Savaitgalis Rygoje – cirko artistų triukai, turgaus žavesys ir muzikuojantis senamiestis

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2012, Gegužės 22d.

Pirmoji kelionė užsienį daugeliui įsimena visam gyvenimui. Ir visai nesvarbu, kur vykote – į kaimyninę Baltijos šalį, saulėtąją Turkiją ar egzotiškąją Kiniją.

Mano pirmoji aplankyta svečia šalis – Latvija. Su mūsų kaimyne susipažinau dar tada, kai buvau dvi supintas kasas nešiojanti darželinukė. Atsimenu, jog į Latvijos sostinę Rygą važiavome ne kartą, nes netoli didmiesčio gyveno mano mamos draugė. Iki šiol atsimenu garsiajame Rygos cirke pirktą klouno nosį ir jodinėjimą poniu. Gal todėl, sentimentų paveikta, pirmajai savo sesers kelionei į užsienį taip pat parinkau Latviją. Tad su visais, kurie nori savaitgaliui ištrūkti į Rygą ir suka galvą, kuo ten užimti vaikus, dalinuosi savo patirtimi.

 

Kuo keliauti ir kur apsistoti

Autobuso bilietus į Rygą nusipirkome iki kelionės likus dar daugiau nei mėnesiui, todėl už dviejų žmonių kelionę iki Latvijos sostinės ir atgal sumokėjome tik 80 litų. Keturių valandų kelionė patogiu autobusu už tokią kainą buvo vienas malonumas. Sesė netgi susirado lietuvių kilmės draugą. Jiems žaidžiant man teko vertėjauti, mat mažasis sesers kompanionas kalbėjo tik rusiškai ir latviškai. Buvo gera proga prisiminti rusų kalbą, kuria susikalbėti Latvijoje nekyla problemų.

Tiems, kurie kaimyninėje šalyje neturi giminaičių ar draugų, pas kurios galėtų apsistoti, rekomenduoju nakvynės ieškoti arba per „Couchsurfing“ programą, arba puslapyje Booking.com. Kadangi keliavau su sese, kuriai 10 metų, nusprendžiau apsistoti viešbutyje.

Išnagrinėjusi portale siūlomas nakvynės vietas, pasirinkau „Red Roofs Hotel“ viešbutį, įsikūrusiame pačiame Rygos senamiestyje, už keliasdešimties metrų nuo būtinai privalomos aplankyti Šv. Jonų bažnyčios. Už tris naktis dviviečiame kambaryje su bendru vonios kambariu sumokėjau nei daug, nei mažai – 300 litų. Kambarys palėpėje jaukus ir tvarkingas, vonios kambarys, kuriuo reikia naudotis su kitais aukšto gyventojais, ne prašmatnus, tačiau taip pat tvarkingas. Už 4 eurus taip pat galima užsisakyti pusryčius, o visame viešbutyje veikia bevielis internetas.

2ryga-savaitgalis.jpg

 

Muzikinis senamiestis

Į Rygą atvykome ketvirtadienio vakarą, tad dar spėjome pasigrožėti saulėtu senamiesčiu ir pasiklausyti gatvėje grojančių bobutėmis persirengusių vaikinų orkestro. Norintiems pasimėgauti gyvo garso koncertais, siūlau užsukti į Lido aikštę. Tačiau tiems, kurie tikisi čia pavakarieniauti už lietuviškas kainas (mūsų sostinės Vokiečių gatvėje dviem žmonėms pavakarieniauti galima už 50 litų), teks šiek tiek labiau paploninti pinigines. Kukli vakarienė dviems (užsisakėme spagečių, neįmantrią picą, didelį bokalą alaus ir nealkoholinio Pina Colada kokteilio) čia įsikūrusiame restorane po atviru dangumi kainavo apie 80 litų. Kitose aikštės kavinėse patiekalų kainos panašios ar net didesnės.

Tačiau šioje aikštėje vasarą vykstantys nemokami gyvo garso koncertai pamalonina šiek tiek tokių kainų nemaloniai nustebintus turistus. Kuomet mes viešėjome Rygoje, čia koncertavo gana garsi grupė „Pete Anderson & The Swamp Sheakers“. Rokabilio muziką atliekantys muzikantai koncertuoja ne tik Latvijoje, bet ir Lietuvoje, Suomijoje, Jungtinėje karalystėje.

2ryga-savaitgalis1.jpg

 

Gyvūnijos pasaulyje

Antrą viešnagės Rygoje dieną kartu su mažąja sesute sėdome į 11 numerio tramvajų, kuris veža iki Rygos zoologijos sodo. Iki jo galima važiuoti ir 48 numerio autobusu, tačiau, jei apsistojote senamiestyje, tramvajaus stotelė daug arčiau. Įėjimas į zoologijos sodą suaugusiems kainuoja 4 latai (20 litų), vaikams/studentams/pensininkams – 3 latai (15 litų).

Zoologijos sodas lankytojų pilnas turbūt bet kokiu metų laiku. Čia lankėmės apsiniaukusią ir lietingą dieną, tačiau jau per pietus prie kiekvieno gyvūnų narvo sukiojosi būrys smalsuolių. Sutikome ir keletą lietuvių, savo vaikus supažindinančių su egzotiškais gyvūnais.

Tiesa, tuomet, kai lankėmės zoologijos sode, dar ne visi gyvūnai gyveno savo aptvaruose. Dalis jų buvo perkelti į kitas sodo vietas, kai kurios teritorijos buvo lankytojams uždarytos. Visiems, kurie čia lankysis pirmą kartą, patariu būti smalsiems ir eiti visur, kur nėra uždrausta vaikščioti, kartais ne itin patrauklus namas slepia po savo stogu tikrą atogrąžų pasaulį.

2ryga-savaitgalis3.jpg

 

Turgaus šurmulys

Visai prie pat autobusų stoties ir viešbučio, kuriame apsistojome, jau daugelį metų veikia viena didžiausių turgaviečių Europoje. Susiradusios tiesiausią kelią, šeštadienį mes su sese jį aplankėme. Nors daug kas jame panašu į eilinį didmiesčio turgų Lietuvoje, tačiau jo dydis ir šurmulys – neprilygstami.

Pirmiausia, turistus pasitinka daržovėmis ir vaisiais nukrauti prekystaliai, šiltos vilnonės kojinės, pirštinės ir kiti mažmožiai. Tačiau užėjus į bet kurį iš keturių paviljonų, ar tiksliau, angarų, po stogu, galva susisuka nuo kvapų ir derėjimosi. Čia galima rasti pieno, mėsos, medaus, muilo gaminių, įvairų saldėsių ir prieskonių. Matėme ir lietuviškų pieno produktų.

Vietiniai prekiauja ir įvairiomis ne maisto prekėmis. Viename turgaus kamputyje užtikau rusiškų praėjusių metų žurnalo „In style“ numerių, kurie kainavo po keliasdešimt santimų. Tikras rojus žurnalų mėgėjoms, mokančioms skaityti rusiškai.

 

Legendinis cirkas

Paskutinę mūsų dieną kaimyninėje Latvijoje vainikavo apsilankymas garsiame Pabaltijo cirke Rygoje. Būtent šiame cirke aš lankiausi pirmą kartą prieš keliolika metų. Šįkart bilietus į pasirodymą pirkau internetu, tačiau prireikė Rygoje gyvenančios draugės pagalbos, mat lietuviškos atsiskaitymo kortelės netiko. Žinoma, galima bilietu pasirūpinti ir pačioje Latvijos sostinėje, pasirodymo metu tikrai buvo tuščių vietų, tačiau aš mėgstu susiplanuoti viską iš anksto. Suaugusiems cirkas irgi patiks, nes kai kurie pasirodymai tikrai skirti ne tik vaikiškai auditorijai.

Kuomet prieš keliolika metų šiame cirke lankiausi pirmą kartą, čia buvo ne tik beždžionėlės ar poniai, bet ir kengūra. Dabar, po daugelio metų, kai kurių gyvūnų pasirodyme nebeliko. Matyt, krizė palietė visus, nes, kol sesė džiaugėsi klounų išdaigomis, spėjau apžiūrėti žiūrovų salę. Daug kas jau senokai reikalauja meistro rankos ir šviežių dažų potėpių, tačiau, esant tokioms sąlygoms, reikia tik pasidžiaugti, kad cirko artistų numeriai neturi nieko bendro su skylėtomis grindimis. Jie į pasirodymą įdėjo visą savo širdį. Už tai jiems plojau net daugiau už klykiančius iš džiaugsmo vaikus.  

 

Nuotraukos autorės

 

Taip pat skaitykite:

Liepoja, vėjų miestas

Jūrmala: „miestas ant bangos“


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos