Keliaujame po Kataloniją: gražiausi viduramžių miesteliai

Autorius: Kelionių manija , 2015, Vasario 22d.

Katalonija kupina atrakcijų ne tik ieškantiems saulėto pabėgimo į paplūdimį. Apsnūdę istoriniai miesteliai – tarsi sustingę nuo tų laikų, kuomet siauromis akmeninėmis jų gatvelėmis skubėjo pirkliai, o galingos gynybinės miesto sienos saugojo nuo priešų.

 

Besalu

Tiltas per Fluvijos upę tiesiogine prasme nukelia tiesiai į viduramžius, į akmenimis grįstas Besalu miestelio gatveles. Žironos provincijoje esančiame miestelyje stūkso kelios Viduramžius menančios bažnyčios, šimtmečius rymo akmeninis tiltas. Nuo Besalu ranka pasiekiama ir kita grožybė – tai La Garrotxa gamtos rezervatas, vulkaninė zona, besidriekianti Pirėnų rytinėje dalyje. 

 

Castellfollit de la Roca

Tai – vienas vaizdingiausių Katalonijos miestelių, dramatiškai įsitaisęs ant statmenos uolos. Miestelio namai tarsi pakibę ant 50 m aukščio uolos krašto ir išsirikiavę tiesia beveik vieno kilometro ilgio linija. Visi viduramžių miestelio namai buvo pastatyti iš vulkaninės kilmės uolienos.

 

Castellfollit-ispanija.jpg 

 

Peratallada 

Žironos provincijoje įsitaisęs dar vienas mielas miestukas, Peratallada. Išvertus į lietuvių kalbą, miestelio pavadinimas reiškia „iškaltas akmenyje“. Ir iš tiesų, įkėlus koją pasijunti tarsi būtum akmens karalystėje. Kadaise tai buvo vienas geriausiai įtvirtintų Viduramžių miestelių visoje Ispanijoje, o dabar Peratalladai atitenka vieno gražiausių šios šalies miestelių titulas. 

 

peratallada-ispanija.jpg 

 

Caldes de Montbui 

Caldes de Montbui – tai istorinis spa miestelis, esantis už kelių dešimčių kilometrų nuo Barselonos. Nuo romėnų laikų buvo naudojamas šioje vietovėje trykštantis geoterminis vanduo, pagarsėjęs gydomosiomis savybėmis. Pagrindinėje miestelio aikštėje trykštantis Font del Lleo, arba Liūto šaltinio vanduo yra apie +70°C.

 

Santa Pau

Šio viduramžių miestelio įžymybės – tai istorinis senamiestis, Vila Vella, Santa Maria bažnyčia ir daili pilis. Miestelis priklauso Garrotxa vulkaninės zonos gamtos rezervatui. 

 

Montblankas

Įspūdingos Montblanko (Montblanc) miesto gynybinės sienos pasitinka atvykėlius Taragonos provincijoje. Šios sienos yra puikus viduramžių karinės architektūros pavyzdys. Pasakojama legenda, kad būtent prie šio miesto Sant Jordi vartų Šv.Jurgis kadaise nugalėjo slibiną ir taip įveikė blogį. 

 

montblanc-ispanija.jpg 

 

Kardona

Didinga 13-ojo amžiaus pilis iškilusi ant kalvos kadaise buvo Kardonos (Cardona) grafų rezidencija. Nuo pilies atsiveria ne tik įstabi apylinkių panorama, bet ir vadinamasis „drusko kalnas“, arba Montanya de Sal. Šiame druskos telkinyje druska buvo išgaunama jau prieš du tūkstantmečius, romėnų laikais. 

 

Cardona-ispanija.jpg 

 

Balaguer

Netoli Leidos miesto esantis Balaguer yra turtingas maurų kultūros palikimu ir supamas kvapą gniaužiančios gamtos. 

 

Cadaques

Baltuojanti Santa Maria bažnyčia, stypsanti tarp sniego baltumo namų – toks Cadaques vaizdas pasitinka atplaukiančius į šį miestelį jūrą. Keliaujant automobiliu tenka pavingiuoti siaurais kalnų keliukais, kol pasiekiamas ant Kosta Bravos pakrantėje įsitaisęs miestelis, įkvėpęs vieną žymiausių pasaulio siurrealistų, Salvadorą Dali. Menininkas čia praleisdavo daug laiko. 

 

Cadaques-ispanija.jpg 

     
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

baneris Barselona-1.jpg