Gruzijos keliais: kalnuotoji Svanetija

Autorius: Kelionių manija , 2014, Kovo 26d.

Kaukazo kalnų papėdėje įsitaisiusi Svanetija – vienas gražiausių Gruzijos regionų, kuriame kalnų viršūnės kone remia dangų ir kyla į 4000 metrų aukštį. Svanetija yra šalies šiaurės vakarinėje dalyje.

Svanetijos gyventojai svanai turi savo kalbą ir didžiuojasi, kad jų sunkiai prieinamas kraštas retai kada buvo pasiektas užkariautojų. Žiemą ir dabar nemažai kur keliai yra nepravažiuojami, o kai kurie kaimeliai pasiekiami tik vasaros sezono metu. 

Jei gruzinai vadinami svetinga tauta, tai svanai yra šio svetingumo viršūnė. Svanetijos gyventojams svetingumas yra šventas reikalas, tačiau čia, sakoma, iki šiol tebeegzistuoja ir kraujo kerštas. 

 

usguli-svanetija.jpg 

 

Mestija

Mestija yra vienas svarbiausių miestų Svanetijos regione. Jame verta aplankyti Istorijos ir etnografijos muziejų, kuriame eksponuojami senoviniai šiam regionui būdingi buities rakandai ir daiktai. Netoli Mestijos kyla Ušbo kalnas, tad populiari dienos išvyka yra žygis pėsčiomis į greta esantį ledyną. 

 

6mestija-svanetija.jpg 

Mestija, Gruzija 

 

Ušguli

Atokiai kalnuose, už pusšimčio kilometrų nuo Mestijos, įsikūręs Ušguli kaimelis yra saugomas Unesco. Šis kaimelis laikomas ir aukščiausiai Europoje žmonių gyvenama vieta – jis įsikūręs 2200 m aukštyje. Keliautojus į Ušguli traukia autentiški, viduramžius menantys kaimelio pastatai, čia galima išvysti ir žymiuosius Svanetijos bokštus, unikalius 9-12 a. iškilusius statinius. Tokie kelių aukštų bokštai kadaise buvo naudojami gynybiniais tikslais – gintis nuo užpuolikų. 

 

usguli-svanetija2.jpg 

Ušguli, Gruzija 

 

Taip pat skaitykite: Gruzijos keliais: vyno kraštas Kachetija 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Lankytinos vietos