Diana ir Chrisas – kuriantys savo kelią per pasaulį

Islandija

 

Gyvenimo be kelionių neįsivaizduojanti Dianos Suneson ir Chriso Lethborg pora į interviu klausimus atsakinėjo savo namuose Norvegijoje pakuodamiesi kelionines kuprines. Šiuo metu pora yra pakeliui į savo tikslą – Afriką, kontinentą, kuriame, padėdami našlaičiams ir pabėgėliams, praleis metus. Meile pasauliui ir gyvenimui degantys keliautojai tikina, kad tik pasaulį pažinęs žmogus pažins pats save.

 

Ar keliavimo aistrą atradote susipažinę, ar atsinešėte ją iš anksčiau?

Chrisas: keliauti su kuprine pradėjau tuomet, kai išsikrausčiau iš savo gimtojo miesto Australijoje į kitą šalies pusę – miestą Cairnsą. Tai yra keliautojų rojus ir aš sutikau labai daug žmonių iš viso pasaulio, kurie, rodės, keliaudami išgyvena geriausią savo gyvenimo laiką. Tuomet grįžau į savo gimtuosius namus ir užsisakiau skrydį į vieną pusę iš Australijos. Tai buvo prieš aštuonerius metus. Nuo tada ši aistra tapo manija ir noriu keliauti kiek įmanoma daugiau.

Diana: manau, aistrą keliauti paveldėjau iš savo šeimos. Mes nemažai keliavome ir man tai patiko. Kelionės yra antroji mano prigimtis, tad pasaulis yra mano namai ir tikrai ne per dideli. Baigusi vidurinę mokyklą, nusprendžiau išbandyti pasaulį ir iki šiol nesiliauju to dariusi. Tiesa, Chrisas ir aš susipažinome Vilniuje, kai aš ten studijavau, o jis keliavo po šį pasaulio kampelį. Dabar mes svajones pildome kartu – keliaujame aplink pasaulį.

 

Vilnius.JPG

Vilnius

 

Kur pirmą kartą keliavote dviese?

Abu: labai sunku įvardyti pirmąją kelionę, į kurią leidomės kartu, bet pirmiausia Chrisas susitiko Dianą viename pasaulio krašte – Švedijoje, o tada Diana susitiko Chrisą kitoje pasaulio pusėje – Australijoje. Bet turbūt pirmoji mūsų kelionė buvo į Paryžių, kur sutikome Naujuosius metus. Vėliau mes leidomės į kelias ilgas keliones po Indiją, Islandiją ir pan.

 

Kaip dažniausiai keliaujate? Ar teko kada nors keliauti su kelionių agentūromis?

Abu: apskaičiuotas kelionės biudžetas yra geriausia priemonė pamatyti tikrąją šalies kultūrą. Jei renkiesi kelionių agentūrą, būni pasodintas į autobusą su kitais užsieniečiais ir praleidi progą suprasti tikrąją keliavimo idėją – vietinių žmonių ir kultūros pažinimą. Daugeliui žmonių atrodo, kad kelionėms reikia labai daug pinigų, bet tai netiesa. Bet, aišku, tai priklauso nuo to, kaip keliauji.

Mes naudojamės „Couchsurfing” programa nuo tada, kai supratome, kad toks būdas yra lengviausias kelias pajusti kasdieninį gyvenimą: turėti galimybę valgyti ar gerti kartu su indu, keniečiu, vokiečiu ir pan. O juk visa tai ir yra kelionių esmė!

Pramogos, žinoma, yra geras dalykas, kaip daugelis kitų dalykų, kurių negali pražiopsoti kai/jei turi galimybę, bet yra skirtumas, ar pamatai lankomas vietas su gidu, savarankiškai ar kartu su vietiniu.

Diana: aš kartą keliavau su kelionių agentūra ir likau nusivylusi. Viskas buvo pakankamai ribota ir sukurta turistams. Tai neatskleidė realaus šalies gyvenimo. Pavyzdžiui, „Blue Lagoon” (Žydroji lagūna) Islandijoje yra viena pagrindinių pramogų, tačiau mes jos nematėme, nes girdėjome, kad ji sukurta tik dėl turistų. Tai nėra natūrali gamta, o dar ir kainuoja!

Mes pasiklausėme vietinių, kur mums eiti, ir radome nuostabaus grožio ir nemokamų vietų. Manau, kad nuo žmogaus priklauso, ko jis tikisi iš kelionės – pažinti šalį/kultūrą, pailsėti, pavalgyti skanaus maisto, pasijusti prabangiai ar pan. Kelionių agentūros yra gerai tuomet, kai nori viską gauti lengvai, bet už pinigus. Maža pastanga paverčia kelionę žymiai turtingesne. Man patinka nusileisti naujoje šalyje ir susikurti savo pačios kelią per ją, ištyrinėti pasaulį.  

 

Sweden---Lapland.JPG

Švedija

 

Kuo pranašesnės kelionės savarankiškai?

Abu: tu gali daryti tai, ką nori ir, savaime suprantama, taip keliauti pigiau. Taip pat, planuodamas kelionę, gali sužinoti daug įdomių dalykų apie kelionės tikslą, o ne visą paieškos darbą atiduoti į kelionių agentūros rankas. Gali pats priimti sprendimus.

Pirmasis atvykimas į šalį gali būti šiek tiek gąsdinantis, nes nemoki vietinės kalbos, nežinai, kokia yra pinigų vertė, o dar reikia susirasti nakvynę. Tačiau mes supratome, kad save geriausiai gali pažinti tik atsidūręs nepažįstamose situacijose. Tuomet gali visiškai pakeisti požiūrį į save ir į tave supantį pasaulį. Aišku, tai didelis išbandymas, bet jis padaro tave stipresniu.

 

Svarbiausi dalykai, norinčiam keliauti savarankiškai?

Abu: kantrybės, atsipalaidavimo ir atviro proto, turėti drąsos suklysti bei pozityvų nusiteikimą.

 

Australia---Fraser-Island.JPG

Australija, Freizerio sala

 

Kiek kontinentų ir šalių esate aplankę? Ką atsivežate iš kelionių?

Abu: esame apkeliavę mažiausiai 40 šalių 4 kontinentuose.

Chrisas: tai, ką žmonės parsiveža iš kelionių, yra labai asmeniška patirtis, nesvarbu gera ji ar bloga. Taip pat labai svarbu apmąstyti kelionę po poros mėnesių, nes gali geriau suprasti, ar ji tau patiko, ar ne. Juk prisiminimai tavo galvoje tau tai pasufleruos.

Diana: kadangi susitinki su daugybe naujų žmonių, susirandi naujų draugų visam gyvenimui. Tu pasiimi pilną bagažą naujos patirties ir žinių apie tą šalį. Patirtis gali būti gera ar bloga, bet manau, ji skatina tave augti. Po kiekvienos kelionės tu jauti teigiamą energiją, tekančią tavyje ir jautiesi laimingas, kad patyrei šią kelionę. Nuotraukos gali dingti, bet prisiminimai ir žinios pasiliks visam laikui. Taip pat, kelyje tu gali daug išmokti apie save ir būti nustebintas šių atradimų.

 

India---Haridwar.JPG

Indija, Haridwar

 

Kurios kelionės davė daugiausiai potyrių ir įstrigo į atmintį?

Chrisas: o, tai labai sunkus klausimas. Pabandysiu išskirstyti atsakymą į dalis. Kalbant apie gamtą, man labiausiai įstrigo Islandija ir Nepalas. Kiekvieną dieną besikeičiantis kraštovaizdis Islandijoje yra tiesiog nuostabus, o Nepale esantys Himalajai yra nepakartojami ir tekančios saulės stebėjimas nuo Everesto, į kurį kopei 10 dienų, yra nepamirštama gyvenimo patirtis.

Jei kalbėčiau apie žmones, tai airiai yra patys svetingiausi ir draugiškiausi žmonės, kokius esu kada nors sutikęs. O, pavyzdžiui, Indija yra nepaprastas išgyvenimas kiekvienam mūsų kūno pojūčiui ir tu sužinai daugiau dalykų ne apie vietinius, o apie save. Tai nuostabi šalis.

Diana: pritariu Chrisui, kad tai labai sunkus klausimas. Pavyzdžiui, savo mėgstamiausia sostine laikau Prahą. Yra nepakartojama, kiek daug galima pamatyti joje – gražūs pastatai, mažos gatvelės, pigus alus, nuostabus maistas ir t.t. Gražiausia gamta – Islandijoje, Tanzanijoje (Afrika) ir Vakarų Australijoje. Kaip ir sakė Chrisas, Islandija kiekvieną dieną buvo skirtinga, o kraštovaizdis radikaliai keitėsi. Aš įsimylėjau jos gamtą, kopinėjimą, stovyklavimą…  Tanzanija taip pat turi, ką duoti. Ten yra didžiausias pasaulio safaris, kuris yra nuostabus, nes gali pabūti taip arti laukinių gyvūnų. Tai yra tai, ką tu gali matyti tik per „Animal Planet“, todėl išties nerealu būti ten. O kopimas į Meru kalną buvo didelis išbandymas man, bet prisimenu tai, kaip vieną geriausių dalykų savo gyvenime. Vakarų Australija yra nuostabus pasaulio kampelis. Gali važiuoti keliu keletą valandų ar dienų ir nesutikti nė vieno žmogaus. Smėlio paplūdimiai, pavojingi gyvūnai ir neįprasta tyla…

Kalbant apie žmones, manau, kad aš niekada nesutikau labiau atsipalaidavusių žmonių, nei australai. Darbo dienomis per pietus jie geria alų paplūdimiuose, daug juokiasi ir šypsosi, sprendžia problemas vietoje to, kad dėl jų nervintųsi ar verktų. O kalbant apie Indiją, aš vėl turiu sutikti su Chrisu. Šios šalies kultūrą tu turi patirti, kad tai suprastum. Tai skiriasi nuo Vakarų pasaulio, todėl būkite pasiruošę kultūriniam šokui. Tai buvo tikras išbandymų metas, bet aš noriu ten sugrįžti.

 

Nepal---Mt-Everest-Hike.JPG

Nepalas, Everestas

 

Ko išmokstate iš sutiktų vietinių žmonių?

Abu: su vietiniais mes susipažįstame per „Couchsurfing“, todėl tai nukelia mus tiesiai į jų gyvenimus, ar tai būtų susiję su religija, vakarėliais, istorija ar šeima. Kai mes esame kokioje nors šalyje, stengiamės patirti tikrąją kultūrą ir būti vienais iš jų.

 

Kokią kelionę prisimintumėte, kaip vieną iš sunkiausių – fiziškai ar morališkai?

Abu: Indija yra išbandymų vieta keliautojams. Indijos kvapas yra pirmasis smūgis, kurį patiri nusileidęs viename iš šalies oro uostų, o tavo kūno jutikliai skelbia pavojų. Pamatai, kad nieko nėra lengvo šioje šalyje. Bet patikėkite mumis, po tokios kelionės jūs labiau vertinsite savo namus. Tai yra šalis, kurią tu nori kuo greičiau palikti, tačiau vėliau nori į ją sugrįžti. Vieną kartą apsilankęs, visada prisiminsi, ką padarei ir pamatei, nors ne viskas buvo malonu. Mes būtinai grįšime į Indiją, net ir trečią kartą.

 

India---Varanasi.JPG

Indija, Varanasis

 

Netrukus išvyksite į Afriką. Ko?

Abu: tiesą sakant, mes patys nesame tikri dėl to, kas bus Afrikoje ir ko mes išmoksime joje. Mes žinome tik tiek, kad Kenija, Uganda, Ruanda, Tanzanija, Malavis, Mozambikas, Zimbabvė, Botsvana, Namibija ir Pietų Afrikos Respublika yra mūsų kelionės tikslai. Mes keliausime 9 mėnesius, tad sunku suplanuoti daugiau nei savaitę į priekį. Kadangi transportas yra problematiškas, planuojame keliauti labai lėtai, su keturių-penkių dienų sustojimais kiekvienoje vietoje.

Afrikoje mes planuojame savanoriauti. Viliamės padėti našlaičių ir pabėgėlių stovyklose, todėl, jei reikės, pasiliksime vienoje vietoje savaitę ar dvi. „Couchsurfingas“, be abejo, bus svarbiausias dalykas, tad jei surasime nakvynę sunkiai pasiekiamoje vietoje, su malonumu ten keliausime, nes tokios vietos būna įsimintiniausios.

 

Australia---whitehaven-beach.jpg

Australija, Whitehaven Beach

 

Ką patartumėte visiems, galvojantiems, bet nedrįstantiems išvykti toliau nei Turkija, be kelionių agentūrų?

Abu: kiek galima daugiau susiplanuokite prieš atvykdami į šalį ir nesileiskite jos užvaldomi. Svarbiausia, kad esate čia, todėl spręskite esamas problemas, negalvodami apie apskritai viską, ką turite padaryti. Tai yra ypatingai svarbu, kai vykstate į šalį, kurios kultūra kardinaliai skiriasi nuo mūsiškės.

 

Nuotraukos iš Dianos ir Chriso asmeninio archyvo

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Užsisakykite oro linijų bilietus čia

Susiję straipsniai

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

Informacija apie šioje svetainėje naudojamus slapukus

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie leidžia tobulinti mūsų siūlomas paslaugas.

Rodyti daugiau
Visi slapukai Būtiniausi slapukai