.


Taip pat skaitykite:

Londonas: 10 vietų, kurių nevalia pražiopsoti

Norite būti madingas Londono svečias? Apsilankykite turguje!

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

baneris-Londonas.jpg