Didingoji Beckovo pilis Slovakijoje vėl atvira lankytojams

Autorius: Kelionių manija , 2012, Birželio 05d.

Slovakijoje pilių apstu: šioje palyginti nedidelėje šalyje suskaičiuota per 300 pilių ir dvarų. Tačiau ne visos pilys anaiptol tokios įspūdingos, kaip Beckovo. Ši viena iš didingiausių Slovakijos pilių neseniai buvo vėl atidaryta lankytojams po dvejus metus trukusių restauravimo darbų. Tiesa, pilis nėra rekonstruota ir pro jos sienas tebešvilpauja vėjai, tačiau dėl to šie griuvėsiai nė kiek ne mažiau įspūdingesni.


Slovakijos šiaurės vakarinėje dalyje, netoli sienos su Čekija, esanti Beckovo pilis iškilusi ant stačios 50 m aukščio uolos. Anuomet karaliui priklausiusi pilis pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta 1200 m.  Vėliau šeimininkai keitėsi, buvo gražinama ir pati pilis. Tačiau po 1729 m. gaisro Beckovo pilis virto griuvėsiais.


Kokia gi pilis be ją supančių legendų. Pasakojama, kad pilies pavadinimas kilęs nuo jos šeimininkui kadaise tarnavusio juokdario Beko. Taip pat pasakojama, kad vienas iš pilies šeimininkų savo neva prasikaltusį tarną nustūmė nuo jos aukštų sienų tiesiai ant uolų. Prieš mirdamas tarnas spėjo ištarti prakeiksmą – jo šeimininkas turįs mirti po tiek ir tiek dienų. Taip ir įvyko. Išaušus prakeiksmo dienai šeimininkui įgėlė gyvatė ir jis nugarmėjo į tą pačią prarają kaip ir jo tarnas.


Pilies lankytojams siūloma teminė ekskursija „Gyvenimas viduramžių pilyje“, kurios metu galima bent trumpam sugrįžti į paslaptinguosius viduramžius. Šios programos metu galima ne tik susipažinti su pilies istorija, bet ir stebėti viduramžių kovas ar paragauti to meto patiekalų. Liepos pradžioje pilyje rengiamas Beckovo festivalis, kurio pagrindinis reginys – viduramžių mūšio inscenizacija. Festivalio metu taipogi veiks senųjų amatų mugė bei vyks kiti renginiai, susiję su slovakų folkloru bei tradicijomis.


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos
Kelionių idėjos