Norite būti madingas Londono svečias? Apsilankykite turguje!

Autorius: Kelionių manija , 2013, Rugsėjo 02d.

Kas nėra girdėjęs apie Londono turgelius, kuriuose ne tik originalių daiktų ar apdulkėjusių senienų gali aptikti, bet ir išsirinkti gardaus maisto ar sutikti įdomių žmonių. Tad Londono turgelių lankytojai – ir originalių ar antikvarinių daiktų „medžiotojai“, ir šviežio bei gardaus maisto gerbėjai, ir ieškantys galimybės pigiau apsipirkti. Štai keletas populiariausių Londono turgelių – verta aplankyti bent vieną, kad pajustumėt tikrąją apsipirkimo Londone dvasią!

Geriausios vietos apsipirkti ieškantiems antikvarinių dalykėlių – Portobelo turgus, Brik Leino turgus, Kamdeno pasažas. Geriausios vietos ieškantiems originalių rūbų – Kamdeno turgus, Portobelo turgus, Brikstono (Brixton) turgus. Geriausios vietos apsipirkti ieškantiems egzotiško maisto ir gardumynų iš viso pasaulio – Brikstono turgus, Borafo turgus.

Portobelo turgus

Portobelo turgus (Portobello Road Market) dar yra vadinamas madingiausiu Londono turgumi, mat jį pamėgę ne tik eiliniai londoniečiai ar miesto svečiai, bet ir įžymybės. Portobelo turgus dar garsėja antikvariniais daiktais. Čia taip pat galima įsigyti originalių ir ne visuomet brangių dizainerių rūbų. Beje, šis turgus yra bene populiariausias turistų tarpe. Pagrindinės Portobelo turgaus dienos – penktadienis ir šeštadienis, tačiau ir kitomis darbo dienomis čia susirenka šiek tiek prekeivių.

Adresas: Portobello Road, 72 Tavistock Road, metro stotelė Notting Hill Gate

4londono-turgeliai-portobelo.jpg 

 

Kamdeno turgus

Sakoma, jog Kamdeno turguje (Camden Market, arba Camden Lock) sutiksite pačius kūrybiškiausius Londono gyventojus. Čia galima įsigyti bet ką – nuo antikvarinių daiktų, jaunų dizainerių kūrinių ir vintažinių rūbų iki rankų darbo papuošalų ir gardaus maisto. Kamdeno turgus veikia kiekvieną dieną nuo 10 val. iki 18 val.

Adresas: Camden Lock Place, Chalk Farm Road, metro stotelė Camden Town

Brik Leino turgus

Netoli nuo Londono verslo rajono Sičio, indų rajone įsikūręs Brik Leino (Brick Lane) turgus, tiksliau, blusturgis. Kaip ir daugumoje kitų Londono turgelių, čia gausybė senienų (tai nebūtinai vertingi antikvariniai daiktai, gali būti tiesiog padėvėti rūbai, batai ar nebereikalingi buities reikmenys). Brik Leino turgus veikia tik sekmadieniais, 8-14 val.

Adresas: Brick Lane, metro stotelė Aldgate East

4londono-turgeliai.jpg 

 

Borafo turgus

Mėgstantiems gaminti ar tiesiog skanauti įvairiatautės virtuvės patiekalus reiktų užsukti į Borafo turgų (Borough Market), kuris dar žinomas London Bridge pavadinimu ir yra vienas didžiausių ir seniausių Londono turgelių, kuriuose prekiaujama maisto produktais. Čia – tikras gurmė rojus: nuo šviežių daržovių, mėsos, žuvies iki įvairiausių tautų tradicinės duonos, sūrių. O kur dar pyragų ir saldumynų įvairovė! Borafo turgus veikia pirmadieniais-trečiadieniais (10-15 val.), ketvirtadieniais (11-17 val), penktadieniais (12-18 val.), šeštadieniais (8-17 val.). Sekmadieniais uždarytas.

Adresas: Borough High Street, metro stotelė Southwark

4londono-turgeliai-borafo.jpg 

Koven Gardeno turgus

Ne gatvėje, o uždarame 19 a. pastate įsikūrusioje Koven Gardeno (Covent Garden) turgavietėje galima įsigyti interjero akcentų, aprangos aksesuarų. Be to, Koven Gardeno turgaus apylinkėse gausu ir kitų įdomių Londono pramogų vietų, teatrų.

Adresas: 41 The Market, metro stotelė Covent Garden

Brodvėjaus turgus

Broadway Market – nedidelis ir jaukus turgelis, kuriame prekiaujama ūkininkų produkcija, taip pat menininkų dirbiniais, galima įsigyti baldų, buities prietaisų.

Adresas: 29 Tooting High Street, Tooting, metro stotelė Tooting Broadway

Spitalfyldo turgus

Old Spitafields Market – tai didžiulė dengta turgavietė, kurioje galima įsigyti rūbų ir madingų aksesuarų. Tiesa, senienomis čia paprastai neprekiaujama, nebent ketvirtadieniais. Viktorijos stiliaus turgavietė buvo pastatyta 1876 metais. Turgus veikia nuo 10 val.

Adresas: 16 Horner Square, Spitalfields, metro stotelės Liverpool Street arba Aldgate East

4londono-turgeliai-spitalfields.jpg

Nuotr. sxc.hu

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

baneris-Londonas.jpg