Automobiliu į Zakopanę: „Kalnų gėlės džiugino kompiuterių išvargintas akis“

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2012, Rugsėjo 26d.

Vilnietė Giedrė su draugu praėjusios vasaros atostogoms pasirinko ne daugelio europiečių dievinamus kurortus, o kelionę automobiliu į Zakopanę Lenkijoje. Laukinės gamtos prieglobstyje pora žavėjosi dangaus žydrumo ežerais, snieguotomis kalnų viršūnėmis ir nevaržomu poilsiu nuo kasdienių rūpesčių.

 

Kodėl nusprendėte per atostogas keliauti automobiliu ir kodėl pasirinkote Zakopanę?

Atostogas suplanavome netikėtai, tad neturėjome laiko ieškoti skrydžių, bet būtinai norėjome kalnų. Kiti faktoriai nulėmę pasirinkimą: mašina nevaržė imamo bagažo kiekio, leidome sau pasiimti net ir kaljaną. O Zakopanę pasirinkome dėl sąlyginai netoli esančių tikrų kalnų pradedantiesiems „trekintojams“.

 

Kaip planavote kelionę – kokias vietas norėjote aplankyti, kur rinkotės nakvynes, kokius objektus norėjote apžiūrėti?

Kalnų maršrutus sudėliojo daugybę kartų ten lankęsis lenkų tautybės draugas. O važiuojant į Zakopanę nevalia palikti neaplankytų Aušvico koncentracijos stovyklos, Veličkų druskų kasyklos ir gražiausio Lenkijos miesto Krokuvos.

 

Papasakokite apie vietas, kurias aplankėte. Kas paliko didžiausią įspūdį?

Didžiausią įspūdį, be abejo, paliko kalnai. Žemuosiuose Tatruose ėjome maršrutais, neretai nuvedusiais mus į dviejų kilometrų aukštį. Neišdildomai atmintyje įstrigo kalnų ežeriukai, apsupti snieguotų viršūnių, pietų metu mus prarijęs baltas debesis ir naktinis nusileidimas serpantinais dviejų arklių traukiama karieta. Kaip paskutiniai keleiviai kainą nusiderėjome perpus. (Šypsosi.) O kur dar laukinė gamta! Kalnų gėlės, džiuginančios kompiuterio išvargintas akis įvairiausiomis spalvomis, stirniukas, sutiktas užklydęs atsigerti vandens iš dangaus žydrumo kalnų ežero…

Grįžtant apsilankėme Aušvice, vietoje, kurioje pabuvoti verta kiekvienam, kas nenori, kad kraupi praeitis būtų pamiršta ir pasikartotų. Rekomenduojame šioje vietoje lankytis su gidu.

01zakopane-lenkija2.JPG

 

Zakopanė dažnai visiems atrodo per arti, kad galėtų kažkuo nustebinti.

Manyčiau, kad ir Lietuvoje yra daugybė vietų, kurios gali nustebinti ir laukia neatrastos, nekalbant jau apie Zakopanę. Kas mus nustebino Zakopanėje, tai vietinių, net ir dirbančių aptarnavimo srityje, visiškas užsienio kalbų nemokėjimas.

 

Ar verta keliauti automobiliu ir kelionę planuotis patiems? Juk sumokėtumėt pinigus agentūrai ir nereikėtų niekuo rūpintis.

Automobilis suteikia laisvę keisti kelionės maršrutą pagal nuotaiką ar orą, o kelionę planuotis patiems šiame interneto amžiuje vienas malonumas, nesinorėtų jo perleisti agentūrai ir dar už tai primokėti.

 

Ar automobiliu keliavote pirmą kartą? Kas yra svarbu, norint taip keliauti – turėti žemėlapius, GPS, kantrybės…

Keliaujant automobiliu GPS yra svarbu, bet dar svarbiau budrumas įveikiant nesibaigiančius kelio darbų ruožus Lenkijoje.

01zakopane-lenkija1.JPG

Nuotraukos iš Giedrės asmeninio archyvo
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.