Šveicarija: įspūdžiai iš Ciuricho ir Bazelio

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2011, Lapkričio 02d.

Vilnietė Aurelija iš patirties žino, kad pailsėti nuo atsibodusios rutinos ir nebestebinančios aplinkos padeda gryno oro gurkšnis svetur. Sostinės gatves užplūdus rudeniškam orui, Aurelija su geru draugu trumpam spruko žaviąją į Šveicariją, kurioje aplankė du miestus – Ciurichą ir Bazelį.

 

Žemaitiškai vokiška kalba

Radę pigius bilietus į Ciurichą, lietuviai nedvejojo ir keturioms dienoms paliko lietingąją Lietuvą, tačiau skėčio iš rankų nepaleido ir Šveicarijoje. „Ten oras labai permainingas, tad reikia būti pasiruošusiam viskam“, – juokėsi mergina ir patikino, kad toks Lietuvą primenantis oras nuotaikos nesugadino.

Paklausta, kuo sudomino laikrodžiais, bankais ir šokolado kokybe garsėjanti šalis, Aurelija neslėpė, kad svarbiausia buvo tai, jog šioje šalyje galima susikalbėti vokiškai. Taip pat masino galimybė patirti Šveicarijos kultūros ir aplinkos daugialypiškumą. „Deja, vokiškai kalbėti taip ir neteko, nes ten, kur lankėmės, daugiausia kalbama prancūziškai, o man, nemokančiai šios kalbos, teko kalbėti angliškai“, – prisipažino vokiečių kalbos studijas neseniai baigusi mergina.

Aurelija stebėjosi, jog net išgirdusi aplinkinius kalbant vokiškai – nieko nesuprasdavo. Pasak jos, jie kalba kaip mūsų žemaičiai, tad supranta tik vieni kitus.

 

5Bazelis-sveicarija1.JPG

Bazelis

 

Piniginę tuštinanti šalis

Paklausta, kas labiausiai stebino svečioje šalyje, pašnekovė nedvejojo – kainos. „Pirmas šokas ištiko išėjus iš oro uosto. Mums reikėjo tramvajumi 10 minučių pavažiuoti iki miesto centro ir tai mums kainavo apie 20 litų“, – lygindama su lietuviškomis kainomis negalėjo patikėti Aurelija.

Naktinis gyvenimas Šveicarijoje taip pat labai brangus. Įėjimas į klubus ir barus yra mokamas, o vadinamasis „shot‘as“ kainuoja apie 30 litų. „Tokioje kelionėje nesutaupysi“, – būsimus keliautojus perspėjo Aurelija.

Nors visą Europą ir pasaulį užgulęs ekonominis sunkmetis, Šveicarija spinduliuoja kokybišku ir pasiturinčiu gyvenimu. Mergina net pasidomėjo, koks yra vidutinis darbuotojo atlyginimas šalyje. Pasak jos, vidutinė alga siekia 15 tūkst. litų per mėnesį.

 

5ciurichas-sveicarija3.JPG

Ciurichas

 

Laimingi senoliai

„Taip pat nustebino, kad seni žmonės atrodo labai laimingi ir patenkinti savo gyvenimu, ko nesakyčiau apie mūsiškius. Moterys visuomet pasidažiusios, gražios ir jaunos širdyje“, – žavėjosi Aurelija.  

Taip pat, pasak pašnekovės, į akis krenta tai, kad Vilniuje visos pramogos labiau pritaikytos jaunimui, o Šveicarijoje jaunimo gatvėse žymiai mažiau. Kavinėse sėdi vyresni, 35-40 metų amžiaus, šveicarai.

 

5Bazelis-sveicarija2.JPG

Bazelis

 

Imigrantai – nepageidaujami 

Kaip tik tuo metu, kai lietuviai lankėsi Ciuriche, šalyje vyko agitacijos prieš artėjančius rinkimus, tad keliautojai galėjo pamatyti, kaip vyksta agitacijos užsienio šalyje. Deja, ne visų partijų „tiesos“ žavėjo merginą.

„Buvo tokia liaudies partija, kuri yra nusiteikusi prieš imigraciją. Pastebėjome daug dviprasmiškų plakatų prieš užsieniečius. Jaučiasi, jog jie gerai gyvena ir nelabai nori ką nors iš pašalės įsileisti“, – viešnagės metu įsitikino Aurelija. Viename iš rinkiminių plakatų, pasak merginos, buvo pavaizduota juoda koja, trypianti Šveicarijos vėliavą.

 

5ciurichas-sveicarija2.JPG

Ciurichas

 

Patarimai būsimiems keliautojams

Nors svečioje šalyje lietuvė praleido tik keletą dienų, vietiniai šveicarai ją perspėjo, jog, jei ji sumanytų „tranzuoti“ po šalį, geriau to nedarytų viena, o radusi kompaniją – apsišarvuotų kantrybe. Panašu, kad tai nėra tinkamiausia šalis tokiam keliavimo būdui. 

Pokalbio pabaigoje Aurelija paragino į Šveicariją keliauti be agentūrų, nes, bent jau Ciurichas, pasak jos, yra labai aiškus miestas, kuriame neįmanoma pasiklysti. Tereikia pasiimti miesto žemėlapį, kuriame viskas sužymėta, ir PIRMYN! 


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Nuotraukos iš Aurelijos asmeninio archyvo

Lankytinos vietos