Amžinasis miestas: Roma

Autorius: Jurgita Čepulytė | Alfa.lt , 2012, Birželio 04d.

Posakį „visi keliai veda į Romą“ tikrai galima pritaikyti kiekvienam keliautojui: nesvarbu, kokiu tikslu ten vyksi (atostogauti, patirti/ieškoti nuotykių ar tiesiog turistauti), tačiau Italijos sostinę aplankyti tikrai verta bent kartą gyvenime. Pagrindinės šešios priežastys (sąrašas, be abejonės, ne galutinis) gali būti lengvai įvardijamos:

1. Aplankydami Romą aplankote dvi valstybes. Roma ne tik reprezentuoja Italiją, bet ir gaubia miestą-valstybę Vatikaną. Bet kuriam mėgėjui pasididžiuoti aplankytų valstybių skaičiumi tai akivaizdus interesas. Be to, čia galite aplankyti Šv. Petro baziliką, kuri garsėja kaip „popiežiaus bažnyčia“ ir meno kūrinys, Vatikano muziejus, kurie kolekcijų turtingumu nenusileidžia Luvrui ir Žiemos rūmams, ir Šv. Angelo pilį, kuri jungia imperatorių kultą su krikščionių vyskupija… Paskirkite šiam miniatiūriniam pasaulėliui bent dieną ir tikrai nenusivilsite.

2. Maistas. Picos – taip, ledai (it. gelato) – taip, vynas, jūrų gėrybės, desertai. Net jei esate skeptiškas paprastų picų, pavyzdžiui, „Margaritos“ ar „Margaritos“ su kumpiu, atžvilgiu, būtinai paragaukite jų Trastevere kvartale – galiu užtikrinti, kad pradėsite kitaip vertinti šį patiekalą. Plačiai paplitęs Europoje tiramisu desertas/tortas Ai Marmi Trastevere – vienas geriausių Romoje, kaip ir pica. Paragavę jo čia, kaži ar kada dar pirksite tiramisu parduotuvėje. O ledai, ledai… Porcijos pavydėtino didumo, skonių begalybė – ne visur galima rasti viskio skonio ledų. O vaisiniai šerbetai tiesiog paperka: kai citrinų šerbete randi citrinos kauliuką, gali būti tikras, kad ne dažikliai ir konservantai buvo naudojami juos gaminant.

3. Kultūra. Roma – Vakarų civilizacijos lopšys. Koncertų, teatrų, pasirodymų čia netrūksta. Nuo operos „Traviata“ vasaros metu iki muzikantų metro – itališka klasika ir modernios gaidos jus pasiekia bet kurioje miesto vietoje. Muziejai taip pat kiekvienam pagal skonį – modernus menas, tapyba, antikinė skulptūra, barokas nacionaliniuose muziejuose ar privačios kolekcijos kilmingų ir garsių šeimų namuose. Be to, neišdildoma ir autentiška itališkos kultūros patirtis – vairavimo ypatumai, susikalbėjimo kliūtys, paslaugumas, draugiškumas ir ugninga reakcija. Tai gana svetima mūsų konservatyviai ir ramiai lietuviškai manierai, tad ne tik stebina, bet ir žavi.

4. Religija. Norite – pagonybė, norite – krikščionybė. Ir kartu, ir atskirai. Vienas akivaizdžiausių pavyzdžių – Panteonas, didingoji pagrindinė pagonių šventykla, ir tuo pačiu metu Švč. Mergelės Marijos ir Visų Kankinių bažnyčia. Taip pat ant kiekvieno egiptietiškais simboliais papuošto obelisko – kryžius arba „popiežiaus karūna“. Galima ginčytis, ar tai praeities politinių kovų rezultatas, ar įtakos demonstravimas, tačiau minėtoji kombinacija palieka didžiulį įspūdį. Tiesa, svarbus aspektas: ruošdamiesi tyrinėti bažnyčias, t. y. įeiti į jų vidų (įskaitant ir Šv. Petro baziliką), nepamirškite, kad griežtai reikalaujama vilkėti tinkamą aprangą: pečiai turi būti uždengti, o kelnės ir sijonai dengti kelius.

5. Istorija. Antikinė istorija – vienas Romos pasididžiavimų. Nuo Koliziejaus iki Romos Forumo, nuo Trajano kolonos iki Senato – apeikite, apžiūrėkite, paklausykite, paskaitykite. Būnant vietose, apie kurias skaitome istorijos vadovėliuose ir antikinėse pasakėčiose, fantazijos atgyja ir net nemėgstantys istorijos lieka sužavėti nemirtingų legendų, nustebinti romėnų išradingumo ir sumanumo, sudominti tų dienų palikimu, kuris įvairiais pavidalais vis dar labai gyvas moderniajame amžiuje. Jeigu norite ko nors ne taip plačiai žinomo, kur galėtumėte ne tik vaikščioti nurodytais takais ir sekti gidus, aplankykite Ostia Antica (apytiksliai 45 minutės kelio traukiniu nuo Romos). Tai antikinės Romos uostamiestis, kuris dėl puikiai išsilaikiusių freskų, kelių, statinių fragmentų kartais net lyginamas su Pompėja. Čia galite pabėgioti po amfiteatrą, palaipioti po išlikusius statinius ir tiesiog viską pabaksnoti ir pačiupinėti.

6. Kitos pramogos. Jų pasirinkimas priklauso nuo to, ką mėgstate. Valandėlė kelio traukiniu iš Romos centro – ir Jūs jau pajūryje. Saulė, jūra, kokteiliai. Pasirinkimas taip pat didelis – nuo privačių paplūdimių, kur susimokėję kelis eurus už dieną, ilsėsitės su visais patogumais, iki populiarių viešųjų paplūdimių. Taip pat net ir pačiame Romos centre esančiuose parkuose galite surengti žavingą pikniką – Villa Borghese tikrai puikus pasirinkimas tiek dėl vietos, tiek dėl jame pačiame siūlomų pramogų. Čia turėsite galimybę pasirinkti jums labiausiai tinkančią ir patinkančią transporto priemonę pasivažinėti po šį didžiausią sostinės parką, aplankyti jame įsikūrusį lėlių teatrą, pasigrožėti Italijai nusipelniusių asmenų skulptūromis. Mėgstantiems kitokias pramogas – itin gausus naktinių barų ir klubų pasirinkimas (itališki, latino ar tarptautiniai), kurie atviri iki paryčių.

Daugelis keliautojų įvairiai reitinguoja šias priežastis rinkdamiesi savo kelionių maršrutus. Tačiau retas ginčijasi dėl jų svarbos. Taigi, faktas lieka faktu – miestas,galintis pasiūlyti tiek daug, tikrai vertas Jūsų dėmesio ir viešnagės!

 

Alfa.lt-logo1-1.gif

Taip pat skaitykite:

Tabu keliautojams, arba kaip išvengti kuriozų kelionėje

10 svarbiausių lankytinų vietų Romoje