Ką veikti Islandijoje?

Autorius: Kelionių manija , 2012, Rugpjūčio 08d.

Jau ne sykį esame pasakoję keliautojų nuotykius Islandijoje, aprašę įdomias šios šalies lankytinas vietas. Pateikiame dar kelias idėjas, ką pamatyti, aplankyti ir nuveikti ugnikalnių ir ledynų krašte.


Banginių stebėjimas

Islandijos šiaurėje įsikūręs jaukus Husaviko uostas – viena populiariausių vietų leistis į išvyka laivu stebėti banginių. Nuo gegužės iki rugsėjo juos galima pastebėti Skjalfandi įlankoje. Ir ne tik šiuos milžiniškus jūrų žinduolius, bet ir delfinus. Husavike įsikūręs banginių muziejus, supažindinantis su šių gyvūnų gyvenimu.


Kelionė į žemės centrą

Islandijos vakaruose esantis Snæfellsjökull ugnikalnis – tai Ž.Verno Kelionės į žemės centrą prototipas. Į beveik pusantro tūkstančio aukštyje esantį ugnikalnio kraterį galima užkilti keltuvu. 

 

07islandija-kelione.jpg


Žygis ledynu

Vatnajokulio ledynas užima daugiau nei 8 tūkstančius kvadratinių kilometrų plotą, arba vieną dvyliktąją viso Islandijos ploto. Kartu su patyrusiu gidu galima leistis į stulbinantį žygį ledynu – pro styrančias viršukalnes ir pavojingus ledo įtrūkimus. Verta stabtelėti ties Jökulsarlon lagūna, kurioje plūduriuoja milžiniški aisbergai.

 

07islandija-kelione1.jpg


Šiaurės pašvaistės stebėjimas

Egzistuoja klaidingas įsitikinimas, kad Šiaurės pašvaistę galima išvysti tik žiemą. Iš tikrųjų, Islandijoje Šiaurės pašvaistę galima pastebėti jau rugsėjo mėnesį – iki pat kovo. Tereikia tamsos ir skaidraus dangaus.


Žygis ugnies ir ledo žeme

Laugavegur pėsčiųjų maršrutas – vienas įdomiausių Islandijoje. 55 km ilgio maršrutas driekiasi pro itin vaizdingas vietoves, pradedant lavos laukais bei burbuliuojančiomis karštosiomis versmėmis, skaidriais ežerais ir baigiant stingdančio grožio ledynais, kuriuos supa niūrūs ugnikalniai. Maždaug 4 dienas trunkančio žygio maršrutas paprastai prasideda ties Landmannalaugar ir driekiasi iki Þórsmörk.

 

07islandija-kelione-gulfoso-krioklys.jpg


Kelionė Auksiniu žiedu

Populiarus turistinis maršrutas, pramintas Auksiniu žiedu (Gold Circle), prasideda Islandijos sostinėje Reikjavike. Maršrutas, kurį įveikti pakanka vienos dienos, vingiuoja netoli Reikjaviko pro kelias žymiausias Islandijos įdomybes, aplankant Tingveliro nacionalinį parką, Gjabakaheliro lavos olas, Didįjį Geizerį, Žydrąją lagūną bei Gulfoso krioklį.

 

Nuotraukos sxc.hu

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.