Atostogos Amerikoje (II). Kaip patekti į geriausius Niujorko naktinius klubus

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2012, Rugpjūčio 06d.

kelioniumanija.lt tęsia pasakojimą apie vilnietės Ugnės ir jos draugų atostogas Amerikoje. Pirmoje dalyje trumpai pasakojome apie saulėtą ir Ispaniją primenantį Majamį, o dabar atėjo laikas daugelio svajonių miestui, kuris daugelį žavi iš kino teatro ekranų. Pristatome – Niujorkas.

 

Atsargiai – Bruklinas?

Majamio oro uoste prie Ugnės ir jos draugų prisijungė dar keli draugai, o įlipus į lėktuvą laukė staigmena. Kartu su vilniečiais į Niujorką skrido pats Rodas Stewartas. Nėra ko stebėtis, juk Niujorkas kimšte prikimštas pasaulinio garso žvaigždžių.

„Niujorke susitikome šeštą draugą, kuris atskrido tiesiai iš Lietuvos. Kadangi mūsų buvo daug, savaitei išsinuomojome dviejų kambarių butą Brukline. Vienam žmogui tai kainavo apie 400 litų“, – niujorkietiškas kainas atskleidė Ugnė.

Taksi vairuotojas buvo pakistanietis ir visą kelią iki Bruklino gąsdino vilniečius, kokioje baisioje ir pavojingoje vietoje jie gyvens. „Jis sakė, kad ten mus papjaus, sumuš arba negausime buto. Nežinau, kaip kiti, bet aš buvau labai išsigandusi“, – pirmąsias minutes išsvajotame Niujorke prisiminė Ugnė.

Draugų kompanija už butą buvo sumokėjusi iš anksto, tačiau ramino tai, kad buto savininkus pinigai pasieks tik tada, kai vilniečiai įžengs į butą ir nepraneš agentūrai, kad kažkas blogai.

„Kai atvažiavome į Brukliną, Flatbush rajoną, prie kas antro namo stovėjo policininkas, 99 proc. gyventojų buvo juodaodžiai, nuolat kaukė sirenos, bet laimei, butą gavome, niekas mūsų neapgavo“, – pasakojo pašnekovė.

Patį pirmą vakarą, tiksliau naktį, draugų kompanija nekrito tiesiai į lovas, o patraukė į naktinį Niujorką. Kitaip nei Londone, kur Ugnė gyveno anksčiau, naktimis čia važinėja metro traukiniai. Tiesa, tik kas pusvalandį. Tad, pavėlavus į vieną traukinį, kito laukti būna kiek nedrąsu ir baugu.

„Kai išlipau iš metro Times skvere – išsižiojau. Kokie pastatai, kiek šviesų, viskas mirga, o kiek žmonių! Kaip per filmus“, – iki šiol pirmąją pažintį su naktiniu Niujorku prisimena mergina ir patvirtina, kad šis miestas tikrai niekada nemiega.

07niujorkas-brooklynbridge.jpg

Bruklino tiltas

 

„Sekso ir miesto“ keliais

Niujorko miestą sudaro penkios dalys – Bronksas, Bruklinas, Manhetenas, Kvinsas ir Steteino sala. „Vieną dieną paskyrėme apatiniam Manhetenui, kur yra Volstritas, kitą dieną – viduriniam, kur yra Centrinis parkas, o dar kitą dieną praleidome šiaurės Manhatane, kur netoliese yra Harlemas“, – maršruto po Niujorką žemėlapį braižė Ugnė.

Merginai paliko įspūdį Volstrito pastatai, bet savaitgaliais ten nuobodu, visas gyvenimas finansų centre verda tik darbo dienomis. „Vidurinėje Manheteno dalyje yra labai fainas vadinamasis Greenwich‘o kaimelis. Net nesitiki, kad Niujorke gali būti tokių gražių namų kvartalas. Tuos namus rodo per serialą „Seksas ir miestas“, – intrigavo Ugnė ir toliau tęsė pasakojimą. – Mes buvome nuėję prie Keri Bredšou namo, tačiau ant laiptų buto gyventojų buvo parašyta: „Prašome gerbti mūsų privatumą ir nelipti ant laiptų“. Turbūt ten ateina daugybė turistų“.

07niujorkas-sexandthecitynamas.jpg

Keri Bredšou namas

 

Draugų kompanija taip pat užsuko į kavinę „Magnolija“, kur pyragaičiais smaližiavo serialo herojės. „Ten nėra staliukų, bet pilna žmonių ir gražių pyragaičių. Nusipirkome po vieną, pasiėmėme kavos ir prisėdome ant artimiausio suoliuko“, – į prisiminimus leidosi Ugnė.

Toliau maršrutas tęsėsi per Centrinį parką, kuris, pasak pašnekovės, yra nežmoniško dydžio. „Mes labai norėjome valgyti, todėl vos įžengę į parką nusipirkome valgyti, o draugas, kuris jau yra buvęs Niujorke, pakvietė nueiti į vieną gražią vietą parko gilumoje. Sakė – netoli, o mes ėjome gal 40 minučių. Pasirodo, praėjome gal tik trečdalį viso parko!“ – pastebėjimais apie garsiausią Niujorko parką dalijosi Ugnė. 

 

Nesi sąraše? Į klubą nepateksi

Kalbant toliau apie Niujorką, neįmanoma nepaminėti nakinio gyvenimo mieste, kuris niekada nemiega. Kur eiti linksmintis smalsiems turistams?

Vieną vakarą merginos išsiruošė į klubą, tačiau vos priartėjusios prie naktinio klubo sužinojo, kad į jį nepateks. Pasirodo, norint pasilinksminti Niujorko klube, reikia būti sąraše ar pažinoti žmogų, esantį klube. „Susipažinome su dviem turistais, kurie taip pat kaip mes nieko nežinojo. Su jais mums pavyko įeiti į vieną klubą. Įėjome į pastato liftą, kilome labai aukštai. Įėjus į klubą per stiklinius langus atsivėrė visas Niujorkas“, – apie kvapą gniaužiantį vaizdą papasakojo Ugnė.

Tačiau dar didesnė nuostaba ištiko nuėjus į tualetą, kuris visas iš stiklo. Gali dar ir dar kartą mėgautis natinio Niujorko žiburiais. „Tame klube mes susipažinome su viena amerikiete, išsiklausinėjome jos apie Niujorko naktinį gyvenimą. Nors internete skelbiama, kad įėjimas į klubus kainuoja nuo 20 iki 50 dolerių, mergina pasakė, kad Niujorke nėra mokamų klubų arba jie nefaini. Ji mums įvardijo tris klubus, pasakė vardus žmonių, kuriuos reikia ištarti apsauginiams norint patekti į vidų. Vėliau vienos moters, kurios vardą išgirdome iš amerikietės, įvedėme interneto paieškoje. Pasirodo, ji yra Niujorke žinoma moteris, kuri organizuoja nerealiausius vakarėlius“, – apie savas Niujorko taisykles pasakojo pašnekovė.

O kitas klubas, į kurį užsuko merginos, gerokai užsimaskavęs – atrodo, lyg kokia boheminė landynė. „Leidžiantis į prie viešbučio esantį rūsį, matėsi pavargę jaunuoliai, tačiau toliau išvydome patiestą raudoną kilimą. Klubas labai netipinis. Ten gal labiau menininkai renkasi… Alus 0,3 litro kainavo 12 dolerių, muzika – rokas. Bet tą vakarą klube buvo Mickas Jaggeris“, – įdomiausias naktinio gyvenimo detales atskleidė Ugnė.

07niujorkas-iejimasiklubasumickjagger.jpg

Įėjimas į klubą, kuriame linksminosi Mickas Jaggeris

 

Galingasis Vašingtonas įspūdžio nepaliko

Kadangi draugų kompanija apsilankė Niujorke, vieną iš dienų jie paskyrė pažinčiai su Vašingtonu, esančiu maždaug už 400 kilometrų. Į jį lietuviai važiavo nuomotu automobiliu.

„Tačiau Vašingtonas po Niujorko man nepadarė jokio įspūdžio. Jei Niujorkas – miestas į viršų, tai Vašingtonas yra plokščias, nes nėra aukštų pastatų“, – pastebėjo Ugnė. Dar vienas įdomus faktas, kad Vašingtone lėktuvai leidžiasi tik virš upės. Kaip Ugnei aiškino vietiniai, tokios taisyklės sukurtos po tragiškų rugsėjo 11-osios įvykių.

Visgi viena vieta Vašingtone Ugnei išliko atmintyje, tai – Džordžtaunas: „Jis toks bohemiškas. Taip pat labai graži alėja, kurioje įsikūrusios ambasados“.

O pasakojimo apie atostogas Amerikoje pabaigoje Ugnė prisiminė dar vieną įdomų faktą, kurį reikia žinoti visiems, kurie ketina apsilankyti šioje šalyje. „Nustebino kainos, nes jos rašomos be PVM mokesčio, o visiems daiktams jis skirtingas. Nuėjęs prie kasos visada sumokėsi daugiau, nei parašyta ant etiketės“, – įspėjo pašnekovė.

07niujorkas-rokfeleris.jpg

 

Nuotraukos iš Ugnės asm. archyvo


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.