Roma iš paukščio skrydžio: žymiausios apžvalgos aikštelės

Autorius: Kelionių manija , 2013, Rugpjūčio 06d.

Stulbinantys istorijos klodai, tūkstančius metų skaičiuojantys pastatai, žymiausių pasaulio architektų kūriniai – visa tai yra Roma. Siūlome su šiuo miestu susipažinti ne tik ant žemės, bet ir iš paukščio skrydžio, aplankant žymiausias šio legendinio miesto apžvalgos aikšteles. 

 

Viktoro Emanuelio II paminklo terasa 

Viktoro Emanuelio II paminklas, iškilęs 1911 m. pirmojo suvienytos Italijos karaliaus garbei, visą laiką būdavo vertinamas nevienareikšmiškai: vieni jį vadina monstru, nesiderinančiu su istorinių pastatų nestokojančios Romos architektūra, kiti – pagarba Italijos suvienijimo simboliu ir Tėvynės tėvu vadinamam Viktorui Emanueliui II. Šio gigantiško paminklo viršuje įrengta apžvalgos aikštelė Terrazze del Vittoriano, nuo kurios galima pasižvalgyti virš Romos stogų, apžvelgti antikines miesto liekanas (Koliziejų, forumą) ir klasikinį senamiestį. Į aikštelę užkelia du panoraminiai liftai. 

 

6viktoro-emanuelio-paminklas.jpg 


Šv. Petro bazilikos kupolas

Didingoji Šv. Petro bazilika yra svarbiausia pasaulyje katalikų bažnyčia. Pačios bazilikos lankymas yra nemokamas, tačiau norint užkilti į bazilikos kupolą teks susimokėti 6 arba 7 EUR, priklausomai nuo to, ar kupolo apžvalgos aikštelę norėsite pasiekti pėsčiomis sraigtiniais laiptais, pavadintais Sant‘Andrea sraige, ar liftu. Nuo Šv. Petro bazilikos kupolo atsiveria ne tik Vatikano, bet ir kone visos Romos vaizdai.  

 

6roma1.jpg 

Gianicolo kalva

Visi žino, jog Roma – tai miestas ant septynių kalvų. Tačiau iš tiesų kalvų yra ir daugiau. Viena iš jų – tai Gianicolo arba Janiculum kalva, esanti už antikinio miesto ribų ir apdovanojanti bene gražiausia Romos panorama – su bažnyčių kupolais ir bokštais, iškūlusiais virš Amžinojo miesto. Ši kalva (antra aukščiausia šiuolaikinėje Romoje po Monte Mario) yra dešiniajame Tibro upės krante, netoli Vatikano miesto-valstybės.  

Pincio apžvalgos aikštelė

Tai – dar viena Romos kalva, kuri Antikos laikais buvo už tuometinės Romos ribų. Nuo Pincio kalvos atsiveria nepakartojami Romos vaizdai. Be to, čia galima pasigrožėti Pincio sodais vadinamu parku, kuriame yra unikalus 19 a. gamintas vandens laikrodis.  


Apelsinų sodas

Apelsinų sodas, arba Giardino degli Aranci – tai ant vienos iš septynių legendinių Romos kalvų, Aventino, esantis nedidelis parkas. Parco Savello kartu su ant kalvos stovėjusia pilimi kadaise priklausė Savelli giminei. Tai puiki vietelė pasigrožėti saulėlydžiu virš Romos įkvepiant kerinčio apelsinų žiedų aromato.

6Giardino-degli-Aranci.JPG 


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.