Vėjų miestas – Čikaga

Autorius: Lina Balsytė | Kelionių manija , 2010, Lapkričio 02d.

Te neįsižeidžia Niujorkas, Tokijas, Paryžius, Londonas ar Maskva, tačiau šis straipsnis – tai reveransas Čikagai. Nuostabiam Ilinojaus valstijos miestui, kurį išvydęs garsus keliautojas A.Lebedevas sykį rašė: „Jei fašistai būtų nusigavę iki Marso, jie ten būtų pastatę Čikagą“, o Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama, sužinojęs apie savo pergalę rinkimuose, tarė: „Jei vis dar yra abejojančių, kad Amerika – tai vieta, kur viskas yra įmanoma… šis vakaras yra jums atsakymas“.

Trečiasis pagal dydį Jungtinių Valstijų miestas, kuriame, kaip kad yra skaičiuojama, gyvena apie 2,8 mln. gyventojų, įsikūręs ant Čikagos upės kranto. Miesto pavadinimas kildinamas iš vietos potauotomi indėnų, kurie pelkes, ant kurių ir buvo pastatyta Čikaga, vadino checagou – laukiniais svogūnais arba česnakais.

Čikaga turi ne vieną pravardę, iš kurių bemaž žinomiausia – Vėjų miestas. Nors ši pravardė vertinama nevienareikšmiškai, manant, kad ji galėjusi atsirasti ir kaip įžeidimas čikagiečiams, visgi dažniausias šios pravardės paaiškinimas – tai nuolatinis vėjas, pučiantis šio didmiesčio centre, mat jis įsikūręs ir ant Mičigano ežero kranto.

cikaga3.JPG

 

Čikaga turi sielą. Vaikštant šio miesto gatvėmis jos nepajausti tiesiog neįmanoma. Būtent ji „sužmogina“ milžiniškus, centre stovinčius dangoraižius ir neleidžia pasijusti tarsi atsidūrusiam „cementuotose džiunglėse“. Čikagoje pastatyta per 200 pastatų, kurių aukštis siekia daugiau nei 100 metrų. Aukščiausias iš jų – garsusis „Sears Tower“, kurio aukštis – 440 metrų. Nuo aštuntojo dešimtmečio pradžios šis miestas Jungtinėse Valstijose užima pirmąją vietą pagal aukštybinės statybos tradicijas.

cikaga9.JPG

 

Žavi Čikaga ir savo žaluma, harmoningai įsipaišančia į visą peizažą ir suteikiančia miestui romantikos. O kur dar pakeliami tiltai ir nuostabus Mičigano ežeras… Tam, kad susipažintum su Čikaga, nereikia (ar nebūtina) lankytis šiame mieste esančiuose muziejuose. Pakanka nuoširdžiai, smalsiai dairantis aplinkui, pasivaikščioti Čikagos gatvėmis. Neerzinanti garsų kokafonija, nesuvokiama daugybė įvairių rasių ir sluoksnių žmonių, jaukios kavinukės ir restoranėliai, draugiškos ir visai nedirbtinės šypsenos. Čikagiečiai – šilti žmonės, nesidrovintys tiesiog gatvėje priėję prie tavęs pasiteirauti, kurioje parduotuvėje įsigijai batus, kuriuos dabar avi, pasakyti, kad skaniai kvepi ir pasiteirauti, kokie tai kvepalai ar pagirti, kad tiesiog puikiai atrodai.

cikaga4.JPG

 

Jei turite galimybę pasirinkti metų laiką, kada apsilankyti Čikagoje – bent sykį gyvenime tai padarykite prieš Kalėdas! Įspūdis garantuotas visam likusiam gyvenimui: sniegu padengtos Čikagos gatvės, skubantys, bet dėl to nestresuojantys žmonės, visur grojanti kalėdinė muzika, pinigines aukas renkantys ir su varpeliais garsiai skambinantys įvairių organizacijų atstovai, įspūdingai išpuoštos parduotuvių vitrinos ir pastatai. Ir tuomet būtinai iš lėto prasieikite šio miesto gatvėmis, užsukite į Kalėdoms pasipuošusias parduotuves, net jei neketinate nieko įsigyti, išsirinkite jaukų restoranėlį vakarienei, o po jos dar sykį prasieikite sutemusiomis Čikagos gatvėmis… Ir šio miesto sielos dalelytę parsivešite atgal į Lietuvą.

 

Taip pat skaitykite:

Naktinis šėlsmas pasaulio sostinėje Niujorke

 

Lankytinos vietos