Jei bent sykį lankėtės Londone, tikriausiai jau žinote, kad dauguma šio metropolio muziejų lankytojams yra atviri nemokamai. Bene visiems žinomi ar bent jau girdėti tokie Londono muziejai kaip Britų muziejus, Gamtos istorijos muziejus ar Madame Tussaud‘s vaškinių figūrų muziejus. Tačiau Jungtinės Karalystės sostinėje yra ir kur kas neįprastesnių muziejų, tokių kaip Kanalų muziejus ar Vėduoklių muziejus.
Tikriems detektyvų mėgėjams nereikia priminti, kuo žymus adresas Baker Street 221B Londone. Tai – legendinio detektyvo Šerloko Holmso namai. Nors detektyvas yra tik sero Arturo Konan Doilio fantazijų vaisius, tačiau šiandieniniame Londone galima užsukti į realius namus, kuriuose aptiksite daugybę detalių iš detektyvų apie Šerloką Holmsą.
Buvusiame ledo sandėlyje netoli King Cross įsikūręs Kanalų muziejus pasakoja apie laikus, kuomet kanalų laivyba buvo neatsiejama nuo prekybos. Taip pat muziejus supažindina apie karalienės Viktorijos laikais vykdytą prekybą natūraliu ledu. Londoną ledas pasiekdavo iš tolimosios Norvegijos.
Londono transporto muziejus pasakoja šio metropolio transporto istoriją. Miestas 19 amžiuje plėtėsi taip sparčiai, kad transporto klausimai turėjo būti sprendžiami efektyviai ir pasitelkiant moderniausias ano meto technologijas. Muziejuje eksponuojami legendiniai Londono dviaukščiai raudonieji autobusai bei kitos transporto priemonės, itin pamėgtos mažųjų muziejaus lankytojų.
Istoriniame sandėlyje įsikūręs Londono dokų muziejus (Museum of London Docklands) supažindina su Londono prekybos, komercijos ir migracijos istorija. Mat pagrindinės miesto transporto priemonės, jungdavusios Londoną su išoriniu pasauliu, buvo laivai. Muziejuje ypatingas dėmesys skiriamas 19-ojo amžiaus Londonui.
Istorinio Grinvičo širdyje, autentiškame 18 a. pastate įsikūręs gana neįprastas Vėduoklių muziejus (Fan Museum), kuriame saugoma įdomi 18-19 a. vėduoklių kolekcija, supažindinanti su subtilia vėduoklių istorija. Vėduoklės pasaulyje naudojamos jau daugiau kaip 3000 metų – jas naudojo senovės graikai ir romėnai, o taip pat ir kinų imperatoriai. Būtent iš Azijos atkeliavo ir Europoje paplitęs suskleidžiamos vėduoklės prototipas.