Paryžius: įdomūs faktai, kurių galbūt nežinojote

Autorius: Kelionių manija , 2017, Sausio 13d.
Seniausias Paryžiaus tiltas yra vadinamas Naujuoju, Pont Neuf. 1578 m. tiltas buvo nutiestas iki Ile de la Cite salos, kuri laikoma Paryžiaus istorine širdimi, mat būtent čia 3 a. pr. Kr. apsistojo parizijų gentis, davusi vardą miestui. Pont Neuf taip pat yra pirmasis Paryžiaus tiltas, ant kurio nebebuvo statomi namai. 

Paryžiaus simboliu tapęs Eifelio bokštas 1889 m. buvo pastatytas kaip laikinas statinys Revoliucijos šimtmečiui paminėti, tačiau bokštas taip ėmė traukti turistus, kad minties jį išmontuoti buvo atsisakyta. Net 4 dešimtmečius tai buvo aukščiausias pasaulio statinys, kol 1931 m. jį aplenkė Niujorke pastatytas Empire State Building. Eifelio bokštą galima prilyginti maždaug 80-ies aukštų pastatui. 

Gerų kainų skrydžių į Paryžių paieška

Nors Eifelio bokštas ir pripažįstamas vienu iš miesto simbolių, tačiau tai nėra labiausiai turistų lankomas objektas. Daugiausia lankytojų sulaukia šalia Paryžiaus įsikūręs Disneilendas – apie 15 mln. žmonių per metus. Kitos lankomiausios vietos Paryžiuje yra Noterdamo katedra (13,6 mln. lankytojų per metus), Sacre Coeur bažnyčia (10,5 mln. lankytojų per metus), Luvras (9 mln. lankytojų per metus). 

Viename žymiausių pasaulio meno muziejų, Luvre saugomi tūkstančiai vertingų meno kūrinių. Tačiau Antrojo pasaulinio karo metu buvo baiminamasi, jog naciai šias vertybes suniokos, dėl to meno kūriniai slapta buvo išdalinti šalies turtuoliams ir taip išslapstyti po visą Prancūziją. 

Luvras 2013 m. buvo lankomiausias pasaulio muziejus, kuriame per metus apsilankė per 9 mln. žmonių. Luvras aplenkė Londone įsikūrusį Britų muziejų (6,7 mln. lankytojų) ir Niujorko Metropoliteno meno muziejų (6,2 mln. lankytojų).

Dalis japonų turistų, atvykę į Paryžių kenčia nuo vadinamojo „Paryžiaus sindromo“, kuris pasireiškia kaip kultūrinis šokas. Taip nutinka esą dėl to, jog japonai, prisižiūrėję filmų ir blizgių žurnalų, dažnai atvyksta tikėdami, kad Paryžius yra nuostabiausias pasaulio miestas, deja, realybė neretai nuvilia. 

Turbūt visi žino, kad Paryžius vadinamas „meilės miestu“, tačiau Prancūzijos sostinė taip pat tituluojama ir „šviesos miestu“. Tačiau taip yra ne dėl intensyvaus apšvietimo, o dėl iškilių Švietimo epochos veikėjų ir mieste gyvenančios inteligentijos. Įdomu ir tai, jog Paryžius buvo vienas pirmųjų miestų, kuriuose buvo įrengtas gatvės apšvietimas. 

Pirmojo pasaulinio karo metu prancūzai, siekdami apsaugoti Paryžių nuo vokiečių oro antpuolių ir suklaidinti pilotus, netoli sostinės pastatė miesto antrininką

Paryžiuje taip pat stovi Laisvės statula, kuri yra atgręžta į Niujorko Laisvės statulą ir simbolizuoja dviejų šalių draugystę. 

Nors Paryžiuje gyvena 2,2 mln. gyventojų, Prancūzijos sostinė nėra didžiausias pasaulio miestas, kuriame kalbama prancūziškai. Ir tai net ne Kanados metropolis Monrealis, o Kongo Demokratinės Respublikos sostinė Kinšasa, kurioje gyvena apie 9 mln. gyventojų. Paryžius yra penktasis pagal dydį Europos Sąjungos miestas (po Londono, Berlyno, Madrido ir Romos), o jo metropolinėje zonoje gyvena daugiau nei 12 mln. gyventojų.
 
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Kelionių idėjos