Vienos klasika: ką veikti Austrijos sostinėje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Vasario 24d.

Austrijos sostinė neabejotinai asocijuojasi su klasika – nuo pompastiškų Vienos pokylių iki klasikinės operos. Čia apstu imperatoriškosios Austrijos istorijos pėdsakų. Tačiau net jei ir nesate muziejų gerbėjas, Viena turi ką pasiūlyti.

 

Muziejų vilionės

Vienos Muziejų kvartalas, kuriame įsikūrę net 7 muziejai traukia ne tik kultūros gerbėjus. Nuo modernaus meno iki architektūros ir vaikų muziejų – Muziejų kvartalas kupinas veiklos įvairius pomėgius turintiems žmonėms. Beje, Viena garsėja ir kitais muziejais – nemaža dalis jų įsikūrę imperatoriškuose Hofburgo rūmuose ir kviečia patyrinėti meno istoriją, Antikos palikimą, ginklus, senovinius muzikos intrumentus, gamtos istoriją ir kt. 

 

Operos klasika

Vienos opera (Staatsoper) – tai 1867 m. iškilęs neorenesansini pastatas, kurį, be operos ir baleto spektaklių, taip pat garsina čia rengiami labdaros baliai. Pirmasis šioje operoje, talpinančioje per 2200 žiūrovų, atliktas kūrinys buvo Mocarto „Don Žuanas“.

 

Imperatoriška dvasia

Ne tik Hofburgo rūmai primena apie Habsburgų dinastijos didybę. Vienoje esantys Šionbruno rūmai neretai yra prilyginami Prancūzijos Versaliui. Baroko stiliaus Habsburgų dinastijos vasaros rezidencija yra vienas svarbiausių Austrijos sostinės pastatų. Tai – apie 1500 prašmatniai įrengtų kambarių turintys rūmai, kuriuos supa dailūs sodai, kupini klasikinių statulų ir gaivių fontanų. Šionbruno rūmų interjere vyrauja balta spalva. Netoli Vienos galima aplankyti ir dar vienus rūmus – tai Belvederis. Žemutinio Belvederio rūmuose įsikūręs Austrijos baroko muziejus. 

 

Istorinis apžvalgos ratas

Pasižvalgyti virš Vienos stogų ir Dunojaus galima sukantis 19 a. iškilusiu apžvalgos ratu, Riesenrad, kuris lėtai sukdamasis užkelia į 65 m aukštį. 

 

viena-apzvalgos-ratas.jpg 

 

Šokio sūkury 

Kasmet vasario ar kovo mėnesiais Austrijos sostinėje rengiami garsieji Vienos pokyliai: vien tik šiame mieste jų priskaičiuojama apie 300. Jau tapo tradicija visas lėšas, surinktas pokylio metu skirti labdarai. Beje, Vienos pokyliai rengiami visame pasaulyje – vakarine apranga pasipuošusios poros sukasi įvairiausių miestų pokylių salėse. Netinkamai apsirengę pokylio dalyviai gali būti net neįleidžiami.

 

Duoklė skrandžiui

Viena neįsivaizduojama ir be tradicinių patiekalų – Vienos pjausnio ir „štrudelio“. Lankantis Austrijos sostinėje tiesiog nuodėmė neparagauti Vienos pjausnio (Wiener Schnitzel). Šis kepsnys, gaminamas iš veršienos ar kiaulienos, dažnai savo dydžiu nustebina net ir mėgstančius gerai pavalgyti. Desertui būtinai paragaukite tradicinio obuolių pyrago (Apfelstrudel) arba pasakiško skonio šokoladinio pyrago su marmeladu (Sachertorte).

 

Vienos vyno atradimai

Viena išskirtinė ir tuo, jog pačiame mieste plyti net keletas hektarų vynuogynų – retas reiškinys mieste, o juo labiau sostinėje.

 
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.