Anglijos maršrutai: vingiuotos Kornvalio pakrantės

Autorius: Kelionių manija , 2011, Gegužės 02d.

Kornvalio grafystė neretai įvardijama vienu gražiausių Jungtinės Karalystės kampeliu, kuris keliautojus vilioja laukiniu kraštovaizdžiu, vaizdingomis raižytomis pakrantėmis, jaukiose įlankėlėse įsikūrusiais žvejų kaimeliais.

Kornvalis – apie 150 km nutįsęs pusiasalis, esantis Anglijos pietvakariuose. Jo kraštovaizdyje vyrauja kalvotos lygumos, plokščiakalniai, slėniai ir daug daug žalios spalvos: kraštas apaugęs miškais, viržynais. Geriausias metas aplankyti Korvalį – vėlyvas pavasaris ir vasara, kuomet šio krašto laukai ir sodai paskęsta žiedų jūroje.

Iki XVIII a. Kornvalyje buvo vartojama keltiškos kilmės kornų kalba. Deja, šiuo metu didžioji dauguma vietos gyventojų šios kalbos nebemoka, kalba angliškai. Vis dėlto, sakoma, jog senovės riterių dvasia tebegyvuoja šiame krašte ir jo gyventojų širdyse. Iki XIX a. vidurio Kornvalis pasaulyje garsus buvo kaip viena svarbiausių alavo rūdos kasybos sričių.

 

kornvalis3.jpg

 

Žemės pakraščio paieškos

Uolėtos pakrantės, besidriekiančios kone 500 km, ir ant stačių uolų tarsi pakibusios pilys – neatsiejama Korvalio peizažo dalis. Be to, čia galima aplankyti ir… Žemės pakraštį. Vietovė, pavadinta Land‘s End – tai labiausiai į vakarus nutolęs Britanijos kampelis, esantis Penvito (Penwith) pusiasalyje. Nors Land‘s Ende gausybė suvenyrų parduotuvėlių, vis dėlto, joms nė iš tolo neprilygsta šio krašto gamtos grožis.

Aplankyti Land‘s Endą patogu atvykus į Penzansos (Penzance) miestą, laikomą vienu šilčiausių visoje Britanijoje. Teigiama, jog šiame itin saulėtame mieste jau neatmenama, kada paskutinįsyk buvo iškritęs sniegas. Penzansa yra praminta „piratų miestu“. Vietinė įžymybė – keltiškas Penzansos kryžius, stovintis greta Penlee House galerijos.

 

kornvalis-lands-end1.jpg

 

Netoli Penzansos (maždaug už 5 km į rytus) verta aplankyti Šv. Mykolo kalną (St. Michael's Mount) – tai kadaise buvusi gynybinė tvirtovė ir benediktinų vienuolynas, piligrimų traukos taškas.

Penvito pusiasalis garsus didžiuliu keltų palikimu – čia priskaičiuojama apie 400 archeologinių vietovių, menančių keltų praeitį. Zenore galima aplankyti net dvi buvusias tvirtoves, pakibusias ant pakrantės uolų – tai Gurnards Head ir Bosigran Castle.

 

kornvalis-lands-end2.jpg

 

Vaizdingos ir pavojingos Driežo pusiasalio pakrantės

Nuo Šv. Mykolo kalno važiuodami toliau į rytus pasieksite Driežo pusiasalį (Lizard Peninsula). Į pietus nutolęs Lizard Point keliautojus traukia itin stačiomis vaizdingomis pakrantėmis bei nepaliaujamai į uolas dūžtančiomis vandenyno bangomis. Deja, ši vieta pagarsėjusi ir gana liūdnai – tai mėgstama savižudžių vieta.

St. Austell – miestelis, garsėjantis čia įrengtu didžiuliu žiemos sodu (Eden Project), kurio bendras plotas prilygsta 30-iai futbolo aikščių. Į rytus nuo St. Austell esantis Polperro laikomas vienu gražiausių Kornvalio žvejų kaimelių.

 

kornvalis5.jpg

 

Gyva Karaliaus Artūro legenda

Kiek labiau į šiaurę nutolęs Tintedželis (Tintagel) – Atlanto vandenyno pakrantėje įsikūrusi gyvenvietė, kurią garsina legenda apie Karalių Artūrą ir jo Apvaliojo stalo riterius. Teigiama, jog Tintedželyje gimė legendinis Britanijos valdovas, karaliavęs 5-6 a. Vis dėlto, šiuolaikiniams istorikams trūksta rašytinių žinių apie šią asmenybę, kurios žygių šlovė per amžius buvo perpasakojama iš lūpų į lūpas.

Iškyšulyje stūksantys XIII a. Tintedželio pilies griuvėsiai vilioja romantikus ir mistikus, o vietovės ore tarsi plevena kadais buvusi didinga riterių dvasia. Tintedželio pilis taipogi figūruoja romantiškoje Tristano ir Izoldos meilės istorijoje.

 

tintagel-kornvalis.jpg

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.