Atrandant malonumą keliauti pėsčiomis arba Nepalo neįmanoma neįsimylėti

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2012, Birželio 26d.

Įžymioji Boudhanaht stupa

 

Keliautoja Raminta jau beveik metus yra toli nuo Lietuvos ir joje likusių artimųjų bei draugų. Pusę metų mergina praleido Indijoje, kur tapo tikru vietinių gyventojų susidomėjimo objektu, tad keli mėnesiai ramybės Nepale – buvo tai, ko Ramintai labiausiai reikėjo.

 

Kai paskutinį kartą kalbėjomės, pasakojai apie savo nuotykius Indijoje. Kaip baigėsi tavo viešnagė šioje šalyje? 

Iš viso Indijoje aš praleidau šešis mėnesius. Beveik visą tą laiką keliavau po pietinę šalies dalį ir tik paskutinėmis savaitėmis aplankiau kelis miestus esančius Radžastane. Kelionė po Indiją baigėsi smagiai – Pushkar mieste atšvenčiau crazy Holi festivalį – spalvingą pavasario atėjimo šventę – kurio laukiau nuo pat atvykimo į Indiją. (Šypsosi.) Ten pat sutikau lietuvį Karolį – jis buvo mano pirmas sutiktas lietuvis, su kuriuo teko pabendrauti  ir po ilgo laiko daugiau pasikalbėti lietuviškai. Radžastane susitikau kelis draugus, su kuriais susipažinome Goa, tad kartu su jais keliavome paskutinę savaitę. Buvo gaila palikti Indiją, bet tuo pačiu norėjosi daugiau gamtos, kalnų, naujų vietų bei įspūdžių.

 

Tad toliau tavo kelionė tęsėsi į Nepalą…

Taip, po Indijos sekė Nepalas. Į Katmandu skridau iš Delio, o bilietą buvau nusipirkusi dar prieš išvykdama į Indiją. Iš tikrųjų, tai buvo du vieninteliai bilietai, kuriuos turėjau, ir vieninteliai aiškūs planai. Vienas, kad vykstu į Indiją ir antras, jog po jos skrendu į Nepalą. O viskas tarp šių planų ir po jų – laisvė ir nežinomybė. (Juokiasi.)

Pirma stotelė buvo Katmandu. Pirmas dešimt dienų „couch surfinau“ pas prancūzę Sophie, kuri Nepale gyvena dvejus metus. Paskutinę dieną išvykdama iš Indijos turėjau problemų su skrandžiu, todėl visą pirmą savaitę Nepale prasirgau. Tačiau manęs net ir tai nepristabdė – kartu su mano „host‘e“ ir dar keliais tuo pačiu metu pas ją apsistojusiais „couch surferiais“ prancūzais aplankėme kelias vietas aplink Katmandu. Tai buvo labai smagi ir teigiama kelionės po Nepalą pradžia. Prieš išvykdama iš Nepalo dar kelis kartus buvau susitikusi su Sophie – ji nereali, energinga moteris, tikra „couch surfing“ siela.

Po dešimties dienų Katmandu sulaukiau viešnių – draugių, seserų austrių, tapusių mano šeima. Jas taip pat sutikau Indijoje. Visos patraukėme į Pokarą, o jau kitą dieną laukė „trekas“ į A.B.C,  t.y., Anapurna Base Camp.

0nepalas-A.B.C.JPG

Anapurna Base Camp

 

Kodėl po Indijos norėjau keliauti būtent į Nepalą?

Viena iš priežasčių, kodėl atvykau į Nepalą, ta, kad jis yra šalia Indijos. Be to, buvau ne kartą skaičiusi ar iš draugų girdėjusi apie Nepalo grožį. Ir Nepalas nenuvylė! Iš tikrųjų, neturėjau didelių lūkesčių bei planų, ką veiksiu ar aplankysiu Nepale, bet šalis paliko didžiulį įspūdį. Per 2,5 mėnesio, praleistų Nepale, visiškai įsimylėjau šią šalį ir su skaudančia širdim jį palikau, bet tikrai žinau, kad ten grįšiu. Norėčiau netgi (pa)gyventi ten. Vėl esu Indijoje, bet draugams sakau, kad širdis liko Nepale. (Šypsosi.)

Nepalas

Atrenkam grūdus kavos plantacijos fermoje

 

Kas taip sužavėjo Nepale, kad norėtum čia net gyventi?

„Trekas“ į A.B.C  bei Poon kalną truko 12 dienų, o vėliau viena keturias dienas keliavau per mažus kaimelius. Nepakartojamas džiaugsmas visur eiti pėsčiomis. Po kurio laiko taip įpranti, kad negali sulaukti ryto, kada atsikelsi ir vėl galėsi eiti. (Juokiasi.) Ir kodėl mes taip daug naudojamės automobiliais bei viešuoju transportu? Žmonės pasidarę tingūs arba pamiršę ėjimo pėsčiomis džiaugsmą bei naudą.

Taip pat teko paragauti ir vietinių ūkininkų gyvenimo. (Šypsosi) Tris dienas praleidau kavos plantacijos sodyboje, kur kartu su Aleksandra (viena iš austrių draugių – aut.) sėjome ryžius, retinome bei tręšėme kukurūzus, šėrėme gyvulius ir kasdien mėgavomės „tikra“ kava , nes tiek Nepale, tiek Indijoje sunku rasti tikros kavos, vietiniams pilnai pakanka „Nescafe“. (Juokiasi.)

Nors daugiausiai laiko praleidau Pokaroje bei Katmandu, šiek tiek pakeliavau ir aplink šiuos miestus. Didelį įspūdį paliko Bandipur, Bhaktapur bei keli maži kaimeliai, po kuriuos teko praeiti. Kitą kartą, kai grįšiu į Nepalą, planuoju pasiimti mažą kuprinę ir padaryti kelių savaičių ar mėnesio žygį pėsčiomis per kaimelius ir mažus miestus. Užkopei ant kalno ir eini į artimiausią kaimą, ten, kur akys mato. (Šypsosi.)

0nepalas-kelione1.jpg

Moterys eilėje prie vandens, Patan, Katmandu

 

Kokie Nepalo žmonės? Ar labai skiriasi nuo indų?

Oi, nepaliečiai nerealūs žmonės – vieni gražiausių, svetingiausių, mieliausių, draugiškiausių ir dažniausiai besišypsančių žmonių. Daug grožio šaliai duoda gamta, tačiau žmonės įdeda ne mažesnį indėlį, todėl dauguma keliautojų būtinai nori čia sugrįžti. Dar neteko sutikti nei vieno keliautojo, kuris nebūtų įsimylėjęs Nepalo. (Šypsosi.)

Po Indijos ir nesibaigiančio indų dėmesio, kartais malonaus, tačiau dažniausiai įkyraus, ypač mažesniuose miestuose ir kaimuose, vaikščioti Nepalo miestų gatvėmis buvo tikra atgaiva. Niekas įkyriai į tave nespokso ir nekamantinėja. Mažesniuose miestuose bei kaimuose žmonės labiau smalsūs, tačiau tas dėmesys ne toks įkyrus ar varginantis.

0nepalas-Ryziu-laukai.JPG

Ryžių laukai Nepale

 

Tad kodėl grįžai atgal į Indiją?

Taip, po 2,5 mėnesių, praleistų Nepale, aš ir vėl Indijoje. Dabar šiaurės Indijoje yra tinkamiausias metas aplankyti tokias vietas, kaip Kashmir, Ladak, Himchal Pradesh, nes žiemą šios vietovės nepasiekiamos. O pamatyti Ladak buvo viena iš mano svajonių. Tai nerealaus grožio vieta! Ten keliausiu už kelių savaičių, dabar esu užstrigusi Daramsala mieste. (Šypsosi.)

Kelionė iš Katmandu iki čia truko tris dienas, per kurias net 45 valandas praleidau autobusuose. Tris naktis ir beveik visas dienas praleidau autobusuose, kai lauke buvo apie +40-45°C. Ir nors autobuso langai atidaryti, pučia karštas vėjas – jausmas lyg sėdėtum orkaitėje. Taigi po trijų dienų keliavimo be normalaus miego, prireikė kelių dienų atsigauti. Bet dabar viskas gerai, grįžau į tingų kasdieninį ritmą. (Juokiasi.)

 

0nepalas-Durbar-aiskte-Katmandu.jpg

Durbar aikštė, Katmandu

 

Ką dabar čia veiksi?

Šį kartą gavau tik keturių mėnesių vizą, tai visą tą laiką ir praleisiu čia. Žadu pakeliauti po minėtas vietas,  planuoju padaryti kelis žygius į kalnus, pamatyti ledynus ir aukštesnes perėjas ir, jei liks šiek tiek laiko prieš išvažiuojant, nuvykti savaitei į pietus aplankyti pirmą kartą ten viešint sutiktus draugus, su kuriais vis dar palaikome ryšį.

 

O gal jau žinai, kur trauksi po tų keturių mėnesių?

Oi, čia sudėtingas klausimas. Norėčiau ir aš žinoti atsakymą. (Kvatoja.) Kaip ir būtų laikas kažkur ieškotis darbo. Ne dėl to, kad aš jo pasiilgau, o dėl finansų. (Šypsosi.)

 

0nepalas-Begnas-ezeras-netoli-Pokara.jpg

Begnas ežeras netoli Pokaros

 

Nuotraukos iš Ramintos asmeninio archyvo

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.