Didingos Bohemijos pilys

Autorius: Kelionių manija , 2011, Gegužės 16d.

„Auksiniu“ miestu praminta Čekijos sostinė Praha žavi elegantiška architektūra ir kultūros lobiais. Prahos pilis, stūksanti virš raudonų miesto stogų, pripažįstama viena didžiausių senovinių pilių pasaulyje. Vis dėlto, aplankius Prahą ir jos didingąją pilį, verta pavažinėti ir po miesto apylinkes, kur taipogi gausu įdomių virduramžių pilių.

 

Karlštejno pilis

Karlštejno pilį pastatė Karolis IV – tai buvo karališkoji užmiesčio rezidencija ir brangenybių lobynas. Nors XIV a. pilis buvo rekonstruota XIX a., čia galima aplankyti Karolio IV miegamuosius apartamentus bei priimamąjį, imperatorienės kambarius. Centriniame pilies bokšte yra įrengta Dievo Motinos bažnyčia, greta yra Šv. Kotrynos koplyčia.

Romantiška ir įspūdinga Karlštejno pilis yra vos už 20 km į vakarus nuo Čekijos sostinės Prahos. Tai viena iš gražiausių ir labiausiai turistų lankomų pilių Čekijoje.

Šalia Karlštejno pilies esančioje Svaty Jan Pod Skalou gyvenvietėje galima aplankyti to paties pavadinimo vienuolyną. Išvertus į lietuvių kalbą, šis pavadinimas reiškia „Šv. Jonas po uola“. Vienuolynas buvo pastatytas virš natūralios versmės. Prieš pastatant šioje vietoje vienuolyną, prie versmės buvusioje uoloje apsistodavo vienuoliai atsiskyrėliai. Šiandien galima patekti ir į vienuolyną, ir į greta esančias olas, ilgą laiką naudotas religiniais tikslais.

 

Krivoklato pilis

Krivoklatas – viena seniausių ir svarbiausių Čekijos pilių, kurioje kadaise gyveno Bohemijos karaliai ir Habsburgų imperatoriai. Pilies statybos buvo pradėtos XII a., tačiau vėliau pilis buvo plečiama ir gražinama.

Kurį laiką Krivoklato pilyje gyveno Karolis IV. Pasakojama apie įdomią jo užgaidą: esą jis liepęs gyventojams gaudyti lakštingalas ir jas paleisti pilies soduose, kad šios džiugintų žmoną ir mylimą dukrelę. Iki šių dienų pilies teritorijoje išlikęs vadinamasis „lakštingalų kelias“.

Pilies eksterjere dominuoja Didžiuoju pramintas 42 m aukščio apvalus bokštas. Pilies viduje galima aplankyti koplyčią, kurią puošia dailus gotikinis altorius, požeminį kalėjimą, kuriame galima išvysti originalius kankinimo įrankius. Pilies muziejuje saugomos gotikinės drobės, skulptūros, taip pat medžioklės trofėjai ir kiti įdomūs eksponatai.

Krivoklato pilis stūkso apie 40 km į vakarus nuo Prahos.

krivoklato-pilis.jpg

 

Konopištės pilis

Gotikinė Konopištės pilis-tvirtovė buvo pastatyta XIII a. su tikslu apsaugoti greta įsikūrusį Benesovo miestelį. Vėliau net keletą kartų ši pilis buvo perstatyta: XVII a. ji tapo renesansiniais rūmais, XVIII a. buvo papuošta baroko elementais, o dabartinį pavidalą įgijo XIX a.

Nuo XIX a. pabaigos Konopištės pilis priklausė Austrijos sosto paveldėtojui erchercogui Pranciškui Ferdinandui, kurio nužudymas 1914 m. buvo II Pasaulinio karo pretekstas. Šiandien pilies ekspozicijoje saugoma erchercogo sukaupta medžioklės trofėjų, ginklų, šarvų ir meno dirbinių kolekcija. Taip pat galima aplankyti Pranciškaus Ferdinando apartamentus bei kitus gausiai dekoruotus kambarius.

Konopištės pilis nuo Prahos nutolusi apie 40 km į pietryčius.

konopiste-cekija.jpg

 

Veltrusy pilis

Vos už 20 km į šiaurę nuo Prahos esančiame Velstrusy miestelyje stūkso XVIII a. Chotekų giminės pilis. Turtingų aristokratų dvaro valdos ties Vltavos upe kadaise plytėjo 300 ha plote: čia buvo įrengti vasarnamiai, paviljonai, oranžerija, elnių draustinis. Ši barokinė pilis, kurios centre kyla įspūdingas kupolas, kadaise buvo šios gimnės vasaros rezidencija.

veltrusy-pilis-cekija.jpg

 

Taip pat skaitykite:

Gražiausių Slovakijos pilių maršrutu

Gražiausios Latvijos pilys

Šiaurės Lenkijos pilys

Luaros slėnio perlai

Paslaptingos ir legendomis apipintos Čekijos pilys

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.