Gruziją pamilusi keliautoja Daiva: „To nerasi jokiame kitame Žemės kampelyje“

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2012, Rugpjūčio 13d.

Juodoji jūra, saulėlydis

 

Paprašyta pasidalyti savo įspūdžiais apie viešnagę Gruzijoje, vilnietė Daiva R. nedvejodama sutiko. Moteris juokėsi, kad kiekvieną kartą, kalbėdama apie kelionę, gali prisiminti gražiausias ir įsimintiniausias akimirkas, kuriomis dar ilgai gyvens ir skaidrins rudenėjančias dienas.

Ketvirtą kartą Gruzijoje viešėjusi Daiva pirmą kartą šioje šalyje apsilankė toli gražu ne kaip turistė, tačiau to karto pakako, kad Gruzija ilgam įstrigtų širdyje.

 

Vis dar įdomi ir neatrasta

„Pirmą kartą Gruzijoje buvau 2008 metų sausio mėnesį, stebėjau ten vykusius prezidento rinkimus. Nuo to karto ir pamilau šią šalį, jos kultūrą bei žmones“, – prisiminimais apie pirmąją viešnagę dalijosi Daiva.

Antrą kartą Gruzijoje Daiva taip pat buvo politiniais tikslais – buvo parlamento rinkimų stebėtoja. O štai pagaliau trečią kartą moteris į šią šalį atvyko kaip paprasta turistė, aplankyti čia įgytų draugų ir atšvęsti savo gimtadienį. Tuomet laiką ji leido Kobulečio bei Batumio kurortiniuose miestuose.

„Pirmiausia, galėčiau paminėti sostinę Tbilisį, kurį šį kartą pamačiau visą – aplankiau cerkves, parkus, įžymias vietas, buvau užlipusi iki Motinos Gruzijos. Tai ant kalno pastatyta moters statula, kuri vienoje rankoje laiko vyno taurę, o kitoje kalaviją“, – pasakojimą apie ketvirtąją viešnagę Gruzijoje pradėjo Daiva.

Tbilisis yra įsikūręs šalia Kuros upės, kurią gruzinai vadina Mtkvari. Gruzijos sostinėje įsikūrę Gruzijos parlamentas bei vyriausybė, mokslų akademija, daugybė universitetų, teatrų ir muziejų.

„Tbilisyje taip pat aplankiau Vilniaus skverą, kuris buvo atidarytas 2009 m. birželio 23 d., o 2011 m. čia, skvere, buvo atidengta Užupio Konstitucija, išversta į gruzinų kalbą. Taip pat aplankiau Samebos katedrą, kuri yra trijų aukštų, IV a. Narikala tvirtovę, šalia kurios, palipėjus kiek aukščiau, stovi „Motina Gruzija“, bei XIII a. Metechi bažnyčią“, – nesustodama aplankytas vietas vardijo pašnekovė.

Daivos maršrutas toliau driekėsi per senąją Gruzijos sostinę Mtskhetoje, kuri taip pat yra ir vienas seniausių Gruzijos miestų, nuo Tbilisio nutolęs apie 20 kilometrų. „Dėl paminklų gausos ir jų istorinės reikšmės istoriniai Mtskhetos paminklai įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą“, – lyg gidė pasakojo Daiva.

06gruzija-Batumi.JPG

Batumi

 

Kitas miestas moters kelionės žemėlapyje buvo Batumis, kurį Daiva aplankė visų savo viešnagių metu. „Galėčiau pasakyti, jog šį miestą įsimylėjau. Batumis yra pietvakarių Gruzijoje, Adžarijoje, apie 24 kilometrus nuo Turkijos sienos, ant Juodosios jūros kranto. Batumis – svarbus naftos, mašinų gamybos, maisto pramonės centras, todėl jame tikrai yra ką pamatyti. Miestas labai plečiasi, todėl kiekvieną kartą atvažiavusi pamatau vis ką nors naujo“, – į prisiminimus apie kurortinį Gruzijos miestą leidosi pašnekovė.

Šiame mieste veikia didžiausių pasaulinių tinklų viešbučiai, tokie kaip „Sheraton“, „Radisson SAS“, dabar statomas „Kempinski“ viešbutis. „Įvažiuojant į Batumį pamatysite iškabą su Donaldo Trump‘o pasakytais žodžiais, jog per penkerius metus Batumis bus geriausias miestas pasaulyje“, – mylimo miesto plėtra džiaugėsi Daiva.

Šį kartą Daiva su draugais taip pat apsilankė Kakheti regione esančiame Signagi miestelyje šalia Azerbaidžano sostinės. „Ten atsiveria vaizdas į Alazi slėnį ir Kaukazo kalnus. Aplankėme ir Bodbe vienuolyną. Tiesa, Signagi vadinamas meilės miesteliu“, – lyg paslaptį išduoda Daiva.

Po dviejų dienų ekskursijos po Tbilisį bei Kakheti regioną, kompanija patraukė jūros link. Pakeliui užsuko į Gori miestelį, kuris garsus tuo, kad jame gimė Josifas Stalinas. Ten veikia muziejus, taip pat galima pamatyti namą, kuriame jis gyveno.

06-Borjomi-vanduo.JPG

Čia teka Borjomi vanduo

 

„Iš Gorio patraukėme į Boržomį. Jo, manau, pristatyti nereikia, – nusijuokia ir tęsia pasakojimą pašnekovė. – Ten išgaunamas „Borjomi“ vanduo. Teko jo paragauti tekančio iš šaltinio. Skonis toks pats, kaip ir buteliuose, tik kad negazuotas.“

„Važiuojant į pajūrį taip pat pravažiavome didelį miestą Kutaisi, kuriame 2008 metais man teko praleisti penkias dienas. Šį kartą apsistojome Kobuleti kurortiniame mieste ant Juodosios jūros kranto, čia praleidome net dvyliką dienų. Kobuletis taip pat Adžarijos miestas, nuo Batumio nutolęs 23 kilometrus, todėl labai dažnai važiuodavome į Batumio paplūdimį“, – pasakojo Daiva.

06-gruzija-Kobuleti-plezas.JPG

Kobuleti paplūdimys

 

Gražiausia ir svetingiausia šalis

 

Paklausta, ar dar geba Gruzija nustebinti, moteris patikina, kad tikrai taip. „Pavyzdžiui, šįkart man teko pirmą kartą paragauti kupati – tai dešrelė, prikimšta kiaulės vidaus organų (širdis, plaučiai, kepenys) ir iškepta orkaitėje. Taip pat pirmą kartą paragavau xashi – tai jautienos vidurių sriuba, valgoma su atskirai atneštu česnaku ir druska. Kiekviename regione teko paragauti vis kitaip padarytos ir iškeptos žuvies. O Kobuleti populiariausi buvo upėtakiai“, – vietinio maisto ypatumus atskleidė Daiva. 

Kiekvieną kartą lankydamasi Gruzijoje, moteris sutinka vis įdomesnių žmonių, dar artimiau susipažįsta su jų kultūra ir, kaip prisipažino, labiau supranta vietinius bei kaip jiems skaudu dėl atimtų žemių.

Daiva taip pat žavisi, kad Gruzijoje, kitaip nei Europoje, mažas nusikalstamumo bei korupcijos lygis. Taip pat vietiniai žavi svetingumu bei paslaugumu, o svarbiausia, kad šioje šalyje beveik nėra vaikų globos namų.

06gruzija-Kalnu-upe-netoli-Kobuleti.JPG

Kalnų upė netoli Kobuleti. Čia žmonės važiuoja atsigaivinti, mat jūros vanduo, kurio temperatūra siekia +30 laipsnių šilumos, nebegaivina

 

„Teko daug keliauti ir po Europos, ir po Afrikos šalis, tačiau Gruzija mane traukia savo svetingumu bei tuo, jog svečias vietiniams yra šventas reikalas. Gruzijoje jaučiuosi tarsi būčiau namuose, jaučiu didelę  pagarbą. Jų tradicijos man labai priimtinos, jų virtuvė man skaniausia. Jų kalnai ir klimatas yra tai, ko nerasi jokiame kitame Žemės kampelyje“, – neabejoja Gruzijai visas simpatijas atiduodanti Daiva. 

Kadangi į Gruziją moteris nė karto nekeliavo su kelionių agentūra, todėl gali pasidalyti patarimais, naudingais susiruošusiems į šią šalį. „Maistas čia toks, dėl kurio neverta pergyventi, skrandis tikrai nesustreikuos. Vasaros Gruzijoje karštos, žiemos nešaltos, tačiau šiltų rūbų pasiimti tuo metu vertėtų. Man neteko keliauti Gruzijoje visuomeniniu transportu, tačiau, kiek teko girdėti, su visuomeniniu transportu čia nėra problemų. Jei norite keliauti iš Tbilisio prie jūros, yra labai patogus naktinis traukinys. Taip pat dabar labai populiarūs skrydžiai Tbilisis-Batumis, 45 minutės ir tu jau vietoje“, – tvirtina Daiva.

 

06gruzija-Borjomi.JPG

Boržomi


Nuotraukos iš Daivos R. asm. archyvo

 

Taip pat skaitykite:

Gruzija – turistų dar nenusiaubtas kraštas


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.