Gražiausi Vokietijos maršrutai: Romantiškasis kelias

Autorius: Kelionių manija , 2014, Liepos 22d.

Vokietijos pietuose, link sienos su Austrija besidriekiantis Romantiškasis kelias (Romantische Strasse) garsus žaviais peizažais – čia apstu jaukių miestukų bei senovinių pilių. Šis apie 350 km nusidriekęs populiarus maršrutas prasideda ties Viurcburgu (Würzburg) ir leidžiasi į pietus link Fiuseno (Füssen). Žymiausios lankytinos vietos keliaujant Romantiškuoju keliu:

Viurcburgas 

Barokiniai Viurcburgo kunigaikščių rūmai, Residenz, iškilo 18 a. Gausiai dekoruotoje kunigaikščių rezidencijoje verta pamatyti prabangiąją Kaizerio salę, rokokiniais lipdiniais puoštas menes bei apartamentus, taip pat rūmų bažnyčią. Teigiama, jog šios pilies laiptinės skliaute nutapyta freska yra didžiausia pasaulyje. Viurcburgas, nepaisant to, kad yra įsikūręs alaus kraštu vadinamoje Bavarijoje, garsėja čia gaminamu vynu, mat tai istorinės Frankonijos žemės. Ant kalvos virš Viurcburgo miesto stūkso Marienbergo tvirtovė.

 

1viurcburgas.jpg

 

Bad Mergentheim

Žymiausia Tauberio slėnyje įsikūrusio Bad Mergentheimo lankytina vieta – kryžiuočių ordino pilis, šioje vietoje iškilusi 12 a., nors vėliau ir ne kartą perstatyta. Pilies kompleksą puošia barokinė pilies bažnyčia. Be to, Bad Mergentheimo miestelis garsėja natūraliu gydomuoju vandeniu – čia trykšta net 4 skirtingas gydomąsias savybes turintys mineraliniai šaltiniai.

 

1Bad-Mergentheim.jpg

 

Rotenburgas prie Tauberio

Viduramžiškas Tauberio Rotenburgo (Rothenburg ob der Tauber) miestelis keri fachverkine architektūra ir raudonais dvišlaičiais stogais. 12 amžiuje įkurtą miestelį iki šiol tebejuosia miesto siena su išlikusiais istoriniais vartais. Verta pasivaikščioti Turgaus aikštėje ar užsukti į Kriminalų muziejų, supažindinantį su Viduramžiais vykdytomis bausmėmis. 

 

1rotenburgas.JPG

 

Augsburgas

Dviejų upių santakoje įsikūręs Augsburgas – trečias pagal dydį Bavarijos miestas, o taip pat ir trečias pagal senumą Vokietijos miestas (po Noiso ir Tryro). Kadaise šioje vietoje romėnai buvo įkūrę karinę stovyklą, kuri palaipsniui išaugo į miestą. Augsburgo įžymybės – renesansinė rotušė, arkadomis išdabinti Fugerių namai ir pagrindinė Maksimiliano gatvė, laikoma viena gražiausių Bavarijoje.

 

1Augsburgas.jpg

 

Noišvanšteino pilis

Noišvanšteino pilis (Schloss Neuschwanstein), esanti netoli Füssen‘o ir Hohenschwangau, pelnytai laikoma viena gražiausių Vokietijos pilių, dažnai dar vadinama „pasakų pilimi“. Noišvanšteino pilis buvo pastatyta Bavarijos karaliaus Liudviko II 1869 m. Deja, karalius šia idiliška bokšteliais išpuošta pilimi džiaugėsi tik 100 dienų – po to buvo pripažintas negalinčiu valdyti krašto ir ištremtas. Paradoksalu, bet Liudvikas II, Noišvanšteino pilį statė siekdamas pasislėpti nuo žmonių, ir turbūt niekada nesitikėjo, kad po 100 metų pilies slenksčius kasmet mins po 1,3 mln. lankytojų. Pilyje yra per 200 kambarių, jos menės išpuoštos piešiniais iš vokiečių mitų.

 

1noisvansteino-pilis1.jpg

 

Hohenšvangau pilis

Netoli Fiuseno, Švangau kaimelyje stovi dar viena graži pilis – Hohenšvangau (Hohenschwangau), pastatyta 19 amžiuje ankstesnės 12 amžiaus riterių tvirtovės griuvėsių vietoje. Šioje pilyje Bavarijos karalius Liudvikas II praleido vaikystę.

 

1HSchwangau.jpg

 

Vyskirchė

18 a. iškilusi Vyskirchė (Wieskirche), arba Vyzo bažnyčia – stebuklingas rokoko perlas, saugomas UNESCO. Tačiau minias piligrimų į šią vietą Steingadene sutraukia ne tik gausiai gipso lipdiniais, reljefais, freskomis ir auksu išpuošta bažnyčia, bet ir kadaise, kai bažnyčios dar nebuvo, šioje vietoje įvykęs stebuklas – nuplaktojo Kristaus skulptūra, liejanti ašaras ir stebuklingai gydanti žmones.

 

1Wieskirche.JPG

 

Fiusenas

Įsikūręs Alpių pakraštyje, vos 5 km nuo Austrijos sienos, Fiusenas (Füssen) dovanoja vaizdingas panoramas. Šis miestas, įsikūręs daugiau nei 800 m aukštyje virš jūros lygio, yra aukščiausiai įsikūręs miestas Bavarijoje. Istorinis Fiuseno senamiestis įsikūręs ties Lecho upe.

 

1F--ssen.jpg

Nuotr. freeimages.com, wikimedia.commons 

 

4vokietija-romantiskas-kelias.jpg

romantischestrasse.de

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.